Advertisement

 1. 1.
  her apartmanda olan ve onu bunu çekiştirmeyi seven kişilerdir. cahil oldukları için uğraşacak meşgaleleri yoktur. bazen insanı hayattan soğuturlar. eve geç gelirsin "nerden geliyor acaba?", arkadaşların size gelir oturmaya "bunlar kim, ne yapıyorlar içerde acaba?", sevdiğini başka bi memlekete uğurlamışsındır ve gözlerin yaşlı gelirsin eve "ne oldu acaba? diye gereksiz sorulara sürüklenirler. kendi ailesinden çok sizin aile ile ilgilenir. çok mu düşünceliler ne!. yok yok ben kötüyüm sanırım.
  2 ... oo may gat
 2. 2.
  Doğar doğmaz bebeği birine benzetmeyi görev edinmiş teyzeler vardır bir de;

  "Aynı dedesi, başı kel dişleri de yok!"
  1 ... linka
 3. 3.
  işi gücü olmayan tahtalıköye merdiven dayamış kocakarıdır. kendi evladının torunlarının yaptığı şeyler farklıymış gibi elalemin çoluğuna çocuğuna olmadık damgalar yapıştıran bire bin katan onun üstünede tuz biber olsun diye bütün mahalleye yayan Allahın cehennemin dibine gidesice kuludur. kısaca böylelerin topuna (bkz: uyuz oluyorum).
  ... ltps
 4. 4.
  sizi ebeveynlerinizin yanında kara çıkarmak için ellerinden geleni yaparlar.
  ... hdytcmo
 5. 5.
  Hele ki bekar yaşıyorsaniz sizden daha iyi bilirler eve girip cikani.
  ... sugod
 6. 6.
  Genelde sitenin çardaklarında oturup onu bunu gömen, asılsız dedikodusunu yapan, sitenin zarafetini bozan hiç özlemediğim ve 1 hafta sonra ne yazık ki göreceğim, muhtemelen beni görünce onlarında tadı kaçacak olan, çocuklarının ne haltlar karıştırdıkları belli olan ama tertemiz anlatılan teyzelerdir.
  ... duzenli duzensiz