bugün

güzel ve tarihi bir yerin nasıl içine edilir temalı belgesel çekilmek istenirse oy birliğiyle seçilecek olan lokasyondur.
eskiden istanbulda çeşitli ürünlerin satıldığı kapanlar bulunurdu. yağ kapanı,tuz kapanı,un kapanı gibi (bugün ki unkapanının adı buradan gelir). bu kapanlarda eminlikler bulunurdu ve gelen malların denetimini, giriş çıkışlarını sağlardı. mallar bu eminliklerde bulunan eminlerin önüne getirilir ve kontrolü sağlanırdı. işte bugün ki eminönü ismi buradan gelmekte olup eski istanbulun en işlek ticaret mekanlarından biriydi.
Kalabalıktan artık güvercinlerin bile yere konamadığı istanbul'un tarihi semti. Oysaki önceden ne güzel kuşların içine dalıp kaçırıp yem atardik. Şimdi ise suriyeli kardeşlrimiz! bizi kaçırıyor. Karnın acıkıyor bir yemek yiyorsun en kötü yemek 30 tl. Balık ekmek yiyelim diyorsun, uskumru diye boklu kefalleri dayayıp soğanla birlikte ımmmm ne güzelmiş diyorsun. istanbul bitmiş azizim.
pişmemiş tavuk döner satılan yer. Ben sadece kahve kokan sokağı seviyorum. haftaiçi erken saatte gitmek güzeldir.
bütün esnafların tom ford black orchid kullandığı yer. dükkan açarken bunu şart koyuyorlar herhalde.
Bir vapur sefası yapalım müsait olan varsa.
istanbul'un Fatih ilçesine bağlı olan eskiden kendi başına bir ilçeydi kendisi. hem iyi yönleri hem kötü yönleri olan bir yerdir. güzel gezilecek herkesin gezmesi gereken tarihi yerleri, aradığın birçok şeyi biraz fazla dolansan da(o kadar dolanmazsan aynı ürünü pahalıya da alabilirsin.)kimi zaman çoğu kez bulabileceğin ama çabuk kaybolabileceğin, yollarını karıştırabileceğin, riskli bir yer iyi bilmek lazım.
istanbul'un Fatih ilçesine bağlı olan eskiden kendi başına bir ilçeydi kendisi. hem iyi yönleri hem kötü yönleri olan bir yerdir. güzel gezilecek herkesin gezmesi gereken tarihi yerleri, aradığın birçok şeyi biraz fazla dolansan da(o kadar dolanmazsan aynı ürünü pahalıya da alabilirsin.)kimi zaman çoğu kez bulabileceğin ama çabuk kaybolabileceğin, yollarını karıştırabileceğin, riskli bir yer iyi bilmek lazım.
bu gün muhtemelen atılan iğnenin 3 kere sekiceği kadar kalabalık olduğu istanbulun ruhu ve müziği olan muhiti. bir kenara oturup insanların karğaşasını ve martıları aynı anda izleyebilirsiniz.
eminönü denince aklıma sandallarda satılan balık ekmek gelir. insan iki yarım ekmek götürür de bana mısın demez. istanbul un en çok özlediğim yerlerinden biridir. hep isterim istanbul a taşınmak ama şartlar uymuyor işte
1900'lu yılların penceresinden Eminönü...

görsel
https://youtu.be/fMDx-Xgr5iE
-sen simdi o tavuk doneri kaca yiyon?
+7.5 tale.
-kazik yiyosun. eminonu nde 2 lira onlar.
01.03.17 18.00 itibariyle cüzdanımı çaldırdığım yer.
baharatçıdayken çantamın arkasından sinsice yaklaşıp çalmış helal olsun.
2 adet banka kartı, 1 adet nüfus cüzdanı ve 1 adet 10 tl vardı.

ifade verdim sirkeci karakolunda, çıktım 15 dk sonra aradılar hırsız yakalanmış ama cüzdan yok, geri dönüp ifade değiştirdim vs vs şimdi işin yoksa git kimlik çıkarttır. ammaaaaaaannn!
istanbul'un en huzursuz yeri.
Tahtakale de çoğu elektronik ürünü yarı fiyatına alma şansınız bulunuyor. Fakat çakmalar mevcut.
niye bu kadar turist çektiğini anlamadığım yer.
dingonun ahırı gezerken cüzdana dikkat edin.
1935 senesinden bir kare:

görsel
Sağanak yağış sonrası Eminönü meydanının çevresi böyle görüntülendi
görsel
Güzel istanbul'un güzel semti.
Şu an türkten çok turistin olduğu yer 30 yılımı verdim bu kadar turisti ilk defa görüyorum.
Yarın gideceğim semt.
görsel