bugün

Türkiye'nin en milliyetçi şehridir tartışmasız.
Konuşma yapan Akil insanlara kalabalıktan birisinin lan gomünistler sizin burada ne işiniz defolun gidin demesiyle beni gülümsetmiş şehir.
harputtan baktığınızda manzarasına doyamadığınız gakkoşlar diyarı.
gakkoşlar diyarı memleket yarısı. Güzel şehirdir ufaktır, sıcacıktır insanları.
kısmetse bu yaz ilk defa gideceğim, fotoğrafları bile ilgi çekici olan, yaz akşamları serin, uzak ama güzel şehir.
misafirperverliğin en güzel örneğini göreceğiniz, canım memleketim .
eğer ki nisan ayında giderseniz sakın ola harput kalesi'ne çıkmayın, zira çok soğuk. *
muhtemelen elazığ'lı olmayan az sayıdaki insanın gösteri yaptığı şehir. gelen haberlerde -ekşi'de eyleme katılanlardan- o yönde. elazığ böyle ''boş beleş' işleri sallamaz. işine bakar. olgundur.
elazığ çok göç alan bir şehirdir. özellikle tunceli'den. bunun dışında köklü bir üniversitesi mevcuttur. bana elazığ'ı anlatmayın.

zaten katılanlarda on binlerce kişiymiş gibi çok göç alınmıyor deniyor. güldürmeyin adamı.
Kelimelerle ifade edilemiycek bir aşkın şehri.
Harput manzarası hoş olan,gençlerin bir hayli fazla olduğu,yerli halkının kaba olduğu şehir.
bütün anadolu şehirleri gibi gelişmemiş ve gereğinden fazla pahalı olan şehirdir.
elazığlı genç içmiş sokakta nara atar:
-aleme gel alemeee...
annesi bunu duyar ve pencereden bağırır:
-alem ağzan sıça even gel eve!
yarrak gibi şehirdir. yarrak bu seveni var; sevmeyeni var.
bayramda kısmetse ilk defa gidip müstakbel kayınpederimle tanışacağım şehir. güzel ama küçük şehir.
iğrenç biyer. En ufak yağmurda tüm yolları göle dönen, altyapısı iğrenç, 30bin öğrenci olmasına rağmen 22.30dan sonra hayat duran bir yer.

Edit: eksileyin hemen. Hiç doğruya doğru demeyin.
ufakca bir şehir. malatya'nın biraz küçüğü derler genelde.
üvey memleketimdir. nedendir bilmem ama elazığla aramda bir bağ var. ne elazığlıyım ne de ömrümde bir kez olsun elazığa gittim ama seviyorum.
çok da ünlü insan çıkar üvey memleketimden.

(bkz: dursun karataş)

(bkz: fatih kısaparmak)

(bkz: gökhan doğanay)

(bkz: seyfi doğanay)

(bkz: erol köse)

(bkz: kadir çöpdemir)

(bkz: nihat asyalı)

(bkz: nurettin demirtaş)

(bkz: aysel tuğluk)

(bkz: selahattin demirtaş)

(bkz: bekir irtegün)

(bkz: erkan petekkaya)

(bkz: necati şaşmaz)

(bkz: raci şaşmaz)

(bkz: ulvi güveneroğlu)
patila olarak adlandırılan gözlemelere sahip ildir. bursadaki patila's restaurantları adını ondan alır.
tayini doğuya çıkan bir memursan (bkz: ehven i şer).
suanda havalimaninda gitmek icin ucagini bekledigim sehir. guzel ama kucuk sehir. umarim benim icin daha anlamli olur bu sehir.*
5 yaşındaki çocukların bali çektiği ilimizdir. Kürtler çoğunluktadır.
hakkında bilgi sahibi olunmadan atılıp tutulan veya trollük yapmak için 3-5 yerle birlikte ideal görülen ama yiğit ve adam oğlu adam insanların olduğu memlekettir. malatya hariç olmak üzere gerek çevresinden(siyasi, sosyal ve etnik farklılıklardan ötürü) gerek ise çevre dışından bazı hain, fitneci, bölücü malum çevrelerce üzerinde çok oyunlar dönen güzide bir türkmen ilimizdir. kürtler tarihinde hiçbir zaman çoğunluk olmamıştır ki il zaten ataları (bkz: balak gazi)'den beri türktür. doğuya atananlar için terör olmadığından ve hatta barındırılmadığından, insanları genel bazda sıcak kanlı olduklarından bal kebap yerdir. kürt kökenli insan nüfusu il kökenlilerde %10'u geçmemektedir. sadece (bkz: karakoçan) ilçesi kürttür. bu ilçede tunceli, bingöl kökenli göçmenlerden oluşur. birde (bkz: baskil) ilçesi vardır ki buranın asıl yerlileri türkmendir. ancak zamanında sultan abdülhamit'in sürdüğü kürt aşiretler yüzünden ilçenin yapısı değişmiştir. ufak tefek dağılmış nüfuslarıyla da başka kayda değer oldukları yer yoktur.birde göçle gelenler vardır yani özünde elazığlı olmayanlar ve bunlarında çok büyük çoğunluğunu tunceliliiler ve bingöllüler oluşturur... il ise türk ağırlıklıdır(gakgoşlar, yerli harput türkleri, balak gazi torunları, türkmenler ve balkan türkler ile) sonrasında da iran göçmeni türkmen-zaza nüfus gelmektedir. ayrıca bu ilimizden ayrılıp diyarbakır'a bağlanan (bkz: çüngüş) nüfusu türkmenlerden oluşan, türkmen yoğunluğu bulunan bir diyarbakır ilçesiyken, yine elazığ'dan ayrılıp tunceli'ye bağlanan (bkz: pertek), (bkz: çemişgezek) gibi şuan ki tunceli ilçelerinde de yine türk nüfus daha yoğundur. ek olarak erzincan'ın kemaliye ilçesi de daha önceden elazığ'a bağlı olan yine bir türkmen ilçedir. elazığı insanları ise genel olarak milliyetçi-muhafazakar yapıdadır ve türklüklerine sıkı sıkıya bağlıdırlar. ozan arif'in dizelerinden de anlaşıldığı üzere "elazığda gakgoşlar, erzurumda dadaşlar türklüğüne laf ettin mi yedi ceddinden başlar" elazığ insanını ustaca tanımlamaktadır.
Koffik savarlar. Allah'ınıza gurban GAKKOŞLARIM...
Mamoş türküsünün vatanı.
güncel Önemli Başlıklar