1. 1.
  evlerin adeta birbirine yapışık olma derecesinde içi içe olmasıyla insana domino fantezileri kurduran semt.
  3 ... registerlater
 2. 2.
  ankara nın varoşu sayılabilecek bir semttir. Dip dibe girmiş çok katlı apartmanlar olası bir depremde yan yana yatıcak gibi durur. Bir de yaz gelince her gün en az bir düğün olur sokaklarda ve sesten durulmaz.
  2 ... nofuture
 3. 3.
  semtin hiçbir evinin tapusu yoktur..gecekondu olarak gözükmektedir 14 katlı binalar da olmasına rağmen..bunun dışında önceden çok pislik olan ama artık çok da pislik dolu olmayan bi yerdir..22 yıldır burada yaşamaktayım..çok pisliğini gördüm..ama artık her yer pislik..bunun dışında türkiyenin en kalabalık semti diye duymuştum geçenlerde..doğru mu bilmiyorum..
  5 ... kobrullah
 4. 4.
  artık tartışmasız ankaranın teksas ı olmuş semt. zira şentepe deki yıkımdan sonra oradaki bir çok ipsiz sapsız bela diye tabir edilen kişiler demetevlere yerleşmişlerdir ve 3 ay sonra gittiğim evimde bir balkon sefası yaparken tam 3 hırsızlık ve 2 kavgaya şahit oldum 2-3 saat içinde. kimbilir o gece daha neler olmuştur. yazık. nerede o eski demetevler gibi saçma bir cümle de kuramıyorum çünkü hep pisti şimdi daha beter oldu.
  2 -1 ... kobrullah
 5. 5.
  anaokuluna kadar geçirdiğim dönemde güvercinlik lojmanları'ndan, pek yakın olan etimesgut'taki paraşütçüleri izlemeye babamın götürerek hayatımı ciddi şekilde yönlendirmeme vesile olmuş coğrafya.
  ... exfreak
 6. 6.
  mahallecilik kavramının cok önemli oldugu, genclerinin dogan görünümlü sahinlerle (bir arabaya en az 10 kisi dolusmak suretiyle) diger mahallelere kavgaya gittigi, ara sokaklara girildikce insanı düsüncelere garkeden "Allahım burası gercek mi ?" diye sordurtan tehlikeli muhit.
  ... el matador
 7. 7.
  hayatımın, üniversite dönemi hariç, 23 yılını geçirdiğim semt. pis midir? evet çok pistir. eğer burada büyümüşseniz ve bir süre ayrı kalmışsanız illa ki orada kalmış çocukluk arkadaşlarınızın bazılarının ölüm, gasp, hırsızlık vb. haberlerini alırsınız. ama bir o kadar da sıcak bir yerdir. mahalle kavramı etkisini artık yitirse de ara sokaklar da bu durum hala devam etmeketedir. ama özlemiyorum artık orayı.
  2 ... kobrullah
 8. 8.
  geceleyin, parklarını insanların içki içmek için kullandığı semt.
  ... alone with everybody
 9. 9.
  türkiye insanının sentez noktasıdır. her tip insanla karşılaşabilirsiniz.

  kıro mu ararsınız, buyrun demete.
  aklı başında adam mı ararsınız, buyrun demete.
  kıro olup da tikky takılmaya çalışan gençler mi ararsınız, buyrun demete.
  kahve köşelerini dolduran insan tipi mi ararsınız, buyrun demete.
  has bir cami cemaati mi ararsınız, buyrun demete.
  cemaatçi mi ararsınız, buyrun demete.
  sofistike görünen insan mı ararsınız, buyrun demete. * *
  internet kafe gençliği mi ararsıız, buyrun demete.
  hiç bir doğallığı kalmamış bir ortamda, apartmanlar arasında, beton yollarda, taş kaldırımlarda çocukluğunu yaşamaya çalışan ufaklıklar mı ararsınız, buyrun demete.
  4 ... user user birakir
 10. 10.
  bir mekan arayışında ankara'nın uygun olan her yerine bakarken, bir bilenin "demetevler'e bak, orada vardır" demesinde haklı olduğunu gördüğüm, şaşırtan semt..

  sonrasında o kişinin yine dediği gibi, farkettim ki bir küçük ankara imiş demetevler.. keçiören sadece öyle sanardım, yanılmışım az biraz..

  1. caddesinin ötesi de varmış mesela, az da olsa keşfettim.. "cemre parkı" diye bir park sahiplenilmiş, yıllardır yakınında otururum da geçenlerde gördüm tam.. ufkum genişledi..

  genel insan profili malum, çankaya özellikleri çok taşınmaz.. belki birebir ilişkilerde itici gelen yanlar pek çok çıkabilir de.. öyle olmayınca izlemesi bazen oldukça keyifli bir kitle mevcut.. "türk insanı" genellemelerinin örneği yer yani..

  bir de günden güne "etsiz çiğ köfte"ci dükkanların sayısının arttığı semt, çok mu sevilmiş ne..*
  ... maybe dumb or maybe just numb