bugün

Adıyaman ilinin Kahta ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Kahta)
erzurum' merkez'de; cumhuriyet caddesi üzerinde bir mağaza. hakkında en son dava açılmıştı.
hoşgelmiş olan, nesildaşım * bir yazar yazar arkadaş. ama lafın gelişi değil, gerçekten bilgiye, kültüre, okumaya, araştırmaya dayalı bir birikimle bu sıfatının hakkını verebilen bir yazar arkadaş.

tanıyor muyum? hayır. ama hiçte yabancı gelmiyor.
Bayburt ilinin Aydıntepe ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Aydıntepe)
müslümanları küfür etmez sanır. Ateistler işte böyledir müslümanların iyi yönlerinden yararlanarak üste çıkmaya çalışırlar. Ama biz bir kötülük olduğunda kaplan kesilir adamı dünyaya geldiğine pişman ederiz.
(bkz: dumlupınar lisesi)
türkçeye verdiği değerden dolayı, taktir ettiğim yazar.
fatih in istanbulu fethini başarı olarak görmeyen yazar. valla sen kimsin , hayatta ne başarın var diyesim geldi. büyük ihtimalle türkiye deki kendini azınlık olarak hisseden bir gruba mensup kişi. istanbulun fethi zorlamış bu bünyeyi.

ne diyelim:

istanbul, since 1453.
armağan olarak sezai karakoçtan bir kaç dize veresim geldi sayın yazara --spoiler--
Biz hayret eder, kuvvet eder, dudağımızı bükeriz; Dudağımızı kör makaslarla dilim dilim ederiz iki tane elimiz var deriz; Bin tane elimiz olsaydı Bini birbirinin aynı olurdu deriz. 999 elimiz kağıt gibi yansın, Bir elimiz güneş gibi dursun.. Biz elbette dudak büker, hayret ederiz. Biz inkar eder, inkarı severiz; Bayram hediyenizi iade ederiz Biz mahcup ve onurlu çocuklarız Başımızı kaldırıp bir bakmayız Siz rüyalarınızda yaşayıp durursunuz siz güvercinleri gözlerinden vurursunuz Siz ekmeğin hamurunu, aşkın hamurunu samandan yoğurursunuz
--spoiler--
sağır duymaz, uydururmuş. resmi tarih tam olarak ismi geçen yazarın(dumlu)görüşlerini anlatır. anlama yetisi konusunda şüphe uyandıran yazar. ben diyorum oku, hepsini oku, o bana cevap olarak okursam dinden mi çıkacağımı düşünüyorsun diyor.

bi söz vardı hani tren gelip geçiyodu. her neyse işte. ondan diyesim geldi.
ANLAYıŞSıZ VE ANLAMSıZ YAZAR KARDEŞiMiZ.
evrime inanmayanlara ensest demiş maymun soyu. ve bu hakaret değildir, kendisi kabul ediyor zaten.
bir üstteki satırlardan anlaşılacağı üzere, (#8461164) no.lu girisinde yazdıkları kaynak edilerek iftiracılıkla suçlanan yazar.

ne var ki iddialarıma karşı "yalan söylüyorsuuunnooeeğğğ" diye heyheylenmeden önce islâm'ın ilk emrine uyup da hem dinlerini hem de türk tarihini okusalar, bu türden hengâmeler başlık altımda peydah olmazdı. fakat kiminle dans ediyorum ki? herifçioğulları okumanın ilk kaidesi türkçeden bîhaber! bu hâllerine aldırmadan bir de bana okuma öğüdü vermezler mi? şaşıp kalıyorum doğrusu.

neyse, bu zıpırların "islâm da islâm" dediklerine biraz da benim gözümden bakalım. bakalım ki, dediklerinin okuyan beyinler karşısında ne derece cılız kaldığını görelim!

islâm, cehennem halkının çoğunun kadınlardan oluştuğunu iddia ederken; türkler, kadın hükümdarlarca yönetiliyordu. islâm, dört kadını bir erkeğe yamarken; türkler, bir erkeği sadece bir kadına everiyordu. islâm, iki kadının tanıklığını bir erkeğin tanıklığına indirgerken; türkler, kadını erkeğe eşit koşuyordu. islâm, kadını unutkan ve aklen eksik sayarken; türkler, karar meclisinde kadına yer veriyordu.

yukarıya pek azını sıraladığım kıyaslardan anlaşılacağı gibi islâm'ın içeriği; o dönem çöl araplarının arzularından, duygularından, hayâllerinden ve kültürlerinden beslenmedir. bu gerçeği görmezden gelerek islâm'ın kadına ve dolayısıyla insana değer verdiğinden bahsedebilmek, lâfazanlıkta yüksek mertebe gerektirir. hele hele toplum hayatından kadını ötelemeyi hak bilen türklük dışı bu emirlerin araplaştırmadığını iddia edebilmek, apayrı bir gözlük ister.

(bkz: kolormatik gözlük)

evet, taktığınız gözlükle birlikte yedinci yüzyıldan kalma bir çöl anayasasının emirlerini hoşgörü ve ilimle süslü olarak görebilirsiniz. lâkin boyalı kaidelerinizi bizlere satmaya yeltenirseniz, o rengârenk boyaları zımparalamaktan çekinmeyiz. mesela, islâm'ın ilim sahibi olarak irtidad edenlere neden ölüm buyurduğunu açıklamaya ne dersiniz?

düzeltme: yazım.
(#8860570) numaralı entrysiyle bir üsteki entry sahibi bana ayar çekmeye çalışan yazar. bak tosunum adaptasyon ve evrim farklı şeylerdir. kelimeler yabancı kaynaklı olduğu için yabancı kaynaktan gidelim. adaptasyon yani ingilizcesi adaptation; - the action or process of adapting or being adapted.- meali uyma ya da uyarlanma süreci tefsirine geçersem yaşayan bir şey bir duruma kendiliğinden uyum sağlar. uyarlanma süreci kısmı ise tiyatro oyunu vb şeylerde olur yani bizim işimize yarayacak kısmı uyma ya da uyum kurma süreci, evrim'e gelelim evrim yani ingilizcesi evolution; - the process by which different kinds of living organism are believed to have developed from earlier forms - kısaca meali yaşayan değişik türdeki organizmaların önceki yaşam formlarından geliştiğine inanan süreç. işin özü evrimde önceki formlardan bir gelişim söz konusu iken adaptasyonda kendi içinde değişim gösterdiğinden bahseder. hala yok ben kalın kafalıyım anlamam diyorsan devam et koçum doğru yoldasın.
kaynak: concise oxford english dictionary
7.nesil yeni bir ateist troll. hoşgelmemişler sözlüğe.
(*)

erzurum ili, merkez ilçesine bağlı bir belde.
(bkz: #9053950)güzel yazmış iyi tespitlerde bulunmuş...
dün itibariyle master of puppets'ı keşfetmiş yazar.

yoğun baskı neticesinde düzeltme: dün keşfetmemiştir. tamamen kıçımdan uydurdum. wallaa bak. isteyen ilk kez kimden dinlediğini sorabilir. kayıtlar sırasında kopenhag'daydı. bir yaşındaydı ama... böyle de öngörü sahibi bir anası var.
ateistdir kendileri ve 17-18 yaşlarında ergende de olabilir.
kendileri müthiş bir türkçe bilginidir.ayrıca ateistmiş saygı duyarım.*
"Dum"u olan. Harbici anlamı ne ki bu "dum"un?
bir çeşit faşist. yalnız kemalist faşist mi atsızcı faşist mi henüz karar veremedim.
epeydir yazmayan, kendinin merak ettirten yazardır.
iş-güç nedeniyle sözlük'e uzun süredir yolu düşmeyen; ekşi sözlük'te de yazarlığının onanmasının ardından hiç yazmaz olmuştur. gerçi orada da pek eylemsel değil ama isteyen arkadaşlar aynı takma ad ile kendisini bulabilirler.
niye bu kadar bekledim yazmak için bilmiyorum ama...

(bkz: o şimdi asker)
son entrysini 5 aralık 2012 tarihinde recep tayyip erdoğan başlığı altına giren, toplamda 135 başlık ve 1125 entry sahibi yedinci nesil yazar.