bugün

hayat gibi bir candan Erçetin şarkısı. yaşadığım her şeyi önce kabullenip sonra geçip gideceğini kendime hatırlatıyorum. her şey normale döndüğünde eskisi gibi olacağım zamanı beklerken fonda hep bu şarkı var.
2000 yılı candan erçetin şarkısı. klibi falan, güzel şarkıydı.
https://www.youtube.com/watch?v=GGSw2xVobE8
elbette bazen çiçek açıp, bazen solacağım.
--spoiler--
elbette bugün ağlıyorsam yarın güleceğim
elbette önce çekip gidip sonra döneceğim
--spoiler--

https://www.youtube.com/watch?v=GGSw2xVobE8
"en derin yaralar kapanıyorsa
en büyük acılar unutuluyorsa
neden korkulur hayatta söyleyin bana"
diyerek mutsuz, umudunuzu kaybetmiş, neredeyse çökmüş hissettiğiniz anlarda dinlemesi size güç verecek candan erçetin şarkısıdır.
(bkz: candan erçetin)

bazen çiçek açıp bazen solacağım...

pazar günleri çiçek açıp, pazartesileri solduğum doğrudur..
elbette bir gun seni gercekten bulacaksın , eğer gerçekten bulursan onu yargılamadan aşık ol ona.sevmeye çalış.Seni seveni sana güveneni asla yarı yolda bırakma.
her dinlediğimde aklıma imparator fatih terim'i getiren harika candan erçetin şarkısı. bu arada başlığın dışına çıkmadan fatih terim ve candan erçetin demişken , galatasaray kongre üyelerinden olan candan erçetin'in , fatih hocanın galatasaray'dan ayrılış sürecinde herhangi bir rolü olmamıştır bu böyle biline.
Fatih terim'in en sevdiği şarkıdır.
Yazık ki bu şarkıyı seslendiren candan erçetin, fatih terim gitsin diye kabul oyu kullanmış...
Hayat işte...

Fenerbahçeliyim. Fatih hoca için de çok üzüldüm. Neyse...
kanımca bir takım mantık hatalarının bulunduğu bir candan erçetin şarkısıdır, ha güzeldir ama yine de mantık hatasından bahsetmeden geçemeyeceğim.

güneş her akşam batıp hergün doğuyorsa
çiçekler solup solup tekrar açıyorsa

en derin yaralar kapanıyorsa
neden korkulur hayatta söyleyin bana

diyor ya ablamız şarkıda, şimdi evet tamam güneş her akşam batıp her gün doğuyor,çiçekler solup tekrar açıyor doğrudur,fakat en derin yaraların kapandığını kim nasıl iddia ediyor merak ettim doğrusu,böyle bir şey var mıdır yeryüzünde net bir şekilde "kardeş en büyük yaralar kapanır,acılar unutulur silinir" falan gibi bir kaide mi var? yooo ,en büyük acılar unutulur mu?yani güneşin her gün doğması gibi kesin bir durum değil.o yüzden anlamsız gelir şarkının bu kısmı.
(bkz: hayat felsefesi yapılacak şarkı sözleri)
dil bilgisi alanında sanki fizik kanunlarıymış gibi katı ve kuralcı olanların suratlarına tokat gibi çarpan kelime. dil denen iletişim aracı toplumların kullanması ile esner ve yeni haller alır. dil bilgisinde bugün doğru olan yarın yanlış olabilir. tam tersi de mümkündür.

"bu kelimenin aslı "elbet de" dir. "çünkü" gibi. zaman içinde "yanlış" kullanım o kadar yaygınlaşmış ki "elbette" olarak doğru kabul edilmiş ve böyle kullanımaktadır.
meğer ki güzel şarkı imiş. duyulunca hoşlanarak akla gelenlerden.
dün akşam ntvspor radyoda ali sami yen'e veda programının ardından çalınmıştır ve gece gece beni duygulandırmıştır bir şarkı bu kadar sami yeni hatırlatır ve tabiki candan erçetin çok iyi bir galatasaraylı.
candan erçetin'in en iyi albümüdür. ilk şarkıdan son şarkıya tüm şarkılar muazzamdır. candan'ın mete özgencil ile çalıştığı son albümdür.
tracklist verilmemiş hemen açık kapansın:

1 . dayan
2 . elbette
3 . arada bir
4 . söz vermiştin
5 . unut sevme
6 . merak ediyorum`
7 . saçma
8 . olmaz
9 . ister sallan gez
10 . bana güven
11 . aklım almıyor
12 . dünya durma
13 . annem
her sıkıştığımda, her uzakta da olsa ışık görmek istediğimde sığındığım, umut dolu şarkı. çok süper değil, çok farklı değil ama çok samimi ya da çok özel. elbette her şey bize has ve elbette mutlak iyiyiz.
"inanmadığım asla inanamam
her şeyin bir sonu olduğuna"
candan erçetinin en güzel şarkılarından biridir.
"En derin yaralar kapanıyorsa
En büyük acılar unutuluyorsa
Neden korkulur hayatta söyleyin bana" cumlelerinde cok bi' dogru tespit barindiran sarki.
onay vermek için evet anlamına gelen, muhakkak yapılacağı vurgulanan sözcük.
en derin yaralar kapanıyorsa
neden korkulur hayatta söyleyin bana

sözleri ile en mutsuz, moralin sıfıra indiği anda bir nebze olsun içinizi ferahlatacak candan erçetin şarkısı.
litaratüre girecek bir candan erçetin parçasıdır. tek tek kelime kelime dinlenmelidir.

(bkz: neden korkulur hayatta söyleyin bana)
candan erçetin'in 2000 yılında piyasaya sürdüğü albümünün ismi ve aynı zamanda şarkısı. 17 ağustos 1999 depreminin üzerinden çok geçmemiş, yaralar tam anlamı ile sarılmamışken halkımız tarafından beğenilmemesi pek de mümkün olmayan bir şarkıydı. insana moral ve güç verebilecek liriklerden oluştuğundan, melankolik havası olmasına rağmen insanlara yüksek dozaj moral vermesi de piyasada güçlü bir yer edinmesi konusunda büyük etken oynamıştır.
kutsanmış, kutlu dolap beygirliği,

üzerinde dönmekten aşınmış çember yaşamım dediğin,

seçim şu,

mutlumu yoksa mutsuzmu

dönüp durmalısın,

aynı aşınmış çemberi..
elleri ve ayakları karyolanın dört ayağına bağlanmış bir kadının kasıklarında gezdirilen beyaz,

ama beyaz,

lütfen beyaz,

kaz tüyü...
her hâlde, şüphesiz, kuşkusuz, elbet anlamlarına gelir. ayrıca güzel bir candan erçetin şarkısıdır.