1. 1.
    bilmem hangi ruh hali sonucunda yapılan iş.
    5 -2 ... jikase
  2. 2.
    kışın çatlak dudaklar için yapılmaması gerek davranış. zira soğuk ve nem oranı düşük havalarda dudak kendisini korumak için ince bir yağ tabakasıyla çepe çevre olur. Fakat istemsizce durmadan dudağını yalayanlar bu durumu adeta bir kısır döngüye çevirirler.
    1 ... maksat muhabbet
  3. 3.
    sıkıntılı ya da düşüncelere daldığımız anlarda dudakları parçalama işi . acısı sonra çıkar bu eylemin üzerine yapılacak en tehlikeli şey acılı yada ekşili yiyecek yemenizdir.
    3 ... handushka
  4. 4.
    (bkz: yiyişmek)*
    4 ... kartal penchesi
  5. 5.
    çok derin düşünce esnasında yapılabilen bir garip davranış. çok lezzetli olmakla beraber bir kere arabanın dikiz aynasında kendimi görmüş acayip tırsmış ve bırakma çabasına girmiştim. korkunc bir görüntü cünkü.
    2 ... myxomatosis
  6. 6.
    (bkz: dilber dudağı)
    3 ... yusu
  7. 7.
    karşıdaki kişiye kendinize güvensiz olduğunuzu hissettiren davranış.. ayrıca dudakta sürekli bir irritasyon yapıldığı için mantiken kansere de neden olabilir diyorum ben..bunu sadece ben diyorum tabi. *
    4 ... cilekrazzi
  8. 8.
    stres göstergesi kötü alışkanlık.
    bir benzeri daha vardır.
    (bkz: tırnak yemek)
    1 ... cupid
  9. 9.
    duruşa bi karizma, bi gizem katabilme özelliği de olabilir bu edimin. şöyle ki; marlon brando edası ile ağza sanki bir şeyi tam idrak edememiş de düşünüyormuş şekli verip, o sırada da üst-dudağı hayvan gibi tümden değil de çok hafif üst dişlerler kemirmek ve aynı anda da gözleri kısmak suretiyle. şimdi ayna karşısında denedim oldu hakkaten.
    3 ... ethempertevefendi
  10. 10.
    ruj sürmeyi unuttuğunda kullanılan işe yaramayan durum.
    1 -1 ... parantez