1. 1.
  -hayvan derisiyle yapılan,ağır kokulu lüks ceket türü.
  -toplumda belli bir kesimi temsil etmez.genellikle alım gücü yüksek kişiler tarafından tercih edilir.
  -deri ceketin bakımı için özel olarak geliştirilmiş temizlik ürünleri satılmaktadır ama deri ceketin üreticilerinin önerisi deri ceket kuru temizleme yapılmasıdır.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  akıllara** harley davidson motor hayranlarını getiren kıyafet
  2 ... dopdop
 3. 3.
  (bkz: kıro)
  -14 ... melek
 4. 4.
  suni deriden yapılanları plastik gibi durmasına rağmen gerçeğinin güzel bir modelde cillop gibi durduğu ceket.
  2 ... siberr
 5. 5.
  altındaki pantolonuyla birlikte akla lara croft'u getiren giysi
  1 ... profesor bonbon
 6. 6.
  kötü ve basit modellerin özellikle kalıpları kötü olanların iğrenç ve ötesi olduğu, güzel modellerin çok tarz, asi, özgür durduğu bir ceket türü.
  4 ... andromedian
 7. 7.
  ozellikle rusya gibi soguk ulkelerden gelen ınsanlar yanlarında fazladan bos bir bavul getirir ve icini kurkler, deri ceketlerle doldurur.deri ceket deyip gecilmemesi gerekir ki deri sayesinde turkiyeye ciddi miktarda doviz girer.bu kadar basite alınmaması gerekir.
  1 ... ümit
 8. 8.
  vazgeçilemeyecek kıyafet türleri arasına girmeyi başarmış cekettir.
  diğeri için, (bkz: deri ayakkabı)
  2 -1 ... bl
 9. 9.
  hele de kendi yaptıgın deri montun kendi çizdigin modelin yeri bir başka.gardolapta 4 oldu devamını yapmayı hedefliyorum.ilginc bir hobi bence.
  -1 ... gwaihiri
 10. 10.
  istanbul şehir tiyatrolarında gösterilecek olan STANISLAV STRATIEV eseri. konusu ise şöyledir ; iDEALIST BIR ÖĞRETIM GÖREVLISI ÇEVRESI TARAFıNDAN ALAY KONUSU OLAN CEKETININ TÜYLERINI KESTIRMEYE KARAR VERIR .BU DOĞRULTUDA GIRIŞIMLERDE BULUNUR AMA DELI MUAMELESI GÖRÜR. BIR ARKADAŞıNıN ÖNERISIYLE KÖYE GIDER. KÖYDE KOYUN KıRKMA ZAMANıDıR. KOOPERATIFTE ÇALıŞAN BIR GÖREVLI CEKETI KıRKMA IŞLEMINI BIR ŞARTLA KABUL EDER. CEKETI , KAYıTLARA "ÖZEL KOYUN" OLARAK GEÇIRECEKTIR. ÇÜNKÜ DEVLET TEK TEK HER IŞLEMIN HESABıNı SORMAKTADıR. GENÇ ADAM BIR SÜRE SONRA ÖZEL KOYUNUNUN VERGISINI ÖDEMESI GEREKTIĞINE DAIR RESMI BIR YAZı ALıR. YANLıŞLıĞı DÜZELTMEK ÜZERE ILGILI KURUMA GIDER. ANCAK RESMI EVRAKLARDA BELIRTILEN "ÖZEL KOYUN"UN ASLıNDA BIR "CEKET" OLDUĞUNU ISPATLAMASı ÇOK DA KOLAY OLMAYACAK BÜROKRASI LABIRENTINDE KAYBOLACAKTıR.
  3 ... amelie