1. 1.
  kişiliği ayrıdır, türk halkına verdiği eserler farklıdır. daha düne kadar cumhuriyet mitinglerinize katılıyordu bu adam, ne oldu? allah için aşın artık bunları, türklere söven soad ı dinlersiniz ama ahmet kaya ya, edip akbayram a bok atmadan duramazsınız. kişilikleri beş para etmese de sanatçılıklarına kimse bir şey diyemez ve karalayamaz. seven zaten kişiliğini değil sanatçılığını seviyor.

  p.s. baslik basima, baslik basimaa,puskulu ben olayim...
  15 -4 ... fewzi1907
 2. 2.
  ' edip abiyi sevmem ama kasetlerini hep alırım. yasasın pkk' ya bir yardımda benden ' politikası izleyen insanların durumudur.
  7 -15 ... plin
 3. 3.
  ahmet kaya modundaki şahsiyetin, ahmet kaya modunda sevilmesi hadisesidir...şaşırtıcıdır, düşündürücüdür ve üzücüdür.
  4 -6 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 4. 4.
  hala ve dahayı aynı cümlede hem de yanyana kullanan yazarın şaşırmaması gereken durumdur.
  4 -1 ... ireland
 5. 5.
  edip akbayram ı hedef gösterenlerce şaşırılan durumdur..

  (bkz: hala daha hedef gösterme)
  6 -1 ... a la folie
 6. 6.
  bir sanatçıyı sevmek demek onun ortaya çıkardığı eserlerini sevmek demektir.bu yüzden gayet anlaşılması kolay bir durumdur!
  3 -1 ... khaos
 7. 7.
  o değilde bizi bir şarkıyla mı kandırdın be edip abi? severdik seni, yıllarca söylediğin aldırma gönül şarkısını, aldırmazdı gönlümüz bu şarkıyla. dinledikçe dertleri bir kenara bırakırdık. Hele bir başlangıcı vardıki şarkının, senin tiz sesinle "başın öne eğilmesin" diye, bizi başka diyarlara götürürdü. Severdik seni. solcusu, sağcısı, siyasetçisi, politikacısı, işadamı, işçisi, aşçısı, garsonu severdik ulan seni. Abimizdin büyüğümüzdün. sağcıydık solculara şarkını söylettin, solcuyduk sağcıları şarkını söylettin. Hiç bişey demedik sana. "Si.tir et lan edip abi bu" dedik içimizden. Şimdi bunu mu yaptın bize?

  onu bunu bırakta Son kez :

  başın öne eğilmesin
  aldırma gönül aldırma
  ağladığın duyulmasın
  aldırma gönül aldırma

  (bkz: aldırma gönül)
  4 -1 ... kumsaldaserapgorenadam
 8. 8.
  normal bir durumdur, edip akbayrım'ı da hedef göstermeye veya onun şarkılarını sevenleri ötekileştirmeye gerek yoktur. eserlerini seven edip akbayrem'ı dinleyebilir kanımca. bu hassasiyetin aynısını başka şeylere gösterseydik bu tarz mevzuları tartışmıyor olurduk bugün.
  2 ... filleri kurtaran adam
 9. 9.
  henüz büyüklere danışılmadığından yapılan terbiyesizliktir.

  ah ah! uyarıyı aldık ya, sevmeyeceğiz artık. bu arada kimse kaset almıyor ki; pkk'ya paralar gitsin. serdar ortaç bile satmıyor artık, nerde edip abi satacak?

  oturup gözünüzü açın da; her 1 mayıs'ın, kadınlar günü'nün, yasal olan her türlü şenlik ve eylemin o "yaşasın apo" diyenlerce istila edildiğini görün.

  edip akbayram gibi merkez soldaki bir adamı karalamayın. bugüne dek nesini gördünüz? adam 50'sinden sonra aniden pkk sempatizanı mı oldu? hadi o oldu anasını satayım, sen nerden karar verdin onun şarkılarını seven bizlerin terörist olduğumuza???sorarlar adama kimsin diye?

  bugün yukarda saydığım eylemlere her kesimden insan katılıyor. orda, meydanları kullanıp bağıran 3-5 kişi için alayımız apo'cu mu oluyoruz anasını satayım?
  yarın bu adamlar hayvanseverler mitingini bassa...

  insanlar birbirini böyle ağır suçlarla itham ederken, önünü arkasını düşünmeli.
  ha gösterirsin bana, edip akbayram da "yaşasın apo" diye bağırmış, "haklısın" derim. sen tutmuş bir de beni etiketliyorsun.

  bırakın artık insanların içindeki imanı, vatan sevgisini tartmayı. orası sizin haddiniz değil!

  rte çıkıp "kelle" deyince, "onlardan ölenleri kastetti" denip kıvrılıyor, edip akbayram cumhuriyet mitinglerine gidince zorunuza mı gitti?

  yeni iddiam şudur: "o adamlar, özellikle götürülmüş olabilir oraya." sırf dolaylı yoldan cumhuriyet eylemlerine kara çalmak için... buyrun burdan yakın.

  ben de kuyuya bir taş attım naçizane.
  4 ... dalgali kur
 10. 10.
  an itibariyle gözümüzden düşmüş olan şahsiyettir, şöyle ki:
  http://www.youtube.com/watch?v=s4tbsdu1HZc+
  -2 ... ayseciginalpellayadoyduguan