Gayet normal olan durumdur. Oranın ismi Tunceli. Evet.
Orda yaşayanlar bunu istemiyorsa Faşistliktir açık ve net.
Doğru olanı yapmaktır. Çünkü o şehrin adı tunceli
bir buçuk katrilyon insan türk ordusu tarafından öldürülünce yapılan eylemdir.

evet bu hesaba 2. cins stirling sayılarının multinominal teoreminden tümdengelim yöntemiyle ulaştım.

E peki amacım neydi?

Bi siktir git demek.
tarihten bi haber olan yada tarihi bilmeyen insanlardır.
Göte göt demektir.

Yanlış anlamayın beyler, bizim orda göte göt denir atasözünden yola çıkılmıştır.
ölen 1,5 milyor insana hakarettir.

manyak mısınız lan! dersim ile tunceli aynı yer mi?!

eşeğe anlatır gibi anlatalım:

dersim osmanlı devleti döneminde sancaktır. tunceli bir ilimizin merkez ilçesi olması dolayısıyla o ile adını veren kent.
1937'ye kadar dersim olan bir yere 1937'den sonra tunceli demektir.
ölen 120 bin insana hakarettir. dersimdir, dersim kalacaktır.
sıçmığa dışkı demek gibidir afedersiniz. Hakikaten bokunu çıkartmak mıdır sizin ilgi alanınız? Tunceli'dir ulan. Sen evinde Dersim de bitsin... Adamı dellendirip tarihe sokmayın yaşadığınız her yerin öyle isimleri çıkar ki diliniz dönmez söylemeye.

Smyrna'ya izmir,
Byzantion'a istanbul,
amisos'a samsun,
kızılderililerin vatan dediği yerlere amerika demek gibidir.

Eğer bunlara bunları diyorsanız susacaksınız dersim mersim yoktur... Ha çok istiyorsan yaz mektuplarına formlarına. geliyor mu bakalım cevaplaarın... Çüke çüke yazıyor musun oğlum Tunceli'yi? he?
kişiliğini özgüvenini kazanamamış,demokrasi ve insan hakları kavramından mahrum,bütün kimliğini ve kişiliğini ağaların ve şeyhlerin ipoteğine vermiş,kulluktan ve kölelikten kurtulamamış bir şehrin insanlarının,kendini,bilincini,ruhunu,vatanını ingiliz ve fransıza satmış çapulcu birkaç şeyhin peşine düşüp devlete isyan etmesinden dolayı devrin sert üslubuyla(yeni kurulan düzenlerde sert üslup normaldir)tanışması sonucu ortaya çıkan durumdur.
(bkz: ha popom ha götüm)
istanbul'a konstantinapolis ya da asitane demek kadar saçma bir durumdur.
ortalama 120 bin insan öldürüldü, adı resmi olarak tunç eli oldu. maksat, devletin demir pençelerini göstermekti.

sonuç mu ne oldu: türkiye'nin her yerindeki dersimlilere sorun 10 kişiden 9'u memleketine dersim diyecektir.

sizler için gelsin katliam sevici tosunlar;

"ve cellat uyandı yatağında bir gece
tanrım dedi bu ne zor bilmece
öldükçe çoğalıyor adamlar
ben tükenmekteyim öldürdükçe"
dersini almamış tuncelilerdir. * * *
1 mayıs mahallesi'ne mustafa kemal mahallesi diyen sorunlu devlet politikasına koyun gibi uymaktır. Oraya bile ne diyor hala bu millet? "Eski 1 Mayıs Mahallesi" : Demek ki neymiş güneş balçıkla sıvanamıyormuş!
çok sıkıldık bu isimlerden 81 ilin ismini değitirelim
gereksiz tartışmalardır oranın adı Tunceli'dir.
Koskoca, haince bir yalan söylemektir. insanlık ayıbına ortak olmaktır. Dersim katliamına ortak olmaktır. Evet insan oranın gerçek adını bilmiyorsa bile suç kendisindedir. Cahil kalmak suçtur. Bireyin ve devletin suçudur.
Hazmettire hazmettire!!! sözü bunu anlatıyo olsa gerek.

Dersimmiş,amedmiş tabi efendim başka isteğiniz ?
yeni nesil entelektüel görüş sahibi sevgili solcu, aydın, komünist, gs li yazarlarımızın, polemik yaratmak uğruna tuvalete gitmeden sözlüğe uğraması sonucu, aklını kurcalayan ve konusunu sözlükte açtığı sorundur... Kendisine, malum işi yaptıktan sonra aklını tuvalet kağıdı ile silmesini öneriyoruz...
amed'e diyarbakır demek gibidir.
Aslında tunceliye dersim demek olarak değiştirilmesi gereken başlıktır. hatta tunceli kasaba ilan edilip Elazıga baglanmasıyla bu soruna kesin çözüm sağlanmış olacaktır. dersim, amed gibi yerleşim birimlerinin il olması Türkiye açısından utanç vericidir.
aslında demokratik kongo cumhuriyeti denmesi gerekmektedir.

(bkz: bsg)
bunu söyleyen 50-60 yaşında veya daha yaşlı biriyse hoşgörülebilir fakat 20-30 yaş civarındaysa dangalaklıktır.
(bkz: şimdi bir şey derdim ama)