bugün

şimdiye kadar yayınlanan onca bölümü arasında bir tane bile sıkıcı bölüme sahip olmayan dizi.
Lundy' nin ölümüyle ve Deb in çektiği acıyla beni yasa boğan dizi.
Ayrıca, açıkcası geçen sezon Quinn in diziye gelişinin Deb le bi aşk meşk olayları olacakmış gibi gelmişti bana ama yanılmışım. F. Lundy nin ölmesinde ve Deb in yaralanmasında rolü olabilir diye kıllanmaya başladım şu ara. Bunu yapan son of the bitch kesinlikle Triniy değil , Nikki zaten değil o nu da biliyoruz. E Quinn in de üzerinde fazla durmaya, fazla .m .öt sahnesiyle göstermeye başladıklarına göre o herifte bi bokluk var boşuna değil. Bakalım neler olacak merakla bekliyoruz.
Dexter Trinity nin hesabını dürecek mi yoksa vaz mı geçecek yoksa biraz ondan cevabını bulamadığı soruları kopartıp öyle mi haklıcak merak ediyorum.
rahatsız karakter dexter. bir insan ancak bu kadar antisosyal kişilik karakterine bürünebilir. adamdaki mimikler, topluluğa uyum sağlayamama, insancıl muhabbetler yapılacakken donup kalması, boş cevaplar vermesi, yakınında gelişen ama kendini ilgilendirmeyen şeyleri zerre kadar iplememesi ve bunları yaparkenki o karakteristik bakışı vb. daha bir sürü şey. en son rita ile psikoloğa gittiklerinde o kadar konuşulduktan sonra dexter ın tek kelimeyle olaya katılması koparmıştı beni.

bu arada nasıl oluyor da cinayet masasının eline geçen her olayda suçlunun, dexter tarafından öldürülmesi sonrasında ortadan kaybolması kimsenin dikkatini çekmiyor, anlamış değilim..
--spoiler--
4x07'den de anlayacağımız gibi sezon sonunda trinity killer'ı değil quinn'i masada paketlenmiş şekilde göreceğiz gibi geliyor. quinn aynı doakes'un yolundan gidiyor, sonu iyi değil benden söylemesi. eğer debra'yı vuran oysa dexter onu okyanusun dibine göndermekten çakinmeyecektir.

dexter trinity'yi öldürmeye çalışacak ama bu her zamanki gibi sonuçlanmayacak. göreceğiz.
--spoiler--
--spoiler--
4. sezon 7. bölümde senaryo biraz aceleye getirilmiş ve dexter'e masum biri öldürtülmüştür. son dakika da öldürdüğü kişinin yardımsının suçlu olarak yakalanması ve bunun aniden sunulması seneryoya yakışmadı.
--spoiler--

ayrıca 8. bölüm fragmanı oldukça müthiş görünüyor. ne yapın ne edin p.tesi-salı kaçırmayın.
teslis katil yani üçlemeci ile ilgili müthiş gelişmeler bizi bekliyor.
şimdiden heyecan bastı.
bu sezon en sevdiğim, en bomba dizidir kendisi. kralsın dex!

--spoiler--
4x7'de dexter yine üçlemeci katilden fikirler alarak kendi hayatını yoluna koymaya, aile yaşamına adapte olmaya çalışmaktadır. ve fakat üçlemeci pek de iyi gününde değildir. derken bir başka yerden gelen cinayet haberi, dexter'ın ilgisini dağıtır. dexter ilk sezonun ilk bölümünden beri sürekli bir gelişim ve değişim içerisinde. bu değişim bazen olumlu, bazen olumsuz. bu sezonda hem artı hem eksi yönde harmanlama söz konusu.

quinn'le araları iyice bozulmaktadır. zaten birkaç bölüm önce bu bozulmanın temelleri atılmıştı. bir iki bölümdür bu seyirciye unutturuldu, fakat 7. bölümde, ilerideki bir dex-quinn kapışmasının iyiden iyiye temelleri atıldı.

ve en sonunda, sürpriz... babasının sözünü dinlemeyen dexter, malesef masum bir cana kıymıştır, ilk defa. demek ki, öldürmeden önce her kurbanı yalan söylemiyor "ben öldürmedim, ben yapmadım" diye. öte yandan üçlemeci de gayet kafayı yemiş gözükmektedir. sanırım sıradaki döngüsü daha yakın bir zamanda gerçekleşecek...
--spoiler--
--s04e07 spoiler--
dexter bu bölümde de trinity'nden tavsiyeler almaya devam etti.trinity demişken onun durumunun da pek iç açıcı olduğunu söylemeyiz arabasıyla vurduğu ceylanı öldürememesi gerçek miydi rol mü yapıyordu anlayamadım ama garipti, dexter'ın kestiği ağaçla yaptığı tabut benzeri şeyi ise ne için kullanacak bakalım. rita da gıcıklığı üzerinden atıp düzelmeye başladı. bu bölümde dexter ilk kez masum birini öldürdü bunun şokunu atması uzun süre alabilir ve son olarak debra'nın kime çektiğinin belli olduğu bölümdür. meğer harry amcamız bütün muhbirleri yatağa atıyormuş.*
--s04e07 spoiler--
debra morgan: what's with batista and laguerta?
joey quinn: what are you talking about?
debra morgan: they're afraid to look at each other.
joey quinn: why would that be?
debra morgan: because they're doing it?
joey quinn: makes sense. When you put two people in a room together long enough, Eventually they're gonna fuck.
debra morgan: oh, wow. that's so romantic. You should have that tattooed across your fat head.
joey quinn: what?
--s04e07 spoiler--
i killed an innocent man
--s04e07 spoiler--
--spoiler 4x7--
adli tıp uzmanı çekik gözlü vincent masuka'nın hiç gözükmediği bölüm olmuştur ayrıca.
--spoiler 4x7--
(bkz: dedektif fuckin morgan)
(bkz: debra morgan)
4.sezon 7. bolumu ile insani dexter' in keskin zekasindan supheye dusuren dizidir.

--spoiler--
I have killed an innocent man...
--spoiler--
kendisine kargonun renklerin içinde şarkısını ithaf etmek istediğim karakter.

anlaşılmaz bir yanın var,
öldürmeye hevesli.
kupkuru çiçek gibisin
biraz suya özlemli.
... ...

renklerin içinde
cennetin içinde
ölmek sessizce...
--spoiler--

mümkünse şu rita yı ya ziksinler ya da öldürsünler.
dizi mizi ama cok kıllandım ben bu karıya.ne o hareketler ,tafralar,cocuk* zaten kaza gecirmiş ,kardesi vurulmus ,üçlemeci bir yandan anası aglıyor, sen cocugun karnını bile doyurmuyosun,ac yatırıyorsun.bir de bana karsı durust ol diyorsun,lan orospu sen dexterdan aklın sıra ilk evliliğini saklamıyor musun,peki bu ne o zaman.

bunun ilk kocası da bunu dovmüstü zaten,valla haksız da sayılmazmıs.ayrıca o inek,süt esprisini dexter a degil de ilk kocasına yapsa duvarda izi cıkardı haberi olsun, dexter imin degerini bilsin,adam olsun,saygılar.

--spoiler--
--spoiler--

4.sezon 8.bölüm sürekli bir 'ne zaman' gerilimiyle geçmiş bir bölüm oldu.Gerilim iyice arttı.Bekliyoruz.Ama bir şey olmuyor.

tahminimce debra ve lundy'i trinity'nin oğlu vurmuştur.hatta belki kızı veya karısı.Her hareketlerini kontrol ediyor trinity.

--spoiler--
çikolata kokusuyla beni benden eden, yaklaşık 4 sene kadar eskimeden ayak kokuma göğüs geren ayakkabı markası.
4.sezon 7.bölümü -son 30 saniyesini saymazsak- dexter tarihinin en boş ve sıkıcı bölümü oldu. itiraf etmeliyim ki, şu an okunan cümleden bir önceki cümleyi yazacağım hiç aklıma gelmezdi. gelmeliymiş.
--4x08 spoiler--
Bazı sorulara yanıt bulurken aklımıza bir çok soru geldi yine. Üçlemeci o tabutu kendi için yapmış meğersem. Bu adam çok ilginç. Hala neden haşlanmış suya girdiğini, neden kendini bardan çıkanlara dövdürürken "bu senin suçun" dediğini bilmiyoruz ama yaşadığı aile dramı ve kendi kanından birisini öldürmesiyle dexter'a oldukça benzediğini gördük. yaşam döngüsüne her şeyin başladığı yerde son verecekken tekrar hayata bağlandı.

debra ve lundy'yi üçlemeci vurmamış. bodur biri olduğuna göre quinn ayısı da olamaz, o zaman kim bu katil?

debra üçlemecinin ensesinde. bence üçlemeci dexter'a zarar verecekken debra kurtaracak gibi geliyor bana.

son sözüm rita'ya. yeri gelince dexter'ı çemkirmeyi biliyorsun ama en ufak yalnızlıkta neredeyse komşuna verecektin. ne ayaksın sen? düş artık adamın yakasından.
--spoiler--
kendisi hakkında annemin yorumu : " ay bu tatlı çocuk mu öldürüyo şimdi hepsini?" şeklinde olan dizi.

şaka bi yana anneme katılmadan edemem bu konuda. bu adam komşuyu geçtim benim ev arkadaşım olsa kıllanmam katil olmasından falan. michael c. hall'un da hakkını vermek lazım tabi.
--spoiler--
4x08 ;
hey gidi günlerin süslü püslü parti kızı, şimdilerin saçını süpürge eden annesi ve evinin kadını olan Ritacığın komşusuyla balık ve şarap eşliğinde o her daim sevişiyormuş gibi çıkan ses tonuyla sohbet ettiği sahnede neyin sinyali verildi acep bunu merak ettim. bir de sanki dexter üçlemeciyi biraz zor öldüreceğe benziyor.
--spoiler--
göreceksiniz dizinin sonunda dexter'ın kızkardeşi debra da seri katil çıkacak. o manyak babanın kızını ihmal edeceğini sanmıyorum.
debra eğer seri katil olsaydı her olaydan bu kadar çok etkilenmezdi.debra'nın abisinin ne halt yediğini birgün öğreneceğini düşünüyorum ve heyecanla bekliyorum..
4x09 trailer

Koskoca Dexter'ımıza boynuz geçiriyorlar,yetişin!!!Ulan Rita buldun gül gibi adamı bi de aldatıyorsun!Çok sinirliyim sana.3 tane çocuğundan utan.
Ayrıca gazeteci kızın Trinity amcamız tarafından ziyaret edildiğini gördük.Christine'in kapıyı açtığındaki Trinity'nin bakışları süperdi.
inşallah rita dexter'ı aldatırken basılır da artık boşanırlar diye dualar ettiğimiz dizi. Hadi be bir umut.
dexter, rita'nın kendisini aldattığını öğrense bile (ki şu an için öyle bir durum da yok aslında) pek fazla bir tepki vermeyecektir. dexter bu, tophane kahvesinin gediklisi maksut abi değil. çok türk mantığı ile düşünüyoruz.
güncel Önemli Başlıklar