bugün

9640 lira 34 kuruş değerinde amerikan malı köhler marka spiralli eviye bataryasıdır.
görsel
görsel

buyrun fiyatı;
görsel

şimdi kılışdar mılışdar bu altın kaplamalı musluğu diline dolar.
siz seçilin siz kullanın kardeşim madem, ümmetimiz razı bu durumdan. keşke som altından musluk da taksalar hemen yanına. hatta mutfak tezgahı da komple altın kaplama olsun ki temizliği kolay olsun.

yakasına taktığı broş 25 bin dolar, mutfakta kullandığı musluk 9 bin lira...oh valla.

lan bu millete az bile yapıyorlar.
ciddiyim.

böyle salak, böyle keriz millete bunların hepsi müstehak...
Kaç asgari ücret yapıyor hesaplayamadım.

Merkel in nasıl kaç avro merak ettim şimdi.

Hülogggg yerli ve milli.
altın olmasa su akmıyor mu acaba.
asure mi ne yapmis rengi cok kotu.
incir cevizi tarcin bunlar rengini kotu yapar sonradan koymaliydin emine abla.
aptallar olmazsa ,uyanıklar nasıl zengin
olacak ???

Türkiye, makam araçlarında dünya rekortmeni: Erdoğan’ın uçak filosu Almanya ve Fransa gibi ülkelerden daha büyük .

, Türkiye'deki makam aracı sayısının 125 bin olduğunu ve Cumhurbaşkanlığı'na ait lüks araç sayısının 268 olduğunu belirterek, "Türkiye, makam araçlarında dünya rekorunu elinde bulunduruyor. Almanya’da 9 bin, Japonya’da 10 bin, Fransa’da 8 bin makam aracı var" dedi.

Selma Topcu'nun aktardığına göre, Türkiye, devletin uçak filosu bakımından da birçok ülkeden daha önde. Almanya’da 12, Fransa’da 14, italya’da 11, Japonya’da 2 özel uçak bulunuyor. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı’nın hava filosundaki uçak sayısı ise Katar’ın hibe ettiği 'Uçan jumbo' olarak adlandırılan Boeing 747-8 model uçakla birlikte 16'ya yükseldi .

https://t24.com.tr/haber/...elerden-daha-buyuk,855873
AK Parti grup başkan vekilinin asgari
ücretliler için çay simit hesabı tepki çekti .

https://www.youtube.com/watch?v=ubNYbgh68qk
entry cimere bildirilmiştir.

kamuoyunun bilgilerine sunulur.
Erdoğan'a "Açım!" Diye Bağıran Adam

https://www.youtube.com/watch?v=tCMzfdPvW1c
Musluğun duruşu bereket tanrısı heykeli gibi. Evet.
Hayrını gördün nediyelim para var huzur var.
9.000 değil de 90.000 lira da olsa umurumda değil.
Evine gelen su faturasına isyan eden, ödeyemeyenler, ödemekte zorlananlar düşünsün.

Bırakın bu muhalif ayaklarını, insanların açlığını yoksulluğunu, lüks ve şatafat israfı dile dolamayı.
Bundan zarar gören, insan gibi yaşama hakkı ne demek bunu bilmeyen ama buna neden olan sağ veya sol herhangi bir desteklediği parti kazanınca koyduk mu diyen, Halinden memnun olan insanlar için acitasyon yapmayınız.

Burada kalkıp 10 yıllık i7 işlemci, grafik kartı, 1333 MHz ram, HDD, Windows 7 işlemcili çöp hurdaya çıkmış, geri dönüşümde olup çoktan piyasadan çekilmiş notebook için 3-4 bin birim para verip alırken, başkası son nesil i7 nesil işlemcili donanımlı notebook için neden 1.500 birim para verip alıyor bunu dert edin.

Yok yani...
Yeni bir Lenovo thinkpad alacağım da bunun için.
Biraz da benim derdimi konuşun.

