bugün

adam fawer'in yeni kitabı, olasılıksız gibi güzeldir ümidi ile satın aldık fakat oda ne?
elli sayfa geçti bir aksiyon yok, ulan ne güzel öbür kitabında poker oynattın bunda neden batak veya okey oynatmıyorsun arkadaş, belki ilerleyen sayfalarda bir çanak döner ümidi ile okumaya devam edelim.
cidden olasılıksız kadar güzel olmamış gibi .
adam fawer'in 2. kitabının adıdır. kitabın arkasında yazan tüm yazılar gerçektir. sonunu merak ederken gözlerin ırzına geçmek işten bile değil.
adam fawer'ın yeni kitabı. olasılıksız'ın yerini tutar mı yoksa eskiyi mi aratır bilinmez ama yine bir edebiyat, felsefe ve bilimin hoş karışımını sunacağı kesin.
adam fawer ın bir solukta okunacak kitabı.dan brown dan daha iyi bir tekniğe sahip kanımca.
daha ilk kitabinda harikalar yaratan adam fawer'in okumak icin sabrisizlandigim ikinci romanidir.
bi günde 369 sayfası okunulabilen kitaptır*
Duyguları görebilen, duyabilen, tadabilen ve dokunabilen insanlar yer alır bu kitapta. Ve yine olasılıksızda olduğu gibi onları inceleyen, irdeleyen, pandikleyen bi kurum kuruluş. Bi kaç da baş kaldıran. Ve olaylar gelişir..
Empati gücü yüksek olan bu insanların karşısındakinin duygularını değiştirme yetenekleri vardır.
Olasılıksızdan farklı olarak bu kitapta yoğun bi şekilde aşka da yer verilmiştir.
Anlatılmaz, okunur.

(bkz: kitap okumak için sözlüğü ihmal etmek)
olasılıksızın müthiş yazarı adam fawer'ın ikinci kitabıdır. 'bir insan bir kitap alınca ancak bu kadar mutlu olabilir'i bu gun bana yasatan kitaptır ayrıca.
karşıdaki insanın duygularını hissedebilme, anlayabilme olarak adlandırılabilir. adam fawer'in son romanının konusu budur. aslında insanların fikirlerinin kendi iradesiyle oluşmadığını, başka insanların düşüncelerini algılamayla birlikte değişebileceğini, bireyin tek rolünün içten gelen bu isteklere yanıt vermek olduğunu anlatır.
olasılıksız'ın ardından en az aynı tadı vermesini beklediğim, yine başka dünyaların yine beklenmedik ayrıntılarıyla bezeli olduğunu düşündüren kitabın adıdır.
Adam Fawer'ın mükemmel kitabı, genel olarak özgür iradeye karşı çıkar.
adam fawer'ın, feci derecede dan brown havası katıp yazdığı yeni kitabı. bazı yerleri çok zorlama da olsa yine de kendini okutmayı başarıyor mübarek. okuma dili olasılıksız'a kıyasla daha basit ama yine bazı yerlerde bilgi bombardımanına tutulmuş. yazın kumsalda okumaya uygun bi kitap. alın, okuyun, unutun efendim.*
50 sayfa okuduktan sonra - bu kitabı bu gece bitirmeyi istemeyeceğim. dedim ve tadını çıkara çıkara bir haftaya yayacağım harika kitap.
kurgusunda kimi gedikler birakilmis olmasina ragmen, olasiliksiz kadar olmasa da guzel ve akici bir adam fawerkitabi.

--spoiler--
ortak karakteri de koymus, abi kesin bu iki kitabi birbirine baglayacak diye dusunmustum, tum kitabi bir yerlerde olasiliksiz'a bir referans gelecek diye okudum, tam bu tur bir referanstan umudumu kesip heyecan icinde dugum bolumunden cozum bolumune gecerken, biraz zorlama da olsa caine'in olaya ufak dahlini de gordum ya; sasirtma vermekten hoslanan fawer gene yapacagini yapmis.
--spoiler--
sonlarına doğru spygurl'ün 'caine tahmin ettiğinizden çok fazla şey bilir' sözüyle olasılıksızla bağlantısı olduğunu gösteren okunası kitap.
arkadas tavsiyesi uzerine "eh bi bakiyim bari" diyerekten aldigim adam fawer'in son kitabidir. hadi yalan olmasin, ben kitabin ciktigi ilk gunler zaten arka kapaktaki yazisindan vurulmustum ona. hayal kirikligi yasamadim aksine cok begendim. aslinda herkesin bir parca uzerinde dusunmesi gereken bir seyler uzerine kurulmus kitap.

bir an icin kitabın sinemaya uyarlanacagini dusunursem film icin soundtrack onerim: ascension - for a life time (chillout mix)
adam fawer'ın olasılıksızdan hemen sonra yazdığı kitabıdır. olasılıksız kadar hareket ve heyecan olmamasına rağmen insanı daha çok kendine bağlar. bitirmek için yarının beklenemeyeceği kitaplardan biri.
olasılıksızdaki steven grimes karakteri empatide karşımıza elijah'ın kuzeni olarak çımıştır.adam* amca bize bir mesaj vermeye mi çalışıyor bu tür ortaklıklarla bilememekteyim.
(bkz: empati)
adam fawer ' in kitabının ismi .
adam fawer' in olasılıksızdan sonraki kitabı. sürükleyicilik ve aksiyon olarak olasılıksızdan daha iyi bir kitaptır. kurgusu insanı hayrete düşürebilir. 'OKUDUKÇA BAĞLANACAK, BAĞLANDIKÇA OKUYACAKSINIZ. ' cümlesi kitabın sürükleyiciliğini anlatmak için yeterlidir.
insanı psikopatlaştıran kitap. nerden? dersen. bu kitabı okurken gece gördüğüm rüyalardan, kabuslardan diyelim. misal bir gece rüyamda, arkadaşımın içinden şeytan çıkarmaya çalışıyorduk. nas suresi okuyarak. biz okudukça şeytan sigara dumanı gibi çıkıyodu ağzından burnundan..töbe töbe..
kitap ilerledikçe rüyalar daha bi polisiye olmaya başladı, yine bir gece evde ayak sesleri duydum. uyur uyanık, beni kaçırmaya geldiklerini düşünüyorum o arada, yalnız komik olan şıpıdık şıpıdık terlik seslerinin olması. çorapsız terlikle dolaşıyordu evin içinde gezen kişi. sonra resmen uyanıp koridora ilerledim cesurca, tık yok. kabus olduğunu anladım. allahtan kitap çabuk bitti.
akıl bu, kaçıverir. empat, mempat derken. sıçpat oluverirsin.
olasılıksızlığın yazarı adam fawer in bir diğer muhteşem kitabının adı.
bilim-kurgu romanlarını seven yazarların, kesinlikle okumasını tavsiye ettiğim bir adam fawer romanıdır.
bitmeyen kitap. sonlara doğru empatlar arasındaki mücadelenin hayali betimlemesi gözleri ve algıyı epey eskitiyor. adam fawer'a gözlük reçetemi yolluyorum bugün.
Olasılıksızdan prim yapmış fakat alanları hayal kırıklığına uğratmış olan kitaptır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar