bugün

Falcıların para kazanmak için uydurduğuna inandığım para tuzağı.
su falı, kahve falı, çay falı*, kıl falı, tüy falı, yün falı gibi acınası insanların inandığı fallardan birisidir.
şiromansi biliminde doğruluk konusunda %80 başarı sağlamış belli noktalar* vardır. el falında belirtilen zamanlarda bir şeyler yaşayacağına inanmak yerine karakter tahlilinde kullanmak daha mantıklı bir davranıştır.
bizim bi arkadaş benimkine baktıktan sonra kendisine inancımı yitirdiğim şey.*
şimdi, şiromanside öncelikle sol el şartı var, bunu hiç anlamam.

ikincisi, bu falda amaç geleceği öğrenmek değil karakter çözümlemek. e hal böyle olunca bu falın şu şekilde olması daha doğru olmaz mı?

1. tırnak arası pisliği: kişinin iğrenç, pislik, hijyenine dikkat etmeyen biri olduğunu gösterir. falla malla işi olmaz bunun, temizlik imandan geldiğine göre imansızın tekidir.
2. orta parmak-işaret parmağı arasındaki sarılık: bu da yerli sigara içen sigara tiryakilerinde görülür. bu, kişinin kapitalist düzene karşı ve stresli, problemli bir tip olduğunu gösterir.
3. çeşitli yerlerdeki nasır: parmak uçlarındaysa klavye/daktilo başında, parmak arasındaysa mürekkep yalamış biri, avuç içini kaplamışsa tokatçı olduğunu gösterir. sol eldeki nasır kafadaki kalan fosfor miktarını da gösterebilir.

falan filan diye gitmesi lazım. şiromansi üstadları, sizi göreve çağırıyorum. hayat, akıl, kalp, kader çizgilerinden karakter tahlili yapın ki adamın elinden tanıyalım ne mal olduğunu. hadi kib grşrz pls asl byss
'a' sını uzatarak okuyunca, büyede yeni bir mısırlı futbolcu etkisi yaratan belirtisiz isim tamlaması. * *
-uzat bakayım sağ elini
+neyse halim çıksın falim
-kız arkadaşından mı ayrıldın?
+aa evet nereden bildin?
-neyse boşver, en iyisi sol elinden bakalım
(bkz: Palmistry)
(bkz: fala inanma falsız kalma)
tüm fallar içinde inandırıcı bulduğum tek fal. isparta da bir fuar da baktırdığım faldan sonra artık kahve falı, tarot falı yalandır oy yalandır.
yok anam, el falı göt falı fasafiso
en iyisi kahve falı.
"ye,duat et,sev" adlı filmde yaşlı dişsiz dedemiz asıl kızın eline bakarak bütün filmi bize anlatmışdır.
12 yaşında öğrenmiş olup sonradan salaklığıma katıla katıla güldüğüm hede. yolda 2 arkadaş tarafından ellerine bakmam için zorlanmamdan sonra bu şekilde eğlenmeyi bıraktım. çünkü birine 50 yaşında uzun süren bir hastalık yüzünden öleceksin dersen hoş şeyler olmazmış.
kesinlikle hayatınla kişiliğinle ilgili doğu olanların çıktığı faldır.
kesinlikle işin üstadı tarafından bakılırsa ciddi anlamda doğruluk yüzdesi olan fal çeşididir. "gaybı yalnız allah bilir." bizimki sadece atmasyona dayalı öngörülerdir...
yeni sevgililerin birbirlerinin elini tutması için uydurulabilecek bahane.
el içi çizgilerinin insanın yetenekleriyle ilişkili bulunduğu inancı. ilkin hindistan'da uygulanan, sonrada bütün dünyaya yayılan el falı.
gerçekten bakabilen biriyse sizi büyüler.
geçen arkadaşımın arkadaşı baktı bana da elimi tuttu gözlerini kapattı sonra tek tek söylemeye başladı. hayatında beni ilk defa görmüş olmasına rağmen o an aklımdan geçen şeyleri bile tek tek söyledi. büyülenmekten ziyade korktum da.
gördüğü en şanssız insan benmişim öyle dedi.
en eğlenceli en güzel faldır. en doğru şeylerin söylendiği faldır..
Aranızda el falı bakmayı bilen var mı? Kahve falı kesmiyor artık acil bi şeylerden medet ummam gerek.
Sadece ellerinizden burçlarınızın bile çıktığı gerçeği vardır.
Sol el, şimdiki dominant karakterinizdir ve çizgileriniz değişir.
Sağ el, özünüzde olandır. Yaradılıştan gelendir. Doğruluğuna inandığım ve bakarken hiç yanılmadığım faldır.
El avucundaki çizgi ve çukurlara, parmak uzunluk ve kalınlıklarına bakılarak bireyin hayatı ile ilgili tespitler ve öngörülerde bulunmaktır. Çakma el fallarıyla karıştırılmamalıdır. En az 3 özelliği anlayabildiğim bilimsi bir daldır.
bizim zamanımızda bir yakınlaşma aracıydı. (not: 62 yaşındayım)

hanımın elini ilk kez, el falı marifetiyle tutmuş idim. istanbul pastanesine gidiyoruz o zaman. şehirdeki 3 pastaneden birisi zaten. neyse efendim, konuyu uzatmayalım, düşmüşüz bir sevdaya. gözüm kimseyi görmüyor. SABAhlara kadar o'nu düşünüyorum. gel gelelim ne zaman buluşsak tutulup kalıyorum. her sabah "adım atmak" için yeminler etsem de mahcup bir anadolu çocuğu olmanın sıkıntısını yaşıyorum.

bir gün konu faldan açılınca, 40 yılda bir kafam çalıştı ve "ben el falı bakıyorum" dedim. hiç unutmam, öküzlemesine, "avcunun içinde n harfi var. baaak" demiştim.

yıllar sonra bir türlü adım atmama şaşırdığını ama bu mahcup hallerime tutulduğunu itiraf etti hanım.
bir an birinci nesil yazar sandım. çünkü böyle bir el ancak dedelerde olur.
ya bana da nolur!
görsel
maşallah avuç içim de 45 kiloymuş.

el çizgilerinin okunmasına dayalı fal.

edit: aşık mıyım? e bana öyle bir bilgi gelmedi?
teşekkür ederim sayın falcı.
falınıza bakacağım diye para isteyenlere inanmayın cahillik etmeyin dolandırılmayın.