Hele ki bir masaüstü Bilgisaray yenileme zamanı geldi. Aslında kablo derdi olmadan fazla kalabalık yapmayan bir all-in-one PC düşünüyorum.
Düşünüyorum da...

https://www.mediamarkt.de...acentre-a540-2649242.html

https://www.vatanbilgisay...amd-rx560x-win10-27-.html

Birileri 16.600 birim para verip alırken, birileri de 1.500 birim para verip alıyor.
inanın satın alamama veya imkan yokluğundan değil, kendimi enayi gibi hissediyorum. Zoruma gidiyor.
16.600 birim verip alan da ithal ürün alıyor, 1.500 birim para veren de ithal olan ürün alıyor. Tamam, ikili özel gümrük anlaşmaları, ticaret hukuku, vergi kanunu, ithalat yönetmelikleri vs açısından aynı ürünün fiyatı farklı olabilir.
Tamam %100 fark olarak bu 3.000 birim olmalı değil mi?
Bu da Kabaca bir çalışanın bir aylığı olmalı.

insanları anlayamıyorum.
Binadan kafasına pencere camı düşmüş.
Yolda giderken çukur yüzünden kaza geçirmiş.
Sel veya deprem yüzünden evi yıkılmış.

Devlet sağ olsun, yardım ediyor.

Tamam, devlet herhalde sağ olacaktır. Sağ olması için de canımızı vergiyi vereceğiz.
Vereceğiz de...
Kafama cam düşen binayı, yolda ki çukuru, sel ve deprem için imarı neden denetlenmiyor?

Neden inşaat işinde çalışan en az 2500 birim fiyat alan biri maaşının en fazla 3/2 oranında bir tutarla bu ürünü alırken aynı işi yapan kişi neden bu ürünü 5 maaşının tamamına yakın ücretle bu ürünü alabiliyor diye soru sormuyor.

Hep yanlış açıdan yanlış yaklaşımlar yapıyoruz.
Sorunumuz herhangi bir kişinin 9000 liralık musluk kullanması olmamalıdır.
Sorun yapacaksınız neden ben de 9000 liralık musluk kullanmıyorum demelisiniz.
Önce birey olalım, bırakın bu başkalarının derdini, düşüncesi, inancı, ideolojisi vs ile konuşmayı olaylara insanlara sorunlara yaklaşmayı.
kimse kusura bakmasın,
ama bunun uçağını tamamen altın kaplama ile kaplatan arap prensten farkı kalmamış.
(bkz: uçağı altın ile kaplamak)
insanın en büyük hatası insan olmaktır.

Bunun için cennetten kovulmuş, bunun için kötülüklerin bozguncukların kan dökmenin vücut bulmuş halidir.
Bunun için şeytan yaratana "ben sana yetmiyor muyum?" Diye yaratana muhalif olmuştur.

Bunun için melekler "sen kan döken birini mi yaratacaksın?" Diye yaratanı sogulamıştır.

Benim gibi giyin diyerek beni cübbe sakal Arap kılıklı yapmak isteyen, benim gibi yaşa düşün diyen Fundamental birisi gibi siz de halinden memnun olan bunları dert etmeyen insan gibi yaşam standartlarını (eğitim hukuk sağlık sosyal haklar güvenceler güvenlik vb) satınalma paritesini (ekonomik durumunu) önemsenmeyen insanlara kalkıp "insan gibi yaşam senin de hakkın" demeyin, bu insanları zorlamayın.

Gerçekten toplum bilimi açısından bu tür siyaset propaganda yapmak, yoksulluğu yokluğu çaresizliği hukuksuzluğu ön plana çıkarmak artık işe yaramıyor.
Eğer ile yarasaydı tarım hayvancılık içinde bulunduğu duruma göre akp Anadolu'da %5 oy alması gerekirdi.

Daha da somut bir örnek: bu insana kalkıp Corona virüs için ne anlatabilirsiniz?
görsel
ak çomar mode on

emine annemizin ucuza kapattığı musluktur. ayrıca itibardan tasarruf olmas. o değilde ekrem imamoğlu 73 liralık ramazan kolisini 75 liraya mal etmiş asıl sıkıntı burada...

ak çomar mode off

bilmem kaç bin euroluk çanta taşıyan, kahvaltıda kilosu bilmem kaç bin liraya satılan çaydan içen, ejder meyvesinden başka meyve tüketmeyen kadından ne bekleniyor ki ? sırf kocası cumhurbaşkanı diye seminerlere yüzlerce araçlık konvoy ile gidip hiçbir vasfı olmadığı halde kraliçe gibi karşılanıp brifing verdirilen birisi.
atatürk savaronayı neden aldııııııı

diye anıran hayvanların sesi çıkmıyor

ayrıca

o savaronayı da atatürk almadı

bunlarda o kadar beyin var mı ?

tabii ki de yok.
iran Seferi, Hazreti Ömer’in hilâfeti zamanında yapılmış ve bol miktarda ganimet elde edilmişti. Ganimetler arasında kıymetli kumaşlar da vardı. Harpten dönüldükten sonra ganimetler ashap arasında dağıtılmış ve herkes hissesine düşeni almıştı.

Hazreti Ömer, kendisininki ile oğlu Abdullah’ın kumaş hissesini birleştirerek üzerine bir hırka diktirdi.

Bir Cuma günü üzerindeki yeni hırkasıyla hutbe irad etmeye çıkıp:

_ “Ey mü’minler beni dinleyin ve bana itaat edin” diye seslendiği zaman, ashaptan biri ayağa kalktı ve:

_ “Üzerindeki elbisenin hesabını vermedikçe seni dinlemiyor ve sana itaat da etmiyoruz. Çünkü ganimetten bize düşenle bir elbise yapmak imkânsızdı. Sen nasıl oluyor da elbise olabilecek kumaş alabiliyorsun” dedi.

Hazreti Ömer o ashabın konuşmasını dinledikten sonra, oğlu Abdullah’a:

_ “Ey Ömer’in oğlu kalk cevap ver” dedi. Abdullah bin Ömer, ayağa kalktı:

_ “Allah’a yemin ederim ki, babamın üzerindeki kumaşın yarısı benim hisseme düşen kumaştır. Babam ikimizinkini birleştirdikten sonra elbise yaptı” diyerek meseleyi izah etti.

Hazreti Ömer’in oğlunu dinleyen sahabe tekrar ayağa kalkarak:

_ “Ya Ömer, şimdi konuş. Hem seni dinliyor ve hem de itaat ediyoruz” dedi. Hazreti Ömer de ancak ondan sonra hutbesini okumaya devam etti.

Allah’ın lütfuna mazhar olup dünyada cennetle müjdelenen, Hz. Peygamber’in duasına nail olan, hükümlerinde hak ile batılı ayırdığı için Hz. Peygamber tarafından “Faruk” unvanı verilen Hz. Ömer’den hesap sorulabilen bir dinin mensubu olmak çok önemli bir “ayrıcalık”tır.

Ne mutlu bize ki böyle bir dinin mensubuyuz.
https://www.yeniakit.com....ni-ver-ey-omer-16911.html

yok lan, yanlış anlamayın...
bu sözlerin muhattabı fetö eheeheehe.
inanmıyorsanız yazının tamamını okuyun.
Altın değildir o bence. Sarı alüminyum yani pirinç falandır.

Osmanlı maliyesi bozulunca sarayda bulunan altınları eritip sikke kesmişler onu hatırladım nedense.
altın değildir o altın olsa duramazdı. üstündür.
he kesin ucuzdur. la bu adamlar itibardan tasarruf eder mi? öyle altın kaplama falan olduğuna inanmıyorum. direkt, komple, yekpare altındır o musluk.
Aslında şu ana kadar ödemedikleri su faturaları o musluktan bile pahalıdır.
adam dışarıda sarı kuş görse altın sanacak. bir de fiyat biçmiş herkes exper mk ülkesinde.
Gelin porsiyonlarımızı küçültelim.

Yersen ...
yalandır. fetöcülerin algısıdır.
iyi yatırım. başlığından açılmasından bu yana değerine 3-4 bin eklenmiştir kesin.
arkadaşlar ak köleler porsiyon küçültmezse, tasarruf etmezse emine hanım nasıl altın musluk alacak?

adamı hasta etmeyin, söz dinleyin az yiyin.

tanım: türk milleti'nin rızkıyla alınmış musluktur.