bugün

Mars'ta koloni kurma fikrini sevdiğim insan. Bazı kişiler bu fikri ütopik bulsa bile, bu, mümkün görünüyor. Efsaneye göre, adem ile Havva, dünya gezegenine gelmeden önce 2 kişiymiş. Sonra dünyaya gelip çoğalmış ve koloni kurmuşlar. Üreyerek. Düşündüm de, Biz de elon musk ile ikimiz mars'a gidip, düzinelerce koloni kurabiliriz. Boy boy kolonilerimiz olur. Bu yüzden mars'ta koloni kurma fikri çok imkânsız değil. Adem ile havva dünya'da yaptıysa, biz de mars'ta yapabiliriz elon.
Kripto kemalisttir.
overrated.
tipi korkunç gelen kişi. sanki 3.dünya savaşını tetikleyen teknolojik saldırıları yapmış, post-apokaliptik çizgi romandan fırlamış gibi.
Hexa gram diye bi ruh hastası var, bu adamla kafayı bozmuş.
sadece vizyon sahibi kişilerin tanıdığı insan. yıl olmuş 2017; hala elon musk'ı tanımayanlar olması hayret verici! tabi, vizyonsuzlar tanımaz.
türkiye'ye bir film yıldızı gelince sevinmiyorum. dünya starı gelince de sevinmiyorum. ama elon musk gelince seviniyorum.
çünkü ilgi alanım bilim. bilgisayarı oyun oynamak için değil; bu bilgileri edinmek için kullanıyorum ve bu yüzden elon musk gelince bu kadar seviniyorum: görsel

görsel

insanlığı ileri götürecek en büyük gücün ilim ve bilim olduğunun bilincindeyim çünkü.
Elon iyi yapıyor hoş yapıyor ama ben de call ofsuz yapamam be usta. Salla elon delon.*
şakayı bir tarafa bırakırsak, gerçekten süper kahraman gibi bir adam. herkes neden bu kadar etkilendiğimizi merak ediyor bu insandan. herkesin farklı açıklamaları vardır kendine göre;
benim fikrim şu:
Kısa bir süre önce, Türkiye haritasına saldıran bir ırkçı paylaşıma rastladım:
görsel
görsel
ve o ırkçı resmi paylaşan rum'a: "Irkçılık, kötüdür; neden Türkiye düşmanlığı yapıyorsunuz?" diye sordum. rum'un verdiği cevap: "Siz neden Yunan düşmanısınız?" oldu. Şaşırdım. Çünkü ben Yunanistan'ı hedef alan ırkçı paylaşımlar yapmıyorum. Düşman olmadığımı anlatmak için, Türkiye'nin Yunanistan'a hiç savaşmadan çok sayıda ada verdiğini ve bu yüzden Türkiye'ye düşmanlık yapmak yerine teşekkür etmeleri gerektiğini söyledim. Ayrıca Türkiye'nin, hiçbir ülkeye kötü davranmadığı halde, haksızlığa uğradığından bahsettim.

Hristiyan ülkelerin, Türkiye'yi sırf müslüman olduğu için ötekileştirdiğini ve din farklılığı gerekçesiyle ayrım yapmanın çok çağdışı bir tutum olduğunu anlatmaya çalıştım. "Hristiyan ya da Müslüman olmaktan önce 'iNSAN' olmanın" öneminden bahsettim.
Türkiye'nin uluslararası arenada, din faktörü yüzünden çeşitli bahaneler ile ayrımcılığa uğraması, gerçekten üzüntü verici. Ve tam ben ülkemizin uğradığı bu haksızlığı dile getirerek sesimi duyurmaya çalışırken, dünyanın en saygın ve başarılı girişimcilerinden Elon Musk'ın ülkemize gelmesi ve ulusal değerlerimize saygı duyduğunu göstermesi, mutluluk verici. Tam uluslararası camianın Türkiye'ye değer vermemesinden dolayı üzüntü duyduğum ve bunu internertten dile getirdiğim bir günün ardından Elon musk geldi ve ülkemizi ileri götürecek çalışmalar başlattı. O, gerçekten bir deha, çünkü adeta beynimizi okuyor! Aynı zamanda bir süper kahraman gibi, çünkü ülkemizin sorunlarını çözecek işler yapıyor!
Tıpkı Atatürk gibi ilime ve bilime önem vermesi ise ayrıca hayran bırakıyor kendine...
En etkileyici olan detaylardan biri de şu: Türkiye'ye gelmesinden birkaç gün öncesinde Elon Musk'ın Twitter hesabını ziyaret etmiştim; "Hedefi Mars'a gitmek! Ne kadar çılgın bir fikir! Çok heyecan verici!" Diye düşünmüştüm; O an ülkemi ziyaret edeceği aklımın ucundan bile geçmemişti. Ve ben onun Twitter hesabını ziyaret ettikten sonra, onun benim ülkemi ziyaret etmesi, çok olağanüstüydü. Ben onun profiline bakıp: "Adam Mars'a gidecek!" diye düşündüm; O ise ertesi gün benim ülkeme geldi. O gün Mars'a gitse, bu kadar etkilenmezdim...
Elon Musk'ın şöyle bir sözü varmış: “Bir şeyi söylüyorum ve söylediklerim gerçekleşiyor. Her zaman tahmin ettiğim zamanda olmuyor tabii, ancak gerçekleşiyor”.
Ben de şunu keşfettim: "Bir şeyi düşünüyorum ve düşündüğüm şey, bana geliyor."
O gün profilini ziyaret ettiğimde "Elon Musk'ın ne çılgın fikirleri var" diye düşündüm ve ertesi gün, Elon Musk türkiye'ye geldi.
Düşündüklerimin karşıma çıkmasını defalarca deneyimledim ve düşündüklerimi (kontrolsüzce) mıknatıs gibi çektiğimi fark ettim. Çoğu kez "bu bir tesadüftür; denk gelmiştir." diye geçiştirmeye çalıştım; Ama bu kadar üst üste yaşadığım tecrübelerden sonra "düşüncelerin etki gücü olduğunu" fark ettim.
Bu durumu, Einstein'ın şu sözü açıklıyor: "insanlar, beyninden çıkan düşüncelerin, ağzından çıkan sözlerin, tüm evreni dolaşıp kendine geri döneceğini bilse, çok daha dikatli olurdu."
Einstein çok haklı...
Amerikalı jet fadıl...
http://www.sozcu.com.tr/2...ze-dokundu-gitti-2086783/
Bu adamın dediğini bizde söylüyoruz. Hatta bundan önce söyledik. Einstein bile söyledi. Bir cok çekim yasası yazıda bundan bahsettim. Ama elin ecnebisi söyleyince değerli oluyor.

Tipik dolandırıcılık yapan, bizde ki sözde kuantum düşünce adıyla insanları kekleyen beş para etmez insanlara benziyor.

Çünkü kendini överek anlatmak çok marifet değildir.

Ayrıca hexa sus nolur sus. Yalvarrim.
Türkiye'ye gelmede Anıtkabir'e gitmese çoğu kişi adını bilmezdi şimdi bir popülasyon aldı gidiyor. Kezbana sabah akşam elon musk deyip duruyor. Nasıl bir sıkıntılı bu tip arkadaş Allah şifa versin. Evet.
Hexacım boşuna çabalama o adam sana bakmaz...
Turkiyeye yerli araba üretimi için gelen yabancı insan.
Meyve veren ağaç taşlanırmış adam hayatınız boyunca nasıl çalıştığını anlayamayacağınız teknolojik ürünler üretiyor siz gelmiş neler diyorsunuz ebet beyniniz küçük halbuki onun gibi bir hayata sahip olsanız ne tatlı gelir değil mi her şey.
adamın dibidir. önünüze gelene bok atmaktan vazgeçin artık kardeşim. adamın kafası çalışıyor. *
aklıma sürekli tütsüyü getiren isimdir.
barış özcan abimizin güzel bir videosu var bu kişi hakkında. oradan detaylı bilgi edinebilirsiniz. tam bir idealisttir.

ayrıca atatürk'ü de saygısından ve fikirlerini benimsediğinden dolayı ziyaret ettiği söyleniyor...
Bu adamı belki de şirketine Edison ismini koymadığı için seviyorum.
bence fazla kasıyor ya, şirketleri satsın faiz falan takılsın abi ne gerek var. kimi kurtarcan aq dünya'dan.
https://www.google.com.tr...-yollara-dusuyor-40648043

Rte üniversitesinde yapılan elektrikli aracın piyasaya duyurulmasının hemen ardından kendi araçlarını tanıtması biraz manidar olmuş. Sanırım kıskanıyor bizi.
Amber Heard’le sevgiliymiş..

görsel
"Deli" diye adlandırılan ultra vizyoner girişimci. insan imreniyor doğrusu. Milyar dolarlık gelirini oturup çatır çatır yemek yerine sıradışı bir risk alarak uzay ve enerji sektörüne yatırım yaptı.

Barış özcan'ın onun hakkında hazırlamış olduğu şu videosu müthiş.

https://youtu.be/hQXLrPlcbeo
Yapay zekadan kıyamet seneryoları çıkaran adamlardan biri.
öylesine zengin bir ülkeyiz ki dünyanın en karizmatik dehalarından birine bile asılan kezbanlarımız mevcut.
şair bu entry de ne anlatmak istemiş?

elon musk; zeki, romantik, uzun vadeli ilişki arayan bi insan, ben de uzun vadeli bi ilişki arıyorum. dolayısıyla ruh ikiziyiz?

de bundan bana ne amk?