1. 1.
  günümüzde yavaş yavaş toplanmaya başlamış güruhdur kendileri. şöyle ki hatırla sevgili de işlendikten sonra popülaritesi iyice arttı bu şahsiyetin. 40. yılın da verdiği gazla 68 kuşağı belgeselleri bollaştı falan filan. tabii ki insanlarımızın yakın tarihi öyle ya da böyle öğrenmesi o yıllarda soyu kırılan aydın kesmin yerine yenilerinin yetiştirilmesi açısından önemli.

  Esas meseleye gelicek olursan insanların sol görüşü sadece Deniz Gezmiş'den ibaret sanmaları. Orda burda aa deniz gezmiş çok karizmatik diyen genç kızlar olsun, ayakta converse üstte parka insanlar. küçük kızların annesine özenmesi gibi bişi.

  6 mayıs akşamı cep telefonlarından birbirine deniz gezmiş anakonulu mesaj atanlara marx'ın da doğumgünü kutlu olsun dendiğinde marx kim diyen solculardır.

  önemli olan deniz gezmişin düşünceleri değil asılmasıdır onlar için.
  5 -5 ... osmanthegral
 2. 2.
  Deniz Gezmiş solcusu yoktur. Deniz Gezmiş'in geleneğini sürdüren sosyalist vardır. götünüzden element uydurmayınız.
  6 -6 ... i belong to che
 3. 3.
  Özellikle Hatırla Sevgili ile büyük bir artış gösteren, sayıları binleri bulan kitle. Tabi yaşları da 15 ile 19 arasında değişiyor, onu da göz önüne almak lazım. Ergenliğin gazıyla asiyim kuulum ayağına yatarak daha fazla ilgi çekebileceğini kanıtlamaya çalışmak, ben burdayım, bana da bakın demek bir bakıma.

  Ha bir de Deniz Gezmiş denilen adamın kişiliksizliğini de işin içine katarsak, onu ilah ilan eden adamların da ne denli önyargılı, sabit görüşlü, kulaktan duymacı olduğunu da çıkarabiliriz. Haksız mıyım ? Güzel ülkemin ilk ulusalcısı değil mi bu adam. Milletimin Atatürk sevgisini kullanarak arkasına masum ergenleri katıp, kendini ilah ilan ettiren ! Mahir Çayan, Ulaş Bardakçı gibi adamlara saygım sonsuz ama bu kişiliksiz ulusalcı bozuntusuna bir gram bile saygı duymuyorum.

  Şu an ortalarda 'Deniz Gezmişler oruç tutuyordu ben de o yüzden tutuyorum' diye dolaşan kırmızı kafalı porno yıldızı kılıklı genç kızlarımız * dolaşıyorsa sebebi bu adamdır.
  7 -9 ... front
 4. 4.
  sözlükte artık böğğğğ dedirten "converse giyen komunist" muhabbetinden habersiz ülkücü ergenlerin yeni mottosu. abi sıkılmıyormusunuz hep aynı muhabbetten artık? ayrıca deniz gezmiş'i kişiliksiz olmak ile suçlayıp her türlü cinayet ve insanlık dışı katliamlara adı karışmış abdullah çatlı faşist kişisini süper vatansever olarak kabul etmiş ülkücüler bu konu hakkında konuştukları zaman pek bir şirin* ve komik görünüyorlar.

  dipnot: Deniz Gezmiş faşist devlet tarafından dar ağacına götürüldükten sonra son sözleri; "yaşasın marksizm-leninizm" olmuştur be gülüm. atatürk adı geçmiyor orada değil mi?*
  5 -4 ... i belong to che
 5. 5.
  toplum muhendisliginde, sehit gosterme durumu olarak kabul gorur.

  sehit, deyince muslumanligin sehitligi akla gelmesin.

  bir dusunce ugruna olmus, oldurulmesi her zaman bu is icin daha uygundur, birini putlastırma, onu bir erdem olarak gosterme, onun arkasından insanlari toplama bazı adımlardır.

  deniz gezmis ise bu tip projelerin turkiye deki en basarılı ornegi olarak kabul edilebilir.
  -1 ... syme
 6. 6.
  sözlükte artık böğğğ dedirten solcu olmayan ülkücüdür anlayışının sağ kanattaki tezahürüdür.
  1 -3 ... yavuzum
 7. 6.
  bu insanlar öldürüldüğü için engellendiği için pkk ortaya çıkmıştır. kimileri hariç.

  kürtleri kışkırtan diğer kişiliklerin önü açıldı bu insanlar hapse girdiğinde.

  ama tarih tekerrür eder. meclisten idam kararını onaylayanlar şimdi savunmaya geçmekte. o zaman engellesinler ssg yi zall ı böyle düşünce platformları açtığı için. bu devlet demokrasiyi bağrına bastıysa her azınlığı da içinde barındırabileceği bir ortam yaratmalıdır. demokrasi budur. tam solculuk sağcılık değil olay. her yönde yeniliğe açıksak bunlara da hazırlıklı olmalı devlet açısından. insanlar akıllandı bir yönde.
  2 -3 ... lolita lempicka
 8. 7.
  deniz gezmiş'e inandığı değerler ve ideolojisi sebebiyle saygı duyan insanlara içi boş ülkücüler tarafından yapıştırılan saçma tanımlamadır.

  kurtlar vadisi izleyip hayali, gerçek dışı dizi karakterlerine inanarak milliyetçi olduğunu zanneden beyinsizlerden her zaman daha iyidir. en azından deniz gezmiş gerçekti öyle değil mi?
  2 -2 ... hate
 9. 8.
  (bkz: ülkücü zırvaları)
  1 ... mela
 10. 9.
  işte burada da bir örneğini görüyoruz : (#4024472)
  -1 ... front