bugün

Yarın gideceğim semt.
görsel
görsel

Eminönü. 1928.
balık ekmeği ile ünlü il açıkcası güzeld3 balik ekmeği hak ediyor.
eminönü'nün en kalabalık yerleri.

görsel

görsel

görsel

şimdi bomboş.
Eminönü'nde evi olan birinin bazen evin önü diye seslendirdiği semt.
görsel

Eminönü, istanbul, 1950.
2008'e kadar kendi belediyesi olmasına rağmen bu yılda fatih'e bağlanan, bir zamanlar istanbul'un yüzölçümü bakımından en küçük ilçesi olan tarihi yarımada içindeki semt.

(bkz: eminönü belediyesi)
Doğduğum yer.
suriyeliler olmasa iyi bir yer aslinda
kısa olan her hangi bir sey giyerseniz tüm abazalar ağiz suyu akıtarak bakacaktir ha bu arada insanı cahil ama gezmeye değer. eved.
2008 yılına kadar bir ilçe olan, (kendi belediyesi olan) bu tarihte mahalleye dönüşüp fatih belediyesine bağlanan istanbul'un en merkezi semti.
tekrardan ilçe olması gerektiğini düşündüğüm semt. tarihi yarımada tekrar fatih ve eminönü olarak ikiye ayrılırsa birbirinden farklı olan bu iki kısım daha belirgin olur.
Doğum yerim. Severiz sayarız.
curcuna bir ilçe.
Şu an eminönü'ndeyim. Buranın muazzam bir görüntüsü var. işte görselim;
görsel
istanbul'un merkezidir.
tekrar ilçe olması gerektiğini düşünüyorum. bu şekilde tarihi yarımadanın yapı olarak birbirinden farklı olan fatih ve eminönü kısımları birbirinden ayrılmış olur.
iskelesinde şişe satılır.
istanbul'un merkezi olarak kabul edilen ilçe.
havada düdüklerler adamı orda!
istanbul’un kalbi olan yer. Evet.
istanbul'un merkezi olması ve tarihi yapıları içinde bulundurmasından dolayı istanbul ruhunun en iyi hissedilebildiği istanbul ilçesi.
bugün buraya giderken bile korka korka gittim.
içinden çıkılmaz bir keşmekeşe dönmüş. ilçe olanı değil de ilçenin içindeki semt kısmını söylüyorum elbette.
Doğum yerim.
eskiden ilçe idi. sırf orada oy hesapları yüzünden fatih'e bağlandı.