Giderseniz mavi yengec yemedem dönmeyin. Kral mezarligini görün ve ayrica mukemmel iztuzu plajinda mutlaka yüzün.

görsel
fenerbahçe sahilde, sahil yürüme parkurunun bittiği yerde bulunan, kış günlerinde sabahları camekanın önünde leziz bir brunch, akşamları adaların ışıklarına nazır sıcacık bir kahve, yaz günlerinde bahçeye konulmuş koltuklarda serin bir limonata ile çok hoş vakitler geçirilebilecek bir mekan idi ama istanbul belediyesi çalışıyor kapsamında sahil düzenlenmesi adı altında sahilde bulunan bir çok nezih mekan gibi yıkıldı.
ingilizlerin istilasına uğramış, muğla'ya bağlı şirin mi şirin tatil beldesidir. efenim daha taze geldim bu diyardan, çok beğendim, çok tuttum. yeri geldi caretta carettalar sayesinde yakınlarına otel yapılamayan, denizine atık bırakılamayan 15km.lik kumsalında yürüdüm(türkiye'nin en uzun kumsalıymış ayrıca, buyrun.), yeri geldi gece canlılığın yaşandığı 4-5 sokaktan birinde yer alan karaoke-delta bar'da şarkı söyledim, yeri geldi.. hehh! ingilizler diyordum efenim bu tüysüz insanlar dalyan'da ne kadar villa varsa çoğunu almışlar. yılda 2-3 hafta kendileri geliyor geri kalan zamanda da ingiltere'den tanıdıklarına kiralayıp paralarını da kazanıyorlar, sonra o komşusunun evinde kalan insanlar "aaa biz de ev alsak ya yahu" diyor onlar da alıyor sonra onlar da... diye giden hikaye sonucu dalyan'ın turistlerinden %95'i(abartmıyorum) ingilizler durumuna gelmiş. yeri geldi onlarla da tanıştık, konuştuk, yeri geldi iki erkek arkadaşın gay olduklarını öğrendik, vayy ,bneler dedik, onlar anlamadı tabii..hep gördük bunları. "mosquito"lar berbat onu da demedi demeyin.
bir ören değildir..
Bugün gidip gördüğüm ve benden 10 üzerinden 10 alan bir Muğla ilçesidir.
bozcaada'nın tam karşısıdır.
bir çocuk çeşidi.
"maşallah dalyan gibi çocuk"
Hem çeşme hem fethiye’ de bulunan yerleşim birimi. ikincisi daha rahatlatıcıdır.
şu an yaşadığım yaşanılası güzellikte bir delta.....yakında:

http://www.dalyanguide.net
yazın birçok turistin ve insanın akın ettiği, kışın ise sadece cesme turizm ve otelcilik yüksekokulu öğrencilerinin ikamet ettiği sessiz sakin bir yerdir.
birazdan gideceğim muğla'nın bir kasabası.
aslen de oralıyım.
hayranım memleketime.
birazdan oralarda bir tekneyle açılıp göl ile denizin birleştiği yerde kendimi azad edeceğim.
Kasımda görülmesi gereken caretta memleketi. Kral mezarlarına yakın olmak için sulungur gölü'nden geçilmesi gerekir. Yöre kadınlarının kürek çektiği sandallara cüzzi bir ücret karşılığı binilir. Kral mezarlarına girmek, fazla içli dışlı olmak tel örgüler aracılığıyla yasaklanmıştır. Bu hayal kırıklığını tecrübe ettikten hemen sonra Kaunos antik kenti'nde gezitiye çıkılır, bunun içinse cırcır böceklerinin eşliğinde 15 dakika kadar yürümeniz gerekmektedir. Bütün bunları icra ederken aylardan kasım bile olsa ufak bir şişe su sırt çantasında olmalıdır.
dogal guzellikleriyle bilinen bir koydur. Camur banyolari, tas mezarlari, deltasi, baliklari ve tabiki tum dunya tarafindan bilinen caretta caretta lari ile meshurdur. guzellikleri icin http://www.dalyan.com.tr adresinden resim galerisine bakilmalidir.
Hergün birinin öldüğü ve sela dinlediğiniz bir izmir beldesi.
Dalyan olmayan sahil kasabası yok ki anasını satayım. Bir de altınkum. Ahah.