bugün

entry'ler (441)

attila ilhan

"-1.cinnetsaray

ömer haybo'yu konforpalas oteline almadılar:kravatı ve bagajı yoktu. üstelik,ellerine karanlık bulaşmıştı. gece katibinin gözü tutmadı. almadı. başka bir otelin kapısı önünde neonlar çığlık çığlık yırtılırken,viyanalı bale artistleri,bütün sa majeste butlarıyla burnuna güldüler. ömer haybo bir tarihte bunlardan bir ikisini avuçlarında çabucak buruşturup kağıt sepetine attığını hatırlıyordu. oysa şimdi. gölgesini kaldırımdan kaldırıma vurup bu geceki yatağını hiç bir otelde bulamazken ona yirmi dört ayar güleceklerdir:geceye yenilmiş bir ömer haybo:sarhoş,parası boşalmış ve otelsiz'
yarı geceden sonra beyoğlu'nda otel bulmak,hiç değilse altın dişlerini uzata uzata horlayan taşralı küçük tüccarların odasını paylaşarak sabaha gidebilmek ne türlü zordur,bilirse bilenler bilir. her gece katibi sizi uykusuzluğunun en kuşkucu gözleriyle delik deşik edecek,nerenizden olursa olsun,mutlaka olmaz bir yerinizden tutarak karanlığın kaldırımlarına dökecektir."

mensur şiirleri ile beyoğlu sokaklarında yürürken akla gelir.

lokantada soyunup bana kayyun atayın diye bağırmak

kayyım ataması talep etmeye çalışan dili sürçmüş bireyin yaptığı hareket olabilir.

istanbul üniversitesi hukuk fakültesi

türkiyenin en eski ve halen en kaliteli eğitiimini veren hukuk fakültesidir. gelecek garantisi bohem hayatına pek imkan vermese de kalabalığın içindeki yalnızlığı yaşayan entellektüellere rastlanır bu okulda. türkiyeyi yönetenler, sanata yön verenler, azılı suçlular, o azılı suçluları yakalan adalet dağıtıcılar hep bu okuldan çıkmıştır. bok atan çoktur bu okula. ancak hukuk bölümü okunacaksa burada okunmalıdır, eğitim dışı beklentiler düşük tutulmak kaydıyla.

sözlük erkekleri allah belanızı versin

sözlükte kız var mı ki ?

fazla zeki olmanın zararları

yer yer mütevazılığın sınırlarını zorlatıp insanı küçük düşürebilir.

troll eksileyen zeka düşkünü

trollük kurumunu desteklemediği için eksiliyordur. bu ihtimali de düşünmek gerekir. zeka düşkünü ağır bir yakıştırmadır.

the dreamers

matthew ve ikizler üzerinden akılcı ve duygusal muhakemesi yapmış olan filmdir. amerikalı matthew düşünsel yönü ağır basan davranışlarıyla dikkat çekiyor film boyunca. fransız kültürünü temsilen ikizler ise daha duygusal ve uçarı bir kafada.

istanbul üniversitesi hukuk fakültesi

2727. olup gidecegim fakülte.

yazar nicklerinden öğrenim durumu tahmini yapmak

kamyoncu: hayat okulu.

lys 1 de 30 net yapmak

Limit turev integral bilmeden 30 net hayaldir.

bomonti

Barlar sokaginda elinde sidik gibi olana kadar tutan civir birasi.

halk edebiyatı

Halk edebiyati elbette sevilir ama onu overken divan edebiyatini hele hele garip siirini yerersen adama gulerler. Tanim : islamiyet oncesinden gunumuze gelen genelde sozlu urunlere dayanan sureçtir.

mustafa kemal atatürk

Tarifisiz bir sevgi, hayranlik.

dhkp c

Uc kurusluk akillariyla dunyalari kurtarmaya kalkan, hayatta basarisiz, bu basarisizligi bir seylere ve bir yerlere mal eden, ardindan kin dolan ve intikam icin terorize olan bireylerden olusur. Amaclari insanliga fayda saglamak gibi gorunse de kendilerine dahi aciklayamadiklari gercek budur. Halkini seven adam vakif faailiyetde hayir isinde bulunur. Trilyonlari silaha mermiye akitan guruha dahil olmaz.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

13binden ilk 100e cekmek icin kac saat ders calismam gerektigi. Basbakanlik bursunu alip beyazit meydaninda tiner dagiticam.

19 yaş

Bitmek bilmez.

avukat petrocelli

Kendisini avukat olarak tanimlayip ayni zamanda sozlukte yazmaya vakit buluyorsa nasil bir avukat oldugunu merak ettigim yazardir.

çoğu erkeğin 50 gr penisten ibaret olması

Salak insan salaktir. Salakligin cinsiyetle ilgisi yoktur. Dini inancina gore insanlara seksi diyen zihniyetin zırvasıdır.

kara uzum habbesi lgbt canim

Biraz salliyor gibi.

ygs 2015

Gecen entryimde arkadasimi ornek verdim ona laf edenler oldu. Bu sefer kendimi koyacagim ortaya. 2014te tm3 puan turunde 22bin siralama yapmis, bunu asgari matematik 37 turkce ve 51 edebiyat netiyle gerceklestirmis bir esit agirlik ogrencisiyim. Bu sene daha saglam calistim matematigi de ayni duzeye cektim ve tekrar girdim sinava. Burada sinav hakkinda bol keseden atanlara tek sozum var: insanlari mutsuz etmeye calistikca kendinizi kucuk dusuruyorsunuz. Komik duruma dusmeyin. Ozellikle sinava gireli 4 seneden fazla olmus arkadaslara cok rica ediyorum. Bir nane bilmiyorsunuz.
Tanim: insanlari birbirine dusuren sinav.