cuma günü gerçekleştireceğim seyahat öncesi merak ettiğim sorunsaldır. malum cehape zihniyetiyle yönetildiği için cami falan olmayabilir orada dedi kaavede bir arkadaş.
adım başı var merak etme.
Hem de istemediğin kadar var. Adım başı bir cami var.
ayasofya var işte. hani seçimde yeniden müze mi olsun diye propaganda yapıldı ya aylarca. o ayasofya.
ben de haftaya cuma gidiyorum da sorunