bugün

1984 togo doğumlu futbolcu. kariyerine metz'de başlamış, daha sonra monaco'ya transfer olmuş ve son olarak arsenal'de forma giyen forvet.
(bkz: emmanuel sheyi adebayor)

edit: lan bu adamın tam adı bu, bu başlığa yönlendirsenize be kuzum.
londra derbisinde tottenham ağlarına iki güzel gol bırakmış ve takımının 3-1 galip gelmesini sağlamış forvet. henry gittikten sonra meydan ona kalmış gibi...
derby contry'e de gol olup yağmış futbolcu. olm bu adam drogba ayarına geldi burdan söylüyorum bela olacak birilerinin başına. hadi hayırlısı.
aşırı şekilde losttaki eko ya benzettiğim futbolcu.
drogbanın 2 kat hızlısı ve dengesizi.yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor.
hayvani fizik gücüne sahip forvet.

Geçtiğimiz yıllarda Henry ile birlikte oynarken ondan çok şey öğrenen futbolcu.Sakinliği,ayak içi vuruşu, aniden süratlenmeyi.Daha da iyi olacaktır.
son maçlarda gayet başarılı performanslar ortaya koyan arsenalli forvet.
20 şubatta oynanan milan maçında son dakikalarda bomboş kaleye 1-2 metreden yaptığı kafa vuruşu direkten dönmüştür, gunnerları kahreylemiştir. ama geleceğin en kral forvetidir, sırtımda formasını gururla taşımaktayımdır. yola devam sheyi..
liverpool'la oynadıkları cl çeyrek final ikinci maçında takımının ikinci golünü atmış futbolcudur. attığı golden ziyade gol sonrası sevinci ilginçtir. 80 metre * top sürüp, 3 adam geçip 'hadi golü de al da sen at' diye kendisine servis yapan walcott'a bakmadan tribünlere koşup elleriyle garip hareketler yaparak dans etmesi olmayan sempatisini sıfırın altına indirdi. tamam golü boş kaleye de olsa sen attın ama, insan gider bi bakar takım arkadaşına hala yaşıyor mu diye...
ne özelliği var bu herifin anlamıyorum, bence yakışmıyor arsenal'e. hele bi de markaj altındaysa sevimli hayalet casper modunda sahada gezmekte... süratli ve güçlü olabilir ama teknik diye birşey yok adamda, dolayısıyla karşılaştırıldığı didier drogba ya da thierry henry gibi olabilmesi için 35 fırın ekmek yiyerek gerçek izmirli olduğunu göstermesi lazımdır...
o değil saçlarını kestirince bayağı sıradan görünmeye başladı. eskiden imajıyla rakip defans oyuncularına lan adebayor geliyo aq kaç şuna bak hayvan gibi saça başa bak gibisinden kelamlar ettirirdi. şimdi ya siktir et işte afrikalının teki ne bok yiyecek sanki gibisinden kelamlar ettirir oldu.
fc barcelona nın bu sezon yaptığı en iyi işlerden biri. bitiricilik, hava hakimiyeti, yırtıcılık her şey var. eto o, henry, gudjhonsen yanında halt yemiş. kesinlikle fc barcelona nın aradığı adam.
yıllar sonra gelen edit: barca ya transferi yatmış haberimiz yok.
fc barcelona ya transferi yatmış futbolcu.
arsenal 'in satmıyoruz be abijim gibilerinden haber yayınlamasına neden olan futbolcudur.
barça milan derken arsenal'le yeni kontrat yapacağını açıklayıp tüm gunners'ı sevindirmiş ayı forvet.*
yuvasında kalmış adamdır sonunda. cesc, toure ve onu gunners'ın bayrak adamı olarak görüyordum. üzmedi beni ve tüm sevenlerini. burdan bir çift söz de arsene hocaya. arsene hoca, kurt hocasın, genç yetenek bulmada üstüne yok, yıldızlarını satarken pek problem yapmıyorsun; ancak hocam bazı adamlarla ilgili dikkatli ol. emmanuel'dir, cesc'tir, kolo'dur. vazgeçme onlardan. paraya pula kanma. (aile dostu gibi yazdım sanki ama olsun, samimi oldu.)
fifa 2008 oynarken top ona geldiğinde nba live oynuyormuşum hissi veren uzun bacaklı çekirge gibi forvet.
arsenalle olan sözleşmesini 2013 e kadar uzatmış iri yapılı forvet.
kendini geliştirmenin en açık ve kusursuz örneği. ne baltaydı ne oldu bea?!
1 metre bacaklı adam. yaklaşık 1-2 yıl içinde dünyanın en iyi forveti olacaktır. koçum benim.
büyük ihtimalle "fener zenci sever" felsefesinin bugünkü temsilcisidir. koleksiyona oda dahil olacaktır.

(bkz: pascal nouma)
(bkz: shabani nonda)
(bkz: Julius Aghahowa)
(bkz: didier drogba) *
fenerle baş edemeyenlerin s.kiyle uğraştığı futbolcu.
ertem şener'e göre 1.5 metre bacaklı forvet. adam insan değil mübarek zürafa.