bugün

gerçek dünyanın Tonny Stark'ı denilen, Amerikalı girişimci ve teknoloji insanı.
Abd'li ünlü iş adamı.
Tesla Motors, solarcity, spacex ve paypal'ın kurucusu.
28 haziran 1971'de pretoria, güney Afrika'da dünyaya geldi.
Kimbal musk ve tosca musk adında iki kardeşi var.
kafasına koyduğunu yapmasıyla bilinen günümüz mucidi ve başarılı girişimcisi. önümüzdeki hafta mars'ta kurulması planlanan koloni hakkında detaylı bir şekilde konuşması bekleniyor. elon musk'ın şirketi spacex mars'a yapılacak ilk insanlı uçuşta nasa'yı solladığı taktirde projesinin nasa desteği ile birlikte yürüme ihtimali olabilir çünkü nasa bu konuda ortada herhangi bir yarışma olmadığını daha önce belirtmişti. spacex'in insanlı gidişten önceki ilk amacı ise 2018'de robotla seyahat olacak. 2024'te ise ilk insanlı uçuş planlanıyor.

https://www.inverse.com/a...n-musk-mars-colony-speech
geceleri gökyüzünde mehtabı seyretmeye alışmış insanoğlunun bir gün dünya manzaralı gecelere şahit olacağına dair ant içmiş adam.

https://tr.sputniknews.co...k-spacex-mars-koloni.html
10 yıl içinde 200 bin dolarlık bilet ücretini ödeyenleri Mars'a göndermek ve bu gezegende kendi kendine yetebilen yerleşim alanı kurmak istediğini bildirmiş.

http://www.hurriyet.com.t...0233581&utm_term=post
Adam gibi adamdır. Geleceğe dair umutları yeşertmiştir ama dünya da her zaman kötünün sözü geçtiğinden mütevellit bu planları uygulayabileceğini sanmıyorum.
Çalışmaları başarısızlıkla sonuçlandığında intihar edeceğini düşünüyorum. Hayal gücü sınırsız olanak verir, bu adam da hayal edenlerden.
Şimdiden mars yolculuğu için planlar yapıp, bavul toplamama neden olan kişidir.
bana nixon dönemindeki abd'nin 'yıldız savaşları' programını hatırlatmıştır.
zeki vizyon sahibi enerjik geleceği değiştiren feyzli abi.
adamın tipi bi clone mu desem, droid mi desem, böyle bi gelecekten gelmişlik var adamda. adı da zaten bi enteresan; elon musk. bu adam uzaylılar tarafından özel olarak görevlendirilmiş ya da direk bir üst irade tarafından gönderilmiş bir düzen koyucu ya da o tarz bir şey de olabilir belki.

(bkz: science fiction)
(bkz: bilim kurgu)
200 bin dolar veren kişileri 2024 yılına kadar Mars'a götüreceklerini açıklayan Spacex ceosu, çakma iron-man.

-Baba, daireyi hemen satıyorsun
-Niye lan?
-Mars'a bilet alacağım..
-Mars demişken getir lan tavlayı, iki oyun oynuyak.
Tesla and SpaceX kurucusu ve CEO'su

Kuşkusuz, dünyayı değiştirecek fikirler dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden birisi de Elon Musk. Testa'nın elektrikli arabaları tüm otomotiv sektörünü kökten değiştirmek üzere. Dünyanın fosil yakıtlara olan bağımlılığını, haliyle küresel ısınma hızını elektrikli arabalar sayesinde epeyce azaltmak mümkün olacak.

SolarCity ise, ev tipi, kurulumu pratik ve uygun fiyatlı güneş panelleri üretiyor.
Elon Musk’tan çılgın internet projesi
--spoiler--
Elon Musk deli bir projeyle daha karşımızda... Musk süper internet projesiyle dünya yörüngesine 4.425 uydu fırlatmayı planlıyor. Bu uydular sayesinde internette indirme hızı saniyede 1 gigabyte olacak.
CNBC’nin haberine göre SpaceX’in kurucusu Elon Musk uzaya 4.425 küçük uydu fırlatmayı planlıyor. Hali hazırda uzayda 1.419 uydu bulunuyor.
Projenin toplam tutarının 10 milyar dolar olması bekleniyor. ilk etapta uzaya gönderilecek 800 uydunun ABD’nin internet altyapısını güçlendirmesi bekleniyor.
Projenin ne zaman başlayacağına ilişkin bir detay paylaşılmadı.
Fedaral iletişim Komisyonu’na projesini anlatan SpaceX’in verdiği bilgilere göre her bir uydunun en az 375 kilogram ağırlıkta olması bekleniyor. Uyduların dünyadan uzaklığı 1.150 kilometre ile 1.275 kilometre arasında değişecek. Bütün uydular uzaya fırtatıldıktan sonra dünyadaki kullanıcılar için indirme hızının saniyede 1 gigabyte’a kadar çıkması bekleniyor.
Google ve Fidelity bu sene SpaceX’e proje süper internet projesi için 1 milyar dolar yatırım yaptı.
--spoiler--
çılgın bir kişilik.
(bkz: çılgın internet projesi)
vay anasını ''ELON MUSK'I'' neler yapıyor arkadaş..
Çılgın adam.
abd emperyalizminin yeni yüzü.
trump'a en büyük katkıyı yapan olacaktır. inşallah insanlığa da katkı sağlar bu birliktelik.
Uludağ sözlük üyelik ismi almamda bana fikir babası olmuş über girişimci ve zeki kişilik. Steve jobs ve Bill Gates'ten bile daha çok dünyayı değiştireceğini düşündüğüm ve projelerini, çalışmalarını hatta hayatını da sıklıkla takip ettiğim Amerikalı milyarder. Spacex'ten tutunda tesla motors'a, hyperloop'a kadar yaptığı tüm işlerde en büyük amacının insanlara daha güzel ve yaşanılır bir dünya bırakmak olan, ve bu sebepten dolayı abim amcam gibi sevdiğim mühendis. Yolu açık, şansı bol olur umarım hayatı boyunca
bugünün Tesla'sı, eğer kendisi olmasaydı dünyanın bugünkünden 10 yıl geride olacağını düşünüyorum. gerçek bir bilim adamı, ceo, girişimci, milyarder.
insan beyni ve yapay zekayı birleştirecek teknoloji şirketi kurmuş.

https://tr.sputniknews.co...rlestirecek-sirket-kurdu/
bu yapay zeka ve otomasyonların 20 yıl gibi kısa bir süre içerisinde var olan iş gücünün %12-15 işsiz olacağını öngören adam. büyük oynuyor ve yapacak gibi duruyor...
Yönetim kadrosunu eleştiren yatırımcılara bozuk atan ve ford'u öneren bilim adamı. Spacex ve tesla'nın sahibi, başkanı.
"eğer bir şeyler sizin için önemliyse, ihtimaller yapmamanızı öneriyorsa bile siz yapmaya devam edin."
"başarısız olmak da seçeneklerimizden biri. başarısız olmadıysanız henüz yeterince yenilikçi değilsiniz."
(bkz: gerçek dünyanın iron man i)