1. 1.
  2003 yılında getirilen affı saymassak -ki yanılmıyosam yaklaşık 50 kredim ve ekonometri 1-2,matematiksel istatistik gibi en zor derslerim affedilmişti- çok da zor sayılmayan bölüm.
  4 -1 ... redwinemania
 2. 2.
  istatistik ve matematikten yararlanmak suretiyle, ekonomik olayların ölçülmesini sağlayan bir iktisat dalıdır. Ekonomik sorunlar önce kuramsal düzeyde incelenir ve belirli matematiksel bir modele yerleştirilir. Bu modelde bulunan değişkenler istatistiksel yöntemler uygulanarak hesaplanır ve veriler arasında fark olduğu takdirde, bu farkın nedenleri araştırılır.
  6 ... cell-im
 3. 3.
  iibf'deki en sosyal öğrenci topluluğudur
  4 -1 ... katzie
 4. 4.
  i.i.b.f. daki en zor bölüm olma potansiyelini elinde bulunduran istatistik dersi ile meşhur çalışınca gayet kolay fakat üstüne düşmeyince ters tepki yapan bölüm
  2 ... dustman
 5. 5.
  I.I.B.F. sinin en zor bölümü olarak bilinir. Düsük puanla ögrenci almasindan dolayi matematigi iyi olmayan arkadaslarin kazanip bitirememesiyle sonuclanan hüzünlü bir bölüm. Normal sürede bütünlemeye kalmadan tek kisinin mezun oldugu bir bölüm. Cömezlere "Welcome to Hell" diye espri yapildigi bölüm!
  (bkz: ekonometrizede)
  3 ... lalapunx
 6. 6.
  (bkz: ekonomi mühendisliği)
  2 ... piano-forte
 7. 7.
  iktisat biliminin laboratuarı
  2 ... plug in baby
 8. 8.
  dört senedir okuduğum bu gidişle bi dört sene daha okuyacağımı düşündüğüm,matematik ve türevlerinden nefret ettiren tiksinç * bölüm.
  1 ... gokhann
 9. 9.
  kpss 2006da soruları gördükten sonra o bölümdeki okuyanların üstün insan sayılması gerektiğine inandığım bölüm
  5 ... city walk
 10. 10.
  yarısından fazlası ekk (en küçük kareler) olan ders. detayına giremem tabi ki ama bilen bir arkadaşınızdan alacağınız bir saatlik ders ile kpss ekonometri sorularının yarısını yaparsınız.
  3 ... bor madenleri