1. 1.
  Açılımı "ek$i sözlük desktop search" olan masaüstünden kısaca ekşi sözlük' te arama yapmaya yarayan kod adı jamal olan bir insan tarafından geliştirilmiş uludağsözlük içinde yapılması gereken nacizane program. Ayrıca aşağıdaki adresten indirilebiliyorda;
  http://hangar.jamalunlimited.com/app/ek$i/eds10.zip

  (bkz: Uds)
  ... makinist
 2. 2.
  istanbulda çevreyollarında emniyet şeritlerinde görmeye başladığımız devasa yazılır. fotograf makinesi resimlidir. tahminen emniyet şeridini ihlal edenleri tesbit etmektedir. aynı zamanda bakırköyden yenikapıya giderken sahilyolunda da görülmüştür. radar var anlamına da geliyor olabilir.
  ayriyetten amblem olarak need for speed underground serilerindeki speedtrap chech-point'leriyle birebir aynıdır ki bu da radar oldugu fikrini güçlendirmektedir kanımca.
  1 ... arkun
 3. 3.
  iSBAK A.Ş. nin geliştirmiş olduğu ve istanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik ihlallerini kamerayla tespit etmek için 12 Nisan'da uygulamaya başladığı kırmızı ışık ve emniyet şeridi ihlal tespit sistemidir.

  uygulandığı bölgelerdeki trafik suçu oranını yüzde 90'a kadar azalttığı iddia ediliyor isbak tarafından.
  ... patlamismisir
 4. 4.
  elektronik düdükleme sistemi. istanbul da her trafik ışığına yerleştirilmiş kamera takip sistemi. kırmızı da geçmeye gör sen eve gelmeden daha resimli ceza makbuzun eve senden önce geliyor. sıkıysa ödeme a.q..
  ... kirmizi baslikli kiz
 5. 5.
  açılımı elektronik denetleme sistemi'dir. çatır çatır flaş patlatıp plakanızın fotoğrafını çeker ve evinize ceza makbuzu ile beraber fotoğrafınız yollanır.
  hayır o değilde korktuğum olay bunu bir model geliştirip; yayaya kırmızı ışıkta geçerken ceza yazan versiyonunun geliştirilme ihtimalidir. bu sayede götünüzün fotografı çekilip ''hız sınırını aştınız'' yada ''kırmızı ışık ihlali yaptınız'' gibi cezaları yiyebilirsiniz. piyasaya rezil olmak da cabası***. tabi bunun için cezayı yiyen kişiyi götten bir tanımlamaları gerekir ki bu işlem kanaatimce zordur ***. bakalım gelişen teknoloji ile daha neleri göreceğiz.
  ... teksomania
 6. 6.
  efe denizi seviyor.

  edüt ile büdüt: ne yani eksileyen için illa kendi ismim ile arkadaşımın ismini mi yazayım oraya nesini beğenmedin?
  -2 ... onlyocean
 7. 7.
  kırmızı ışıklardaki eds kameralarına dikkat edilmesi gerekmektedir, zira ışıkların önündeki beyaz çizgiye tekerleriniz dahi değse, ışıkta geçmesenizde flaş çakar cezayı yersiniz..
  ... 486dx33
 8. 8.
  bugün hayatı boyunca ikinci kez direksiyona geçen bir insanın 4. vitese takması sonucu kırmızı ışığı 95 kilometre hızla geçmesi sonucu yakalandığı sistemdir. bakalım ceza ne olacak.

  napıyım lan bir an need for speed underground'tayız sandım.
  1 ... afoo
 9. 9.
  e5 de gidip gelen dolmuscularin hepsi hangi kamera calisiyor hangisi bozuk adi gibi biliyorlar. emniyet seridinden giden dolmuscuyu bir keresinde uyarmistim cevap su sekilde oldu "burdan sonra kucukyaliya kadarhepsi bozuk". adamdaki piskinlige bak demistim icimden.
  ... lalettayinbirnokta
 10. 10.
  Bursa Çanakkale karayolunda biganın dışından geçerken 110 km olan hız sınırından bir anda 50 ile geçilmesinin istenmesi ve 55km üzeri geçenlere ceza kesilmesi. Tam bir aptallık silsilesi. Şu an 70km çıktı ama iş işten geçti. Ayrıca bu bile az ,şehirler arası yol burası. Bu arada 329 lira cezayı 72 km hız ile yemiş bulunuyoruz.
  9 ... crazy1034