bugün

entry'ler (258)

çirkin erkeklerin bakımlı olması

savunma mekanizmalarından (bkz: ödünleme).

istiklal marşı bestesi nin hatalı olması

hata tamamen milletimizin yanlış okumasından, yanlış yerde nefes almasından kaynaklanmaktadır.

şöyle ki:
ezgisi aynı kalmak suretiyle nefesi virgülle belirttiğim yerlerde alırsanız sorun kalmadığını göreceksiniz.
yani şafaaak,lardaa yüzeen değil şafaaaklarda,yüzeen şeklinde nefes almalısınız.

korkma sönmez bu şafaklarda,
yüzen al sancak,
sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak o benim milletimin,
yıldızıdır parlayacak!o benimdir o benim milletimindir ancak!

çatma kurban olayım,
çehreni ey nazlı hilal,
kahraman ırkıma bir gül ne bu şiddet bu celal? sana,
olmaz dökülen, kanlarımız sonra helal hakkıdır,
hakk'a tapan milletimin istiklal.

eşini yatakta başkasıyla yakalayan adam

yeni yazardır. hoş gelmiştir. * *

sözlük yazarlarının telefon zil sesleri

kick. *. ama monofonik olduğu belli olmasın diye sessizde tutuyorum.

pes 2011 de penaltıyı gole çevirmek

mümkündür. pes 2011'de maç içinde penaltı olunca, kamera yandan gösteriyo malum. heh işte o zaman oyuncu penaltıyı kullanacakken sağ-sol yönler yukarı-aşağı tuşlarına konulmuş. yani sağ-sol ayarlamak için yukarı-aşağı yönlere basmanız lazım. ama uzatmalardaki kaleyi karşıdan gören penaltılarda eski sistem yine.

gol atmak zor tabi ama ben genelde şu şekilde attığımda gole çeviriyorum, sırasıyla düşünürsek: elim yön tuşuna basılı + şuta hafif dokunma > elim hala yön tuşunda ve hemen çekiyorum elimi vee 'that's a brilliant penalty.' *
penaltı kullanmanın bir iki hilesi daha var. penaltıyı aşırtarak kullanma gibi. onu unuttum nasıldı. neyse bu dediklerimi deneyin bakam işe yarar belki.

mesut özil

19.10.2010 tarihli real madrid - milan maçında takımının 2. golünü kaydettikten sonra parmağıyla C işareti yapan futbolcudur. hilal anlamına mı geliyor çıkaramadım. öyleyse aq ne yapmaya çalışıyon mesut derim adama. sempati mi gösteriyon la şimdi? yoksa incici misin nesin?

(bkz: ccc mesut ccc)

edit: ahan da capsi.

[görsel ]

eti puf un ambalajını açarken yaşanılan sıkıntı

ayrı bir sıkıntıdır. fakat eti pufunuz bittikten sonra ambalajını köşelerinden iki baş parmağınızla tutup içine üflemek suretiyle pervane gibi döndürmenin keyfi paha biçilemezdir.

ankaragücü taraftarı

ankaralı olup da ankaragücü'nü tutmama sebebi.* ankaragücü taraftarına başı boş demiyorum ama bütün yolda gördüğüm başıboş, balici, çakal takımı ankaragücü'nü tutuyorum diye dolanıyor ortalıkta. hiç başkente yakışan bir taraftar topluluğu değildir. maç günleri stadın önünde bahsetmiş olduğum tiplere belirli kişiler tarafından da beleş bilet verilir ki stada girsinler. ne zaman olur ki ankaragücü taraftarı parmakla gösterilir elit bir kitle haline gelir, o zaman ankaragücü'ne de sempatim artar.

türk beyniyle üretilmiş süper cümleler

"saygı duyuyorum, başka da birşey duymuyorum." *

dönek şarkıcı denilince akla gelen ilk isim

(bkz: bülent ersoy)

jim carrey

gelmiş geçmiş en iyi komedyen ve aktörlerden biri denilebilir. i love you phillip morris filmini yarıda bırakmıştım ama.
--spoiler--
adam gay rolündeydi, kaldıramadım lan midem bulandı adamlarla öpüşürken. *
--spoiler--
edit: spoiler demeyi unutmuşum. *

bir misafirin yapabileceği en büyük şerefsizlik

hiç gelmemesi.

bisküvinin farklı söylenişleri

beskeet.

dayı ile amca arasındaki farklar

amcanın amuğa koydunuz iki dakikada. amcayım lan ben. hem amcayım hem dayıyım, yeğenlerimin hepsine de aynı mesafedeyim. canımdan çok seviyorum onları. gerekirse canımı veririm, böbreğimi, dalağımı veririm.

tanım: arada ufak farklar olabilir tabi.

bu arada amcayım, ama yeğenimin dayısı benden büyük. * ayrıca 7 yaşında da dayı oldum, tabi dayısı olduğum yeğenlerimin amcası benden büyük. yani hem bir istisna oluşturuyorum hem de genel profile uyuyorum. * *

islama göre aşık olmanın günah olması

yanlış bilgidir. hatta ilahi aşka ulaşmak için önce beşeri aşkı tatmak gerektiği söylenir. o halde beşeri aşk da meşru koşullarda caizdir di mi, aşktan kastın zina yapmak değilse tabi. sen git avrupalı zihniyetiyle tanımla aşkı sonra vay efenim islamda aşk günah. hadi ordan hadi ordan.

283344499990888330444667777266

(bkz: alternatif olarak)

baştan attık 28 basamağı, kaldı mı iki tane 6? 6'ları topladık, etti mi 12? baştaki 28 ile 12'yi topladık vee gırkkh.

türk gençlerinin yüzdeyetmişinin gerizekalı olması

(bkz: 50 karaktere suç atmak)

(bkz: sıçmak)

inançlıların korkaklığı

(bkz: çok korkuyorum ölümden ölüm değil amelimden) *

klavyede birçok gereksiz tuş olması

bunu diyen bunu da der: (bkz: a,s,d,w ve yön tuşları dışındaki tuşların gereksizliği). *

çocukların yanlış telaffuz ettiği kelimeler

makarna - namaka
tamam - tanam
evet - ibit
baba anne - banane...