1. 1.
  (bkz: thomas alva edison)
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  justin timberlake'nin başrolünün oynadığı güzel bir film. justin bu filmde gazeteci rolünde oynuyor.
  1 ... otopsi
 3. 3.
  *

  morgan freeman ve kevin spacey'in justin timberlake ile başrolleri paylaştığı, bozuk düzeni ve genç hırslı bir gazeteceyi konu alan bilindik filmlerden. ayrıca LL Cool J' ide önce kötü adamlardan olarak önemli rollerden birinde görebiliriz. güzel mi güzel bir sevgilisi var, film de bile devam ediyor valla. hani $u, FBI gibi bir bir sürü kurum olur, bu filmde onlardan birinin kanun gücüne güvenerek kanunsuz işlere girmesi, bunu orataya çıkarmaya çalışan birileri, mücadele, silahlar, atraksiyon, aksiyon, kovalamaca. yazan, yöneten hiçbiryerden tanımadığınız David J. Burke. ke$ke michael bay çekseymi$. ıssız gecelerde izlenebilecek, sonra yastığa sarılınıp uykuya dalınacak türden. olsa da olur olmasa da.

  http://www.imdb.com/title/tt0389957/
  ... okuzcuk
 4. 4.
  (bkz: ediz hun)*
  1 ... cemmm
 5. 5.
  justin timberlake'nin oynarmış gibi yaptığı, morgan freeman ve kevin spacey'in oynadığı ama kurtaramadığı dandik mi dandik film.
  2 ... pulp fiction
 6. 6.
  edison'la ilgili çok ilginç şeylerde anlatılmaktadır. ilk elektrikli sandalyeyi yapmış ve bu sandalyede ki ilk idamı filme kaydetmiştir. sonradan bunun amerikan şiddet filmlerinin öncüsü olduğu da söylenmektedir. çünkü çekilen bu film çok büyük ilgi görmüştür. bunları nereden mi biliyorum? alev alatlı 'nın hollywood'u kapattığım gün adlı son kitabında bunlardan bahsedilmektedir. hatta kendisi gün itibariyle bugün selim ileri nin programında da bunlardan bahsetmiştir.
  ... zenor
 7. 7.
  akp'nin amblem patentini iki yüz bin avroya satın aldığı bilim şahsiyeti.
  1 ... erieri
 8. 8.
  Asıl adı Thomas Alva Edison'dur. 11 şubat 1847 yılında Amerika'nın Ohio eyaletine bağlı Milan isimli küçük bir kasabada dünyaya gelir. Öğretmenlerinin geri zekalı görmesi üzerine ilkokuldan alınarak annesi tarafından eğitilen ve 1500'den fazla patent sahibi olan mucit. En önemli icadı 10.000 deneme yaparak bulduğu ve bugün bile hala kullanılan elektrikli ampuldür. Çalışmalarını Menlo Park'taki atölyesinde gerçekleştirmiştir.
  -1 ... never say never
 9. 9.
  Hollanda' da bir müzik ödülünün ismi.
  http://www.edisons.nl * *
  -1 ... polski
 10. 10.
  tesla nın bir çok projesini araklayan terbiyesiz adam. tesla reisi kandırmış, ondan faydalanmıştır.
  2 ... it the fuck