1. 1.
  photoshopta kalem ve halat fonksiyonları ile sadece yayınlanması istediğiniz bir bölümü seçerek mecmua'nızda sadece sectiğiniz yerin çıkmasını sağlayan olaya verilen ad.
  ... kurabiyecanavari
 2. 2.
  çin işkencesi, deli işi.

  bence idamı kaldıran hükümet idam cezası kestiği adamlara dekupe yapma cezası versin. bundan daha şahane bir ceza düşünemiyorum an itibari ile. *
  2 ... sle7in
 3. 3.
  dekupe
  an itibariyle gerçekleştirdiğim hadisedir. Tüm meslektaşlara buradan sabır dileklerimi gönderiyorum. Ne Lanet bir iştir ya. Şu magnetic lassoyu biraz geliştirseler onu kullanacağım ama meret de pen'in yerini tutmuyor.
  1 ... razordeath
 4. 4.
  corel draw serilerinde dekupe olayı daha kolaydır.
  ... altimod
 5. 5.
  bir grafikerin en amele işidir. eğer 100 tane sizi bekleyen dekupe işiniz varsa işi bırakmak için iyi bir nedeninizde vardır.
  1 ... pembeprlanta
 6. 6.
  (bkz: occupé)
  ... thelma
 7. 7.
  en boktanı kesinlikle avize dekupesidir. 1 ürünün dekupesi 3 saat falan sürmüştü. fotoğrafını çekmek de ayrı derttir zaten. ışığıydı, yansımasıydı, kromuydu.

  ha bir de şu an yaptığım gibi fuara yetiştirmek için, bir hafta içinde hem fotoğraf çekimi, hem tasarım, hem de katalog baskısını isteyen oçeler vardır ki cumartesi günü mesai yapmanıza sebep olurlar. sanki sadece size iş yapıyoruz amına koyduklarım.

  kısaca 210 tane dekupe beni bekliyor ve bugün bitmek zorunda. dualarınızı esirgemeyin akjdasdasjdla
  1 ... tabuttamenemenyapanimam
 8. 8.
  en boktan olanı bi kere alışveriş arabası dekupesidir. her bir telini ayrı ayrı düşünürsek, magic wand da yemiyorsa, maskla filan da olmuyorsa ve illa ki pen tool ile yapıcaksanız kendinize bir sakinleştirici almanızı ve işe o şekilde başlamanızı öneririm. veya bir çırağınız ya da ezik bir eleman varsa ajansta sıkıntı yok her türlü o işi dayarsınız, siz o saatlerde facebooka filan girersiniz. öyle birşey işte. =)
  ... merhababendunyali
 9. 9.
  ''3. sayfa gümüşten
  yeni geldim gazeteden
  ben photoshop çocuğuyum
  zemin temiz doğuştan

  yalelli yaallah
  dekupeci kızlar yalelli yaallah.''

  şeklinde bir şarkısı da vardır.

  en azından bugünden itibaren olsun lan.

  ek: ha ayrıca pen'le seçim daha iyi olsa da uğraşmak zulüm. magic wand tool'u dayayın anasını satayım, kenar inceltme vs ile düzeltirsiniz pürüz olursa.

  penle tek tek seçmeye çalışan çocuk kör oldu olum.
  1 ... pis sacli alsancak insani
 10. 10.
  grafik programlarinda geçtiği haliyle; bir objeyi bulunduğu ortamdan, zeminden kenarlarını çizerek, kesip ayırma işlemi. (bkz: path)
  ... hasmet ibriktaroglu