bugün

entry'ler (141)

vera

ispanyolca kıyı demek olan.

4 dil biliyorum yalanı

şey, küçükken arapça öğrenmiştim. bir ingilizce ki, 9 yıl sürdü eğitimi, e seçmelim fransızcaydı.hah, ispanyolca öğreniyorum!
not: türkçe'yi saymalı mıyız?
*

unutulmaz çizgi film replikleri

jenny üzgüynüm yaptıklayımdan
konseyi mahveyttim seni kaybettiym
oğh jenny esin peyisi
özüy dileyim beni affeyttin miy
*

koku

dünyada koklayamayacağım tek koku kendi kokum.

(bkz: bir şey hiç yok olmadıysa var olmamıştır)*

jimmy joker

adana'da biri atatürk caddesi diğeri turgut özal bulvarında olmak üzere iki şubesi vardır.

rüyada hemcinsle öpüşmek

sabah mahmurluğuyla, oda arkadaşından işitilmesi tavsiye edilmez.

şey in anlamları

(bkz: şeyist)

peaberry

kahve meyvesinin içinde iki yerine bir çekirdek geliştiğinde oluşan küçük, yuvarlak çekirdektir. normal kahve çekirdeklerine göre daha parlak, daha asidik fakat daha yumuşaktır.

dış mekanı ısıtmak

kapalı ortamlarda tütün kullanımı yasağına karşılık geliştirilen kış uygulamaları. beyoğlu'nun kimi sokakları bir şekilde havadan geçen borularla kışa merhaba diyecek.

dokunmak

parmakların yoksa dokunamazsın. ancak değebilirsin, amaçsız, anlamsız. insan parmaklarıyla anlamlı biraz da.

aşk

bazen, keşke olmasa. keşke hiç var olmamış olsa..

öss sırasında yaşananlar

'hanımların dikkatine! halı kenarına, paspas kenarına, yolluk kenarına, halıflex kenarına aracımızda itinayla overlok yapılır. 5 dk'da yapılır hemen teslim edilir. hanımların dikkatine! halı kenarına...'
megafondan gelen iç gıcıklayıcı ses sokağı aheste aheste dolaşırken gözler kaybolur bitmeyen cümleleriyle paragraf sorularının satırlarında...

the xx

tadı güzel xx adlı albümleri yeni çıkmıştır. özellikle crystalised en az bir kere dinlenmelidir.

mavi şeker

tutti frutti şeker.

lunapark kapandı

sonsuza dek dönmedolabın bir odasına kapatılmışsınız hissini veren kitap. yasak ilişkinin birbirini tekrar eden aşkı, çekiciliği, çatışmaları zuhur ediyor evli adam ve sevgilisi arasında, kitabın bitmek bilmez sayfaları ve satır aralarında. lunaparkın kapanıyor olması bu yüzden sonunu çekici kılsa da... bitmedi.

bitmeyecek öykü

çizgi filmi de vardı bir zamanlar. güzeldi.

bitmeyen mektep

(bkz: bitmeyecek öykü)*

from a to x

dışarıda bırakılmış xavier'e içeriden mektuplar gönderen a'ida...
bu çok güzel, çok doğal.

'Düşündüm ki: Bir kadın bir erkek için üzülebilir, onu teselli edebilir, yine de teselli uzun sürmez. Erkekleri düşündüm, birbirlerini kahraman gibi karşılamayı nasıl sevdiklerini-küçük zaferlerini kendileri icat etmeleri gerekse bile. Birbirlerine tuttukları alkışlar, bizim kısa tesellimizden daha uzun ömürlü değil.(...)Gözlerim kapalı düşündüm ki: Kalıcı olan bir şey varsa kadınların sevdikleri erkeği her ne olursa olsun kahraman gibi görmesi ve erkelkerin paylaştıkları yenilgi tecrübesiyle birbirlerine saygı duyması. Kalıcı olan bu!'

'Neden bu kadar çok acı var? diye sordu bana. Her şey acı, neden? Erkekler birbirlerini lime lime etmeyi bırakmıyor hiç. Söyle. Söyle de bileyim.Sadece acı çekmek için doğuyoruz. Bunu öğrendim. Nedenini de bilmem lazım.
Elimi kırmızı fasulyelerle dolu tasa soktum, taneler parmaklarımın arasından aktı.'

bejan matur

'Beklemeyi bilen kan,
taş olmayı da bilir.
dünyada olmak acıdır.öğrendim'

(bkz: from a to x)

a dan x e

(bkz: from a to x)