bugün

eklerim biçim biçim ölürem ekler için.

ben bi' rivayet aldım, şok market'te 22 liraya mı ne 6'lı mini boyda ekler satılıyormuş. ne kadar sağlıksız olursa olsun yenir ya bence.
üniversite yıllarıma kadar adını bile duymadığım tatlıdır. Bir arkadaşımın "gel beraber ortak ekler alalım" demesiyle tanıdığım tatlı. tatlı kriziniz tutuyorsa alınabilecek birşey. fakat şu sıralar çok pahalı neyden yapıyorsunuz siz bunu ya?
pastane dünya'sının en büyük icadı.
Çok kalori çok.
Eskiden kafam kadar yaparlardı.
Ye allah ye bitmez.

Her ne kadar bit yavrusu fransızların eseri olsa da ebatları ufaltıp çeşidi artıran türk zekasıdır kesin.
Çocukluğu hatırlatan tattır.
Canım acayip çekiyor ama gidip almaya bir tık üşeniyorum.
Sanırım alıcam.
Bağımlılık yapan bir tatlı olduğunu düşünmekteyim .. asla rahatsız etmeyen yedikçe yediren tatlış.
Ugruna Kurşun yemem ama kurşun atarım.

Harika bı şey bunlar olsa da yesek.
Sek süt sundu.
tatlıların padişahıdır.
Yerim, çok yerim hemde
Yarım kilo bana mısın demez.
sabah kahvaltısında yediğim tatlılardır.amerikalıların donutu var ya, onun değişik formu gibi.
Hmmmm olsa da yesek.
Kremalı da denilen tatlıdır.

Öyle minnak kilo ile almak yerine 2 - 3 adet büyük olanlarından alacaksın ki ne yediğini anlayasın.
ismini kim ekler koymuş çok merak ettiğim keksipasta. *
Canım çekti hem de deli gibi. ewed
Merhaba pasta sanatı'nın zirveye taşıdığı tatlı, istanbul'dan, buralara gelen varsa haber versin sipariş vereyim.
En sevdiğim tatlılardan birisi, yemekten asla bıkmam.
aradaki kreması beyaz olan makbuldur.
o krema toz kremadan yapılırsa çok lezzetli olmaz.
manda kaymağı ile yapılan süt tabanlı krema ile eşsiz bir lezzet olur.
manda kaymağı kullanılınca istanbul şartlarında onu kimse 25-30-40 TL ye satmaz kg 'ını...
Beylikdüzü’ne gittiğimde bunların merkezine de uğrayacağım birkaç kilo ek alırım kesin.
Evde yapılabilir güzel bir tatlıdır.
görsel
asla temiz yiyemiyorum, kreması elimi yüzümü kirletiyor ama efsane bir tatlı.
yanında muz ve süt ile tüketilince daha da efsane hale gelen tatlı.
Kalori bombası, sağlıksız ama çok leziz bir tatlıdır. Başlıca sade ve çikolatalı olmak üzere iki kardeştir.
Ayrıca da kelime olarak fransızca eclaire den gelir. Yani çoğul ek kavramıyla ilgisi bulunmamaktadır. *
Yapımı zahmetli görünmesi itibariyle yapmaya meyleden azdır.
Bir keresinde annemin kuzeni işten dönerken yarım kilo mu, bir kilo mu ne almış ve gidip gelip hepsini yutmuş. Annemin dayısı da demiş ki "tatlını da görmedik ki." *
adı tuhaf bir tatlı. evet.