bugün

böylesine karışık bir senaryosu olan dizinin ikinci sezonunu ilkinden iyi yapmak her yiğidin harcı değiildir helal olsun..
Bazı kendini üstün zeka sanan insan müsvettelerinin, ''shen izleme yhaaa, anlayamazsın'' gibi ithamlarda bulundukları, acaba neyden daha üstün diye sorguladığım, ve bir zamanların en çok konuşulan netflix dizisi.

1.si bu anlayamama olayını neye dayandırıyoruz? ne yani benim muazzam zekamın anlayamayacağı ne gibi detaylar var dizide? aa dur bir dakika, yoksa bu dizi onlardan mı? işte ''s*k'' yazısını beynimize sübliminalleyen türden dizilerden. bu tekniğin daha ''nlp'' olduğunu bilmeyen üstün zekalı kişilerimiz, gelmiş burada ''shen bu diziyi anlayamazsın fhaq yeaa'' diyor. bu arada bu kendi örneğimdi. zira diziyi izlemedim, sabah sizlerle kafa kırayım istedim.

2.si, bu kadar şişirilmesine sebebiyet veren şey nedir? ha tamam dizi kaliteli diyelim, ondan bu kadar konuşuluyor diyelim. bu diziyi bu kadar özel kılan etken nedir? dünyayı falan mı kurtarıyorlar anlamadım? alt tarafı dizi işte, izliyorsun bitiyor.

hoş gerçi öyle bir coğrafyadayız ki, insanlarımız sene olmuş 2022, halen daha kurguyla gerçeği ayırt edemiyorlar. süleyman çakır'ın cenazesinin namazı bugün dahi kılınıyorsa, daha fazla yorum yapmaya ne gerek var, ne de irade zaten.

ve alt tarafı bir dizi için de birdaha muazzam zekamı 5 para etmeyen zekanızla aşağılarsınız, kukumu açar kendi s*kik zekanızı onun içine tıkarım! ona göre haa, kızdırmayın benim bebeğimi ve işinize gücünüze bakın! haydi bakim.

günaydın!
Şişirilmiş balon dizi.
Kendisini izletme sebebi tamamen olan biteni güzel bir yere bağlayacağına olan umutken paralel evren vs karıştırarak olayı cıvıttılar. O noktada bıraktım nereye bağladılar falan merak edip bakmadım bile tekrar.
Son derece yorucu bir dizi. Kimin kim olduğunu anlamak çok uzun sürüyor. Bir yerden sonra sıkılıp bıraktım. Ama uygun bir zamanda tekrar başlayıp karakter şeması çizerek izleyeceğim. Dizide yorucu olan şey: kişilerin kim olduğu ve birbirleriyle olan bağlantıları zaten. Çok sıkıcı olmasının nedeni de bu. Yoksa konusu aslında ilgi çekici.

Ayrıca Dünyanın neresinde olursa olsun taşranın, köyler ve kasabaların ahlaki açıdan en yozlaşmış, leş yerler olduğunu gösteren bir dizi. Şu olayları zaman yolculuğu haricinde müge anlı'da sürekli görüyoruz zaten.

Türk de olsa, alman da olsa köylüler tehlikeli tiplerdir.
Birazdan başlayacağım dizidir. Üçüncü sezonu anlamayıp bırakmıştım. Tartışmak isteyen qızlar fav.
Ilk iki sezon ne kadar iyiyse 3. Sezon o kadar boka saran dizidir. Ben sozelciyim belki de anlamadigimdandir. Bilemiyorum yine de.
Karışık bir alman yapımı.
ilk sezonu bitirdim.

Bir kaç inceleme videosu izlemek şart şimdi…

Not almak gerekiyormuş lan bu dizide, aklımız gitti.
zamanda neden yolculuk yapılmaması gerektiğini, her değişimin eninde sonunda boka sardığı muhteşem dizi.

dizide çalan bir şarkı için: https://www.youtube.com/watch?v=oMHLkcc9I9c

(bkz: irgendwie irgendwo irgendwann)
son zamanlarda izlediğim tartışmasız en iyi dizi.
Hala ile yeğenin evlenip ilişkiye girdiği alman yapımı dizi. Buna ensest diyen taşra zihniyeti, nikahı düşen/düşmeyen her akrabasına göz koyar. Haberlerini görüyoruz her gün.
ikinci sezonun ortasında beynim yandığı için artık takip etmiyorum. Birinci sezon iyiydi ama sonrakileri zorlama yapmışlar. Ya da ben kavrayamadım. Bak bu da bir sebep olabilir!
netflix'in kapanabileceği söylentileri üzerine meral akşener'in attığı 'dark'ın son sezonunu bitirmeden netflix'i kapatırsan vallahi gücenirim sayın
@rterdogan.' tweet'i üzerine başladığım 3 sezonluk alman yapımı, son bölümlere kadar beyin yakan muhteşem dizi.
bir aralar " aböö haroko dozo aböö" diye hakkında methiyeler dizip vatan savunur gibi savunduğumuz şu an sakin kafayla düşününce bile ne izlediğimizi hatırlamadığımız sikik sokuk Netflix dizisi. izlerken iyi hoş da be amına koyduğum bundan 1 yıl sonra izlediğim şeyi hatırlamayacaksam sokayım öyle diziye. insan biraz da akılda kalıcı bir şekilde bitirdi diziyi.
Olum 3 sezon izliyon, sonunda elinde kalan tek fikir; çocuğunuzun adını jonas koymayın.

Evet 3 sezonda sadece bunu anlatıyor.
Her yerde ismini duymam sebebiyle başladığım, henüz ilk sezonunda olduğum ve şu ana kadar her şeyin tahmin edilebilir olduğu bir dizi...

Haa bu budur, haaa kesin böyle çıkacak diye tahmin ediyorsunuz ve tutuyor.. fazla gizli saklı ilerlemiyor ama sürükleyici yine de..
2 yıl önce birimci sezonu izleyip bırakmıştım şimdi devam edecek kadar hatırlamıyorum ama baştan başlayacak kadar da unutamadım.
bizde hanımla başladık başlamasına ama iki ile üçün arasına neler girmedi ki. karakterler, görevleri, akrabalıklar hepsi birbirine karıştı. çetele tutmak lazım hatta soy ağacı falan yapmak lazım. yoksa sıkıntı yani. kafa basmıyor.
son iki bölümünü iki aydır izlemeye çalıştığım dizi. bir babayiğit çıkıp anlatsın da bitsin bu eza.
Her ne kadar bazı bölümler beyin yaksa da anlaşılmayacak bir dizi değil. Güzel bir finalle sona erdi. Bilim kurgu ve zamanda yolculuk tarzında dizi arayalara tavsiye ederim.
Şu an son sezonu izlemekte olduğum dizi. Her bölümde "noluyor amk" demekten kendimi alamıyorum.
Ensest ilişkiler üzerine kurulmuş bir senaryo. Dizinin yorumlarını okurken "not tutun" "ikinci defa izliyorum yine anlamadım" beynim yandı" Şeklinde yorumları okuyunca diziye başladım. Bazı yerler karmaşık ilerlese de abartılacak bir durum yok. Sonuç olarak türü gizem. Yani ilk bölümden her şeyi anlamak saçma olurdu zaten.

Aslında güzel bir konusu var ama bir Netflix dizisi olduğu çok belli. +18 sahneler, lgbt propagandası, ve yeni çar ensest ilişkiler...
Sade şık bir final... Güzel dizi.
Yeterince güzel bir dizi.