bugün

kişiliği ayrıdır, türk halkına verdiği eserler farklıdır. daha düne kadar cumhuriyet mitinglerinize katılıyordu bu adam, ne oldu? allah için aşın artık bunları, türklere söven soad ı dinlersiniz ama ahmet kaya ya, edip akbayram a bok atmadan duramazsınız. kişilikleri beş para etmese de sanatçılıklarına kimse bir şey diyemez ve karalayamaz. seven zaten kişiliğini değil sanatçılığını seviyor.

p.s. baslik basima, baslik basimaa,puskulu ben olayim...
' edip abiyi sevmem ama kasetlerini hep alırım. yasasın pkk' ya bir yardımda benden ' politikası izleyen insanların durumudur.
ahmet kaya modundaki şahsiyetin, ahmet kaya modunda sevilmesi hadisesidir...şaşırtıcıdır, düşündürücüdür ve üzücüdür.
hala ve dahayı aynı cümlede hem de yanyana kullanan yazarın şaşırmaması gereken durumdur.
edip akbayram ı hedef gösterenlerce şaşırılan durumdur..

(bkz: hala daha hedef gösterme)
bir sanatçıyı sevmek demek onun ortaya çıkardığı eserlerini sevmek demektir.bu yüzden gayet anlaşılması kolay bir durumdur!
o değilde bizi bir şarkıyla mı kandırdın be edip abi? severdik seni, yıllarca söylediğin aldırma gönül şarkısını, aldırmazdı gönlümüz bu şarkıyla. dinledikçe dertleri bir kenara bırakırdık. Hele bir başlangıcı vardıki şarkının, senin tiz sesinle "başın öne eğilmesin" diye, bizi başka diyarlara götürürdü. Severdik seni. solcusu, sağcısı, siyasetçisi, politikacısı, işadamı, işçisi, aşçısı, garsonu severdik ulan seni. Abimizdin büyüğümüzdün. sağcıydık solculara şarkını söylettin, solcuyduk sağcıları şarkını söylettin. Hiç bişey demedik sana. "Si.tir et lan edip abi bu" dedik içimizden. Şimdi bunu mu yaptın bize?

onu bunu bırakta Son kez :

başın öne eğilmesin
aldırma gönül aldırma
ağladığın duyulmasın
aldırma gönül aldırma

(bkz: aldırma gönül)
normal bir durumdur, edip akbayrım'ı da hedef göstermeye veya onun şarkılarını sevenleri ötekileştirmeye gerek yoktur. eserlerini seven edip akbayrem'ı dinleyebilir kanımca. bu hassasiyetin aynısını başka şeylere gösterseydik bu tarz mevzuları tartışmıyor olurduk bugün.
henüz büyüklere danışılmadığından yapılan terbiyesizliktir.

ah ah! uyarıyı aldık ya, sevmeyeceğiz artık. bu arada kimse kaset almıyor ki; pkk'ya paralar gitsin. serdar ortaç bile satmıyor artık, nerde edip abi satacak?

oturup gözünüzü açın da; her 1 mayıs'ın, kadınlar günü'nün, yasal olan her türlü şenlik ve eylemin o "yaşasın apo" diyenlerce istila edildiğini görün.

edip akbayram gibi merkez soldaki bir adamı karalamayın. bugüne dek nesini gördünüz? adam 50'sinden sonra aniden pkk sempatizanı mı oldu? hadi o oldu anasını satayım, sen nerden karar verdin onun şarkılarını seven bizlerin terörist olduğumuza???sorarlar adama kimsin diye?

bugün yukarda saydığım eylemlere her kesimden insan katılıyor. orda, meydanları kullanıp bağıran 3-5 kişi için alayımız apo'cu mu oluyoruz anasını satayım?
yarın bu adamlar hayvanseverler mitingini bassa...

insanlar birbirini böyle ağır suçlarla itham ederken, önünü arkasını düşünmeli.
ha gösterirsin bana, edip akbayram da "yaşasın apo" diye bağırmış, "haklısın" derim. sen tutmuş bir de beni etiketliyorsun.

bırakın artık insanların içindeki imanı, vatan sevgisini tartmayı. orası sizin haddiniz değil!

rte çıkıp "kelle" deyince, "onlardan ölenleri kastetti" denip kıvrılıyor, edip akbayram cumhuriyet mitinglerine gidince zorunuza mı gitti?

yeni iddiam şudur: "o adamlar, özellikle götürülmüş olabilir oraya." sırf dolaylı yoldan cumhuriyet eylemlerine kara çalmak için... buyrun burdan yakın.

ben de kuyuya bir taş attım naçizane.
an itibariyle gözümüzden düşmüş olan şahsiyettir, şöyle ki:
http://www.youtube.com/watch?v=s4tbsdu1HZc
cümle kuramayan insanlarin sasirmasina pek de sasirilmayacak durumdur. zira baslik düzeltildigi haliyle bile anlatim bozuklugu iceriyor. edip akbayram hala sözlük adli bir sözlükte seviliyordur bu basliga göre. saygin sanatcilara bok atacagimiza türkce ögrensek, cümlenin dogrusunun "edip akbayram'in sözlükte hala sevilmesi" oldugunu bilirdik.
hala sözlükte ya da dayı sözlükte sevilip sevilmemesi önemli deyildir. önemli olan üç beş tane dölsüzün kör kürşununa, hain pusularına koşan şehitlerimizin hakkını helal edip etmeyeceğidir. bir çok mehmetcik kahpe pusularda vatan için şehadet şerbeti içerken belki, geride bıraktıklarına aldırma gönül diyerek vedalaştı.
londra'da esip gürleyen hainlere, eşkıyalarada eşkıya dünyaya hükümdar olmaz diyorum. hakkımı helal etmiyorum...
tarafınıza sunarım efem...

(#1642160)
hala sozluk yeni mi cikti meraki uyandiran basliktir.

ayrica adama kendini savunma hakkini vermeden, olayin aslini astarini ogrenmeden edip akbayram'a terorist damgasi vurup infaz etmek dogru degil. sucun sahsiligi ilkesini goz onune aldigimizda, miting veya konserine katilanlarin soyledikleri ve attiklari sloganlar edip akbayram'i baglamaz. burada edip akbayram'i suclayanlar onun bu konudaki aciklamalarini biliyorlar mi?

edit: "edip akbayram in hala sozlukte sevilmesi" olan baslik "edip akbayram in sozlukte hala sevilmesi" olarak degistirilmis. ilk cumle, ilk baslik altinda anlamlidir.
herif mitinglere katıldı diye olmadık gazetelerde ki bu gazeteler enteresandır ki -yeni safak, zaman gibi- çıkan haberlere inanıp, inanmakla kalmayıp bir de üstune dinleyenlere de pkk sempatizanı mumamelesi yapmak artık * likten çıkar, şuursuzluğa girer diye düsünüyorum ben. ben seviyorum, mitınglere katılıp ticari kaygı gütmediğini belli ettiği için de daha cok seviyorum, degil pkk sempatizanı olmak, sempatızanı olanlarla bile tartısmayacak kadar nefret edıyorum ama ıste * bırı edip akbayram seviyoruz diye bizi pkk sematizanı yapıyor. bi siktir git demek istiyorum ben. kimse de kafasının almıcağı şeylerde yorum yapmasın mümkünse. iki fotoğraf gördu diye milleti yargılamak kimsenin haddine değil hele ki daha başlık açmayı bilmeyip yazar olanların. buna izin verenlere de selam ederim. bildiğim kadarıyla formata aykırı değil miydi polemık yaratacak baslıklar.

(bkz: yuz verme deliye gelir sıçar halıya)
bsg çay koy dedirten bir yorumdur. fazla söze gerek yok
her zamanki gibi bu yorumda bulananlara "akrep gibisin kardeşim!" diye haykırılması gerekiyor.
şimdiye kadar silinen iletiler ve silik durumuna düşen çoğu kişiye bakılacak olursa "sol, komünizm, terör..vs." sempatisi sunan başlıklara ters düşen başlıklar ve iletiler karalanmakta ve silinmektedir. dolayısıyla bu başlık da uludağ sözlük'te açıldığı için silinmeye mahkumdur. aldırmayalım.

her türlü kanıtı da sunsan, o kanıtlar ya "photoshop"tur, ya "montaj"dır, ya "şantaj"dır, ya bilmem nedir, ya da "ben de biliyorum gerçekte bölücü birisi olduğunu ama açan kişi başlığı yanlış yazmış, cahil cühela olduğunu öne çıkarayım, kimse çakmasın durumu" manzarasından ibarettir, vesaire... ama gerçeği zaten herkes bilmektedir. mesela atatürk'ün "komünizmin başı görüldüğü yerde ezilmelidir" sözünü çarpıtan kişi de attila ilhan'dır, en büyük sosyalistlerden biri... elbette kabul etmeyecek böyle bir şeyi. ki attila ilhan'ın şiirlerini ve bazı düşüncelerini severim bak.

ben, kişiliği malum olanların malum şeyleri destekleyen şarkılarını, şiirlerini sevmem. ayrıca, "niye başkasının konserinde değil de bu konserde o sloganlar atılıyor, sanatçı kabul edilen kişi de buna göz yumarak kendini deşifre ediyor" diye sorarım. cevabı malumdur ama itiraz edenler olacaktır, tınmam. at gözlüklüyüm çünkü.

bu * şarkıcının karşıt görüşünde olan bir ozanın bu gibi durumları pek güzel tasvir ettiği şiirden bir alıntı yapayım; gerçi eksi oy yağmuruna tutulacağım, ama seovi sözlüğe olsa da dünyaya hükümdar olmaz :

"Kimine Rusya'da bedava tatil
Bedava dinamit, bedava fitil
Çatlı`ya gelince faşist bir katil (!)
Uyan Türk evlâdı! Uyuma uyan
Otuz kupona alınmadı bu vatan"

düzenleme : başlık, ilk açıldığında yanlış açılmış. yönetim düzeltip "edip akbayram in hala sözlükte sevilmesi" haline getirmiştir.

düzenleme - 2 : girmiş olduğum bu mesajdan sonra, bu başlık sol çerçevede görünmemektedir. yönlendirme veya arama ile ulaşabilirsiniz.

düzenleme - 3 : ahmet kaya benzeri birçok şarkıcı gibi edip akbayram'ın da büyük bir hayran kitlesi olmasından dolayı başlık bir kez daha bölücüseverlerin sunumuna açılmıştır. hayırlı uğurlu (!) olsun. ayrıca, seovi'lerden allah razı olsun. onlar olmasa memleket güllük gülistanlık olacak. birileri bölücülere arka çıkmalı ki biz de vatanın, milletin değerlerini savunalım.

düzenleme - 4 * : bu hafta yaşanan olayların çoğunu önceden görmüşüm, en kötüler listesinde görünce hatırladım bunu. iyi taşlanmışım, helal olsun.
apo ya sayın , şehide kelle diyen sadrazamın sözlükteki hayran kitlesine nazaran zayıf kalacak sevgidir.
normaldir. antepli'dir, iyi müzik yapar. gel de sevme.
sadece sözlükte degil gercektede sevilen bir sarkicidir. sevilmemesi icinde herhangi bir sebep olmadigi kanaatindeyim.
recep tayyip'in veya bülent arınç'ın veya benzer mamüllerin hala sözlükte sevilmesinden daha garip değildir.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=242086

hala mı?

adam pkk konserine gittiğini fox tv de canlı yayında kabul etti.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=242086

ilgili haber izlendiğinde edip akbayram'ın cevabı gayet açıktır. ilgili haberde neden 'edip akbayram'dan pkk itirafı' diye başlık atarak yayınlayıp da edip akbayram'ın konuşmasına yer verilmediği artık okuyanın takdirine kalmıştır.

okuyanında bit yeniği araması art niyettir!

sayın mehmet gül zamanında da küba'ya gidip, püfür püfür içti puroları da komünist mi oldu?

mehmet gül oraya gittiğinde 'biz zamanında solcuların laflarına karşı çıkardık, şimdi ne demek istediklerini anlıyoruz.' demedi mi?

kime ne anlatıyorsunuz?

yoksa siz hala insanlıktan nasibinizi almadınız mı?

şimdi çay koyabilirsiniz. *

edit: ha bir de söylemeyi unuttum: seviyorum işte, var mı diyeceğin?
(bkz: haber7 com tarafsız ve kaliteli haberin tek adresi) *