bugün

görsel

eminönü'nden karşıya
küçükçekmece'den tek vesaitle kolayca gidilebilir. kadıköy vapurundan burada inip marmaraya geçebiliyorum.
görsel
taksim'den inip galata köprüsü'nü geçince varılan yerdir.
görsel
Yok orası değil. Karşısında tarihi kahveci mi ne var. Bir de lokumcu var.
bereket döner mi acaba? bir iki kere döner yemiştim orada.
inanılmaz kalabalık bir yer. istanbul' un arap cenneti. giderseniz çantanıza sahip çıkın.
Tramvay durağından içeri doğru girerken çok güzel tavuk döner yapan bir yer var. Öneririm çok güzel yapıyolar.
market olmadığı doğru. bir tek unkapanı'na doğru a101 var. sirkeci'de de migros var.
82, 97a gibi bizim oranın otobüsleri artık karaköy'den geçmiyor. imamoğlu kusura bakmasın ama kötü olmuş.
edit: çok şükür bu durum geçiciymiş.
güzel bir yer. küçücük eminönü ilçe mi olsaydı. sirkeci bile eminönü dışında. fatih'e bağlanması uygun oldu.
hayır bir yer kasaba, köy ya da semtken ilçe yapılır anlarım ki örnekleri mevcut.
sanırım 20 küsür yıllık hayatımda ilçeyken statüsünü kaybeden tek yer eminönü idi.

kaç yıllık ilçe bir gecede semt haline getirildi.
görsel
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=ZrIPlVzEPxM
görsel
taksim'den yürüyorsanız galata köprüsü'nü geçip sola dönerseniz buraya gelirsiniz.
Bizim kütükte oraydı otomatikman fatihe geçti.
eskiden ilçe idi. sırf orada oy hesapları yüzünden fatih'e bağlandı.
Doğum yerim.
içinden çıkılmaz bir keşmekeşe dönmüş. ilçe olanı değil de ilçenin içindeki semt kısmını söylüyorum elbette.
bugün buraya giderken bile korka korka gittim.
istanbul'un merkezi olması ve tarihi yapıları içinde bulundurmasından dolayı istanbul ruhunun en iyi hissedilebildiği istanbul ilçesi.
istanbul’un kalbi olan yer. Evet.