1. 1.
  haftanın beşinci iş günü. kanımca haftanın en güzelidir. dışarı çıkılır, gezilir edilir.
  5 ... zibidi
 2. 2.
  robinson'un kankası.
  9 ... zibidi
 3. 3.
  müslümanlarin mübarek, kutsal günü.
  2 ... koko
 4. 4.
  haftanın beşinci ve son iş günü. insanların rahatlamaları acısından en verimli ve en güzel gündür. (bkz: Friday)
  1 ... meleklerde aglar
 5. 5.
  müslümaların mukaddes günü... ancak tatil değildir. yalnızca cuma namazı için ezan okunduktan sonra namaz kılınana kadar ticaret yapmak yasaklanmıştır.
  2 ... infantes
 6. 6.
  Robinson Crouse in biricik takım arkadasıdır. Bazı bilim adamları ilk ırkcılık faaliyetlerinin robinson tarafından cuma "ya karşı yapıldğı kanısına varmışlardır. Marjinal ikame oranına göre samuel etoo 'da cuma ya benzetilebilir.
  1 ... martyns
 7. 7.
  bir erkek ismi olduğu gibi ertesi günün tatil olması sebebiyle gayet hoş geçen gündür.gerçi tüm sene boyunca okul programımdan dolayı her cuma tatil yapmakta olsamda ertsi günün resmi tatil olduğunu bilmek güzel bir şey.bir de robinson crusoe'nin cuması için tek söyleyebileceğim aynı adada yıllarca kaldıklarından dolayı kesinlikle vuruştuklarıdır.yoksa sanmam ben robinson'un rahat duracağını..
  1 ... elendil
 8. 8.
  haftanın en güzel günüdür. hele bir de saat 5 i geçtimi varya yapılacaklar imkanlarla ve hayallerle sınırlıdır. önünde koskoca cuma akşamı, cumartesi ve de pazar vardır.

  (bkz: üç kilo bostan yan gel yat osman)
  3 ... palta
 9. 9.
  her hafta yeni filmlerin vizyona girdiği gündür. öte yandan haftanın son günü olmasıyla birlikte insanda gezip eğlenme hissi yaratır. *
  ... bettyboop
 10. 10.
  kimine göre haftanın son, kimine göre de sondan bi önceki iş günü
  ... celibon