bugün

gununde oldugunda akillara zarar sut atan bosnak skorer guard..suan fenerbahçe formasi giymektedir
ligde 5000 den daha fazla sayı atmış nadir oyunculardan
son roportajında 40 yasıma kadar fenerdeym diyerek benim gibi tum fenerbahce taraftarlarını mutlu etmiş 3luk makinası
genellikle beşiktaş maçlarında daha bi hırsla oynayan muhteşem üçlük ustası.
boşnaktır.
1972 doğumlu, fenerbahçe ülker takımının yeni kaptanı. Bir oyuncu bu kadar basketbol için yaratılıp bu kadar istikrarsız nasıl olur anlamış değilim.
bir beşiktaşlı olmama rağmen itiraf edeyim avrupa'nın en iyi üç şutöründen biridir .bunun yanında çok da iyi bir oyun kurucudur .ama maldır o ayrı dava
yıllar geçtikçe basketbolunu izlemek daha zevkli hale gelen üstad..
harika bir şutör, harika bir point guard, harika bir insan. son derece kritik anlarda sahneye çıkar, hatta bir beşiktaş'lı olarak beni de vaktinde çok üzmüştür attığı üçlükler ile, ama türk basketbolu için yararlı isimlerden biridir. eskiden troy pilsener'de oynardı.
"eğer ki damir mrsic sayı atmak isterse, kimse tutamaz.."
şu yukarıdaki açıklama kariyerini özetlemektedir, benden sonra en iyi şut atan insandır..
üçlük atar, sadece atar ama. o kadar..
rahat bir adamdır.
eger cani iyi oynamak isterse onu durdurmak icin sahaya bi' 5 kisi fazladan surmesi gerekir rakip takim kocunun. ya da belki bi voodoo buyusu, bilemiyorum.. *
yıllanmış şarap gibidir deyimine en çok yakışan basketbolcudur kanımca. hayır insanın oyunu yıllar geçtikçe bu kadar mı olgunlaşır. yaş ilerledikçe fiziksel olarak zayıflayan bünyenin sinirlenme katsayısı artarken damir sinirlenmekten ziyade karşı rakipleri sinir küpüne çeviriyor. asla egoist değil. sen atma ben atayım diye ayak direyen bir adam da değil. tam bir görev adamı. görevi de mesafe ne olursa olsun şutu sokmak. tek zayıf noktası savunma. tepe noktasından kayarak attığı üçlükler adeta bir sanat eseridir. yaşayan bir efsanedir.
Resmi internet sitesinde doğum tarihi 25.10.1970 olarak gözüken yaşlı kurt.
ukala, havalı görüntüsünün altında yatan çok mütevazi kişilik, an itibari ile fenerbahçe seyircisi için söyledikleri inanılmazdı.
muhteşem taraftarın önünde kendinden geçerek basketbol oynayan,abdi ipekçiyi çoşturan harika insan.eline sağlık damir...
fenerbahçe ülker basketbol takımının 2006-2007 sezonunun şampiyon bitirmesinde belki de en büyük paya sahip oyuncu. kritik anlarda attığı üçlükler, doğru zamanda doğru yere verdiği paslar, ve ilerlemiş yaşına rağmen gözlerindeki o tutku, şampiyonluk inancı, fenerbahçeliliği her şeyiyle gerçek anlamda bir efsane. dün akşam maç sonunda sahaya inip sarıldığım ve ona "seni seviyorum çünkü sizi seviyorum" dediğim onun da bana "ben de seni ben de sizi" diye yanıt verdiği basketbol virtüözü.

(bkz: damir mrsiç damir mrsiç oley)
attığı her üçlük sonrasında taraftarı ve abdi ipekçiyi şu şekilde inleten efsane

(bkz: da da da da da da damir mrsiç)
kazanılan şampiyonluk sonrası abdi ipekçi'de taraftarların sevgi gösterisi sebebiyle ezilme tehlikesi yaşayan oyuncu.
fenerbahçe ülker'in şampiyonluğunun akabinde http://www.antu.com'a ve kendi internet sitesi olan http://www.damirmrsic.com'!a şu mesajı yazmış ve gözlerin buğulanmasını sağlamış efsane, kaptan, her bişi ....

"Ruya gercek oldu!! Bir ruyayi gercege donusturmek hic de kolay degildir. Bunun icin sizlere hic bir zaman yalniz olmadiginizi gosteren bir baskan ve yonetiminizin ( Aziz Yildirim ve sayin yoneticilerimiz ), sizlere destek olan sponsorunuzun (Ulker), basketbol dahisi bir kocunuzun ( Aydin Abi ) ,hepsi birer star olmasina ragmen takin oyunu oynayan harika takim arkadaslarinizin ve her zaman,her yerde dunyanin en ozel klubunde oynadiginizi hissettiren muhtesem taraftarinizin olmasi gerekmektedir. Bir de tabi sampiyonluk sihrini tasiyan bir camia... ( Fenerbahce )

Sizlere verdigim sozu tuttugum icin, bu takimin bir parcasi oldugum icin, bu kupayi kaldiran kaptan oldugum icin ama en onemlisi olene kadar Fenerbahceli olacagim icin gurur duyuyorum..

Bizlere destek veren herkese binlerce tesekkurler..

100 YIL ONCE DOGDU SANLI EFSANE 100 YASINDA MUTLU OLDUN FENERBAHCE!! mrsa

resmi sitesinin girişini de değiştirmiştir.

http://www.damirmrsic.com/
fenerbahçe'ye ilk gelişinde pek faydalı olamamış hatta bazı spor yazarları onun bırakın iyi bir oyuncuyu vasatın çok çok altında oldugunu söylemişlerdi...bugün hak ettiği saygınlığı tekrar kazanmış omuzlara alınmıştır...son 3 sezonda yaptıklarıyla bizim gönlümüzde ayrı bir yere sahiptir...ayrıca sabah gazetesinde yayınlanan röportajında kendisiyle ilgili garip uygulamayı dile getirmiştir: "Türk pasaportu taşıyorum, her vatandaş gibi oy kullanıyorum ama ligde yabancıyım. Ben de şaşkınım. Federasyon ile konuyu görüştük. inşallah gelecek sezon bir Türk gibi oynayacağım ve bundan büyük gurur duyacağım"...
Önümüzdeki sezon bir kez daha FB Ülker forması giyecek kişi.Severek izliyoruz izlemeyede devam edeceğiz.
harika üçlük atabilen ve bu sayede fenerbahçe ye bir çok maç kazandırmış olan basketbolcu. takım kaptanıdır ayrıca.
demir kaan adını alarak,bir holding sahibinin oğlu havası veren iyi basketbolcu. *