1. 1.
  bu ozelige sahip kisiye 100 karizma puani saglayan bir tur ozelik. sadece uchiha klanina bulunur. dusmanin ataklarini kaydetme ve illizyonlari gorme ozeligi saglar.
  2 ... scurtel
 2. 2.
  naruto'dan sonra heroes'ta da çakma haliyle bulunmaktadır.*
  1 -1 ... the sonarsys
 3. 3.
  naruto evrenindeki kekkei genkai 'lerden biri. gözbebeğinin kırmızıya dönmesiyle ortaya çıkar. sadece uchiha klanında bulunmamakla beraber, çok nadir görülür. örneğin; leaf köyünün joninlerinden olan kakashi hatake'de vardır.

  (bkz: mangekyo sharingan)
  1 -1 ... fatihalt
 4. 4.
  Naruto isimli animede geçen Uchiha klanınında bulunan bir kekkei genkai'dir. Gözde bulunan bir özelliktir kullanıldıgı zaman göz kırmızı olur ve üzerinde siyah işaretler ortaya çıkar bu siyahlıklar arttıkça sharinganın gücü ve seviyesi artar. Genel olarak özelliği görme yeteneğini çok yükseltir hareketleri çok daha rahat görebilir, çakrayıda görebilir ve bunların sayesinde gözle görülemeyecek kadar hızlı hareketleri görerek bir tekniğini kopyalayabilir, taijitsuya karşı çok rahat karşılık verebilirler.

  Sadece Uchiha klanında vardır dedik ama Kakashi'de de sharingan vardır bu ölen takım arkadaşı Obito'nun ölmeden önce Kakashi'ye verdiği sharingamıdır. Göz ameliyatını yapanda eski takım arkadaşı Rin'dir. Kakashi bir uchiha olmadığı için sharinganını açıp kapatamaz bu yüzden sürekli sol gözü kapalı gezer. Ayrıca sharinganını kullanırken bir uchiha'dan daha fazla çakra harcar.
  1 ... mic har
 5. 5.
  uchiha klanından olmadığı halde, kakashi'de bulunan göz. kakashi, gerçek bir uchiha olmadığından, sharingan'lı gözünü devre dışı yapamaz. Bu yüzden, hep o gözünü kapatmak zorunda kalır.
  2 ... larsmon
 6. 6.
  orochimaru nun sahip olmak için her şeyi yapabileceği göz.
  2 ... eire
 7. 7.
  naruto shippuuden serisinin manga ile devam eden serisinde rinnengan ile birlikte kullanıldığında daha da ölümcül olan gözdür.
  1 ... sinerji icecegi
 8. 8.
  sabit telefon hattı gibi olan psikopatik gözdür.şöyle ki,sharinganlı gözün açması çakra tüketir,bakması çakra tüketir,ve en köhne yanı ise kullansan da kullanmasan da bir seviyeden sonra gözü kesinlikle kör edecek olmasıdır.*
  2 ... baliklama ad tamlamasi
 9. 9.
  karşısındaki kişinin hareketlerini 1-1 kopyalamak gibi bir özelliğide vardır.
  beyaz kalem çalışanlarında bulunan bir yetenektir.
  adamlar soruları imlasından tut , dizilimine oradanda grafiğine değin ezberlemişler.
  yersen...
  ... white beard
 10. 10.
  fotoğraflarda ne zaman kırmızı göz görülse akla gelen, yerli yersiz güldüren göz. bir byakugan değildir.
  ... judas gokhan