bugün

3x11 ile tarihinin en psikopat bölümünü sunmuş dizidir. müziklerinin kullanıldığı sahneler cuk oturmuştur. diyaloglar ise olağanüstüydü. finali artık çok büyük bir beklentiyle izleyeceğim..
--spoiler--
s03e07-easy as a pie bölümü ile tüylerimi ürpertmiştir.
doktor olmama az kaldı ve buna rağmen onkolojiyi hiç sevemedim. pek çok insanın hayatını kurtarıyorlar, doğru. ama ben sevemedim. ve bir doktor olarak her zaman bir profesyonel olarak davranmak zorunda olacağım. ne kadar zorlasam da poker suratlı kalacağımı biliyorum ve bu böyle olmalı.
fakat biliyorum ve görüyorum ki pek çok insan için yapacak pek bir şeyimiz olmayacak. inme geçirmiş birine bir zamandan sonra yardım edemeyeceğiz. bunu anlayabiliyorum, buna alışabiliyorum fakat bunu hissetmek, bunu o insanla paylaşmak? belki sorumluluğun bende olduğu günlerde bunu yapmayı denerim. ama ölümü bekleyen birinin hislerini hep merak etmişimdir. o ölümü bekliyor, bense gelip o profesyonel, öğrenilmiş konuşmamı yapıp çekip gidiyorum hayatından. ama bu bölümde o profesyonellik olmadan, birbirini uzun zamandır tanıyan iki arkadaşın konuşmalarını dinleyebildim sonunda, aralarından birinin ölümü üzerine. bunun için müteşekkirim.

ve evet, ötenazi, yaşamak nasıl normalse, onu bitirmek için, onurlu bir şekilde ölmek için doğru yoldur.
--spoiler--
kendi başına adalet sağlamak amacıyla, sistemden bir şekilde kurtulan katilleri, suçluları kendine has yöntemlerle öldüren amerikan dizisinin başkahramanıdır. Kan uzmanıdır, kanı sevmektedir. Sebebi ise annesinin küçükken gözleri önünde öldürülmesi ve uzunca bir süre annesinin kan gölünde kardeşiyle beraber kalmasıdır. Kan ile tuhaf bir bağı vardır. Olay yerinde bulunduğunda çok küçük olan dexter babacan bir polis tarafından evlat edinir. Ama içindeki kan ve öldürme güdüsünün bir türlü önünü alamamaktadır. Onda ki bu tuhaflığın farkına varan polis baba , bunu bir türlü yokedemeyeceğini düşünür ve iyi tarafa kanalize etmek için, deneyimli, asla yakalanmayan ve asla suçsuzları öldürmeyen sadece ve sadece suçluları katilleri öldüren bir seri katil yetiştirir. Dizinin teması seri katillerin peşindeki katildir.
3. sezonunun son 4 bölümü ile bize bir dizinin nasıl olacağını net olarak göstermiş dizidir. insanın izledikçe izleyesi gelir. lost, prison break, csi:lv ve envai çeşit amerikan dizisi izleyen biri olarak Dexter oyunculukları kamera çekimleri ve senaryosu ile açık ara en güzel dizi. şu anda da 3. sezon 12. bölümü büyük bir heyacanla indirmekteyim.
heyecanına doyum olmayan, kopmaya çok müsait bir konusu olmasına rağmen hiçbir şekilde bozulmamış dizidir. özellikle six feet under'dan da bildiğimiz michael c hall un mükemmel oyunculuğu eklenince her bölümü sabırsızlıkla beklenen bir dizi haline gelmiştir.

bunların dışında dexter, gerek olayları anlatış biçimi olsun, gerekse kameranın kullanılışı olsun mükemmel bir dizi örneğidir. Dexter'ın kendi kendine konuşmaları ve orda verilen dizinin felsefesi ise insana ayrı bi tat veriyor, buda diziyi daha sürükleyici ve merak uyandırıcı yapıyor. bizde ne yapalım izleyelim bari..
3. sezon 12. bölüm (3. sezon finali) bir incelemesi aşağıdaki adreste bulunmaktadır:

http://dizi-analiz.blogsp...u-take-dexter-morgan.html

not: bölümle ilgili spoiler içerir.
3. sezon finalinden sonra dexter morgan için;

-lostta olsa benjamin linusun beynini okur,
-heroesda olsa syların gırtlağını alır,
- prison breakde olsa scofielda akıl verir,
- terminator the sarah connor chroniclesda olsa john connorı tokatlar, direnişin başına geçer,
- ve how i met your motherda olsa barney stinsondan daha çok kadın götürür.

demek yanlış olmaz. bu karaktere saygı duymamak elde değil.
--spoiler--
dexter morgan, aile babası.
--spoiler--
kısaltılmış hali 'dex' olan isim.
jeneriğinden soundtrack'lerine oyuncu seçimlerinden senaryosuna; herşeyiyle güzel dizi. bir sezon daha bitti lost başlasa bari.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.