bugün

bir s-class missing-nin'dir kendisi. akatsuki üyesidir. elinden çıkardığı malzemeyi bomba yapımında kullanır. "art is a bang" mottosudur. psikopattır bir nevi.
--spoiler--
akatsuki'ye ilk başta katılmayı reddeder, ama uchiha itachi'nin sharingan'ının ikna kabiliyetine karşı direnemez. uchiha sasuke ile dövüşünde kendini bir nükleer bomba etkisinde patlatarak hak ile yeksan olur.
--spoiler--
Akatsuki karekterleri arasında itachi den sonra en begenilen karekter dir. kendisi akatsudeki en egolu elemandır , sasuke ile olan vs sinde o gözlerden nefret ediyorum deyip kendini ucurmustur sırf egosu ve sanatı için ölmüştür.
Edit: Ayrıca çok ta yeteneklidir 2 kolu bile yokken gai ' nin takımıyla dövüşmüştür ve sasuke ile başa baş dövüşmüştür.
toprak elementi kullancısı olan akatsuki üyesi, iki elinde iki ağız var o ağızlardan kil çıkarıyor o kili bir güzel kuş şekline sokuyor ve düşmanının üstüne gönderip patlatıyor. itachi yi çok kıskanırdı rahmetli.
görünüşte dişi insanlara çok benzeyip erkek olan ve her sözün sonunda hmm yapmak gibi bir alışkanlığı olan picasso nun reenkarnasyonu sanatkar kişilik.
orochimaru'nun izinden giden kabuto ölü canlandırma tekniğini kullanarak önümüzdeki haftalarda mangaya konuk edecektir deidara'yı-ceset olarak-. dört gözle bekliyoruz; göğsündeki ağzından öpülesi karizmatik karakterimiz deidara'yı görmeyi.

art is a bang! kaaaats!**

görsel
--spoiler--

Çok sağlam shinobidir kendileri.* Sasuke karşısında harcanmıştır adeta. Bu adamı yenmek için hem sharinganınızın olması, hem de lightning style bir jutsunuzun olması gerekir. Aksi taktirde hücrelerinize ayrışıp tahtalı köyü boylarsınız. (bkz: C4 Karura)

--spoiler--
3.tsuchikage nin torunu.
eğer kız arkadaşı olsaydı öpüşme konusunda sorun yaşayacakları garanti olan naruto karakteri.
--spoiler--
r.i.p.
rahmetli iyi bir sanatkardı. ama gaara yaptıklarından ötürü asla affetmedim onu!
--spoiler--
(bkz: elinin hamuruyla işe kalkışmak)
--spoiler--
öldükten sonra saçları mı uzamış ne? bi de gözündeki mercek yok sanki? dirilene kadar geçen sürede baya yol kat etmişsin deidara-chan.
--spoiler--
--spoiler--
son kez "kaaatsu!" demiş ve gitmiş über akatsuki elemanı.

özleneceksin deidei...
--spoiler--

görsel
tobiyle olan dialogları pek bi eğlenceli olan akatsuki üyesi. adamın hasıdır bakmayın.
kendini özleten akatsukinin s sınıfı kaçak ninjası sanat bir patlamadır katsu!
rahmetli bir naruto karakteri.
''geijutsu wa, bakuhatsu da-- katsu!''

ingilizce: ''art is a bang(blast).''

türkçe: ''sanat bir patlamadır.'' cümlesiyle ünlüdür.

hatake kakashi ve uchiha itachi ile beraber naruto'nun en sevdiğim karakterlerinden birisidir. diğerleri yamato taichou, gaara, killer be sanırım. (bkz: swh)
Sanat ölümsüzdür, sanat patlamadır katsu !

Iste ben bu geyşa tipli sarışın Rus hatun tipli adamı bu sanatciligi icin seviyorum.
Naruto serisinin gıcık olmayan nadir karakterlerindendir. Sasuke gibi bir ergenin karşısında ziyan edilmiştir.