bugün

iddia edildiği gibi 1972 değil, 1970 doğumludur ve rusya'da geçirdiği iki yıl dışında son on küsur yıldır türkiye'de basketbol oynayan boşnak guard. son yıllarda yaşının ilerlemesiyle point guard yerine daha çok shooting guard oynayan kişi.
Avrupa'nın en iyi şutörlerinden biri olup, el üstü 3'lükleriyle bütün insanları havaya sokan, yerinden kaldıran Türkiye'de sayı ve asist krallıkları bulunan, 38 yaşında olmasına rağmen her zaman elinden geleni yapmaya çalışan, başarılı olduğu kadar karizması da tavan yapmış Fenerbahçeli Boşnak basketbolcu.
basketbolun ve fenerbahçe ülker'in yaşayan efsanesi.
topu soluna vurduğu zaman önünde kim olursa olsun büyük ihtimalle, fileden "çuff" sesini çıkartacak atışı yapan bir deli oğlan.*
attığı üçlüklerle fenerbahçe'ye hayat veren yaşlı kurt. onu izlemek gerçekten zevk. *
şampiyon fenerbahçe'ye çok yakışan kaptan.
turkiye basketbol liginde 2 kez asist 1 kez sayı kralı olmustur, ve fenerbahce'nin sampiyonluklarında cok katkısı vardır.
aynı uçakta 45 dakika boyunca yolculuk yaptığım fenerbahçe ülker'in muhteşem oyuncusu. ekranda göründüğü kadar kısa boylu olmamasıyla birlikte cidden çok yakışıklı ve sempatiktir, türkçesi de bir o kadar güzeldir. *
gün itibariyle baba olmuş basketbolcu. kız babası olmuştur damadı olacak genci allah korusun hiddetinden.
kızının adını azra koyması da daha bir güzel olmuştur.
(bkz: allah analı babalı büyütüsün)
bu sene yaşlandığını farkettiğimiz oyuncu, üçlük üstadı. bir zamanlar avrupa'nın en iyi üçlükçüsü olduğunu iddia ederdim. şu anda 39 yaşına dayandı ve üçlük yüzdesi giderek düşüyor. kendine çeki düzen vermesini temenni ediyoruz. boş şutları birkaç sene önce hiç kaçırmazdı, şimdi formu düşüyor gibi.
6 haziran 2009 efes pilsen fenerbahçe ülker maçında attığı son saniye üçlüğü ile maçı kazandırarak "ben daha ölmedim" mesajını vermiş adam.
(bkz: yok artık damir mrsic)
Üçlüklerini bir yıl daha zevkle izleyebileceğimiz kaptan.

http://tinyurl.com/ms44te
Sadece 3'lük atarak basketboldan para kazanılabileceğini ispatlayan FB'li basketbolcu.
Euroleague'de tüm zamanların oynadığı dakika başına en fazla üçlük sokan basketbolcusu.

http://www.damirmrsic.com/euroleague.htm
basketbol ilahıdır.
ben orta okulda sümüğümü yerken bu adam üçlük atıyodu hala da atıyo kardeşim deniz baykal gibi parselledi bu da.

tanım: sağlam basketbolcu.
bayern münihteki beckenbauer modelini benimsemiş ve bu yönde hedefleri olan basketbolcu.
"ne adammış be" sporcusu.
bu adam laçka maçka biri gibi takılırken acayip profesyonel çıktı. kırk oldu hala formda.
helal olsun adamım.
(bkz: kanka olunmak istenen ünlüler)
gidişi , en az alex in gidişi kadar koyacak olan büyük kaptan.
1970 doğumlu olmasına inanmak zor.
profesyonel basketbolda 40 yaşında bu formu sürdürmek çok zor hakkaten.
hala oynuyor. üstelik faydalı. (#3409688)
oynasada oynamasada sorun yaratmayan guzel insan.

bu sene sonunda jubilesini yapacak.
(bkz: kanka olunmak istenen ünlüler)
üçlük deyince akla gelen ilk isimlerden. hele mekaniği kurduktan sonra damir'in salladığı bir şutun girip girmeyeceğini anlarsanız. boş üçlükleri muhteşem cezalandırır.