bugün

entry'ler (20)

elazığ

elazığlı genç içmiş sokakta nara atar:
-aleme gel alemeee...
annesi bunu duyar ve pencereden bağırır:
-alem ağzan sıça even gel eve!

kızlardan erkeklere tavsiyeler

bir kadın sizi sevdiği halde dengesiz davranıp,
ne yapacağına karar veremiyorsa,bir türlü kendini size bırakamıyorsa..işte o zaman kafasını karıştıran ve bir türlü unutamadığı bir şeyler var
demektir. sizi affetse de içine bir kurt düşürmüşsünüzdür.
sizi sevse de bir acabası vardır.

kişi başı milli gelir

ülkede milli gelir yükseldi;

http://diren.in/data/imag...f608e9a4383a3be52df30.jpg

halay başı

ortamı ısındırır,kurtlanmış milletin kurtlarını döktürür,yeri gelir yedi mahalle dolandırır.halay başı olmak büyük sorumluluktur.bu görevi layığı ile yerine getirmek için bol bol halay kasetleri izlenmeli,düğünlerde halay başı ustalarını gözlemleyip tecrübelenmek gerekir.zirvedeki yalnızlık mertebesine erişen bu seçilmiş kişi kopturmak görevini misyon edinmelidir.vakti geldiğinde de iyi bir veliahtına beyaz mendili devretmelidir.

galatasaray

yurt dışındaki arkadaşlarının türk futbol takımı dendiğinde akıllarına galatasarayın gelmesi ile gurur duyduran takım.

inşallah diyen ateist

aynı zamanda allah allah,amin,allah seni kahretsin ve benzeri söylemlerde kullandıkları görülür.

bu söylemler dilimize "deyim" olarak girmiştir, söylemelerinde bir beis yoktur.

yaran diyaloglar

kadın: neden beni hiç kıskanmıyorsun? neden bir ilgi, bir alaka göstermiyorsun?
insan sevdiğine küçük sürprizler yapmaz mı,bir buket çiçek almaz mı,sevgilim bugün güzel görünüyorsun demez mi? ne kadar gamsız,ne kadar ilgisiz,ne kadar gıcık bir insansın.
erkek: yav he he

filmlerdeki mantık hataları

iyi adam onlarca kötü adamla dövüşür ve nedense tek başına hepsini pert eder. ve nedense onlarca kötü adamlar tek kişi olan iyi adama tek tek saldırmayı tercih eder. biri dövüşürken diğerleri sırasını bekler.. iyi adam o sahnede hiç ölmez.

eyvallah diyen kız

bir erkeğe demesinin sebebini 3 maddede açıklarsak;

*erkeği gerçekten kankası gibi görüp,candan cigerden seviyorsa

*ona yazılan erkekten hoşlanmıyor,kendisinden uzaklaştırmak istiyorsa

*son olarak testosteron hormonu fazlaysa (bu zaten bırakın da desin)

türklere özgü davranışlar

araba kornasıyla selam verip,sinirlenince de aynı kornayla küfretmek.

erkeklerin en itici oldugu anlar

bir kız üşüdüm dediğinde 'zibidi gibi çıkmasaydın sende' dediği an. sarılmanı istiyor ula hödük!

neşet ertaş

neşet ertaş diye yazılır, neşe, dert, aşk diye okunur. onun da dediği gibi o bizim dert ortağımızdı. göğnünüzün hizmetçisiyim derdi. o yok ama türkülerini bize bıraktı.

gece 10 ile sabah 6 arası alkol satışı yasağı

genel yasaklamadan önce nabız yoklaması yapılan kısıtlı yasaklama uygulaması.
ayrıca ''gece içmeyin gündüz için'' anlamına gelen yasak.''sabah kahvaltısında mı içeceğiz?'' diye sorarlar adama.

laptopda ısınma sorunu

kanı kaynamıştır, sempatik bulmuştur sizi.

nazar boncuğu

yabancılar tarafından 'turkish eyes' diye hitap edilen, kültürümüzün bir elemanıdır.

türk ırkı

konuşmaları abartılıdır, bazen gerçekleri değiştirerek anlatırlar. ben egoları fazladır. hareketli ve enerjik oluşları ile tanınırlar. olaylar karşısında coşkularını gizleyemezler. merak ettikleri konularda olabildiğince yaratıcılardır.

sözlük yazarlarının itirafları

tek kişilik yatakta sevgili ile uyumayı özledim.

yaran diyaloglar

ben: fatih bilgisayarım benim çocuğum gibi, ne kadar beni sinirlendirse de onu çok seviyorum. sana da öyle oluyor mu?

fatih: yok benim yeğenim gibi. abimin bilgisayarını kullanıyorum.

adana

adana, biraz arabesk, biraz sıcak... biraz büyük, biraz karışık. fakat menderes'te bici bici yedikten sonra sevgilinin elinden tutup yürümek, oradan gazipaşa'ya çıkıp bir kahve içmek, oradan çakmak caddesinde sevdiğine bir boncuk bileklik almak, oradan ora kafe'de bir kaç kadeh içmek, sonra o kadehin mayhoşluğu ile dilberler sekisi'nde yürümek...seyhan nehri o yürüyüşün ayaklarının altında can bulurken mutlu olmaktır. adana kocaman güzeldir.

süpermarketin ortasına sıçan kadın

'ağzına sıçarım' derse arkaya bakmadan kaçılmalıdır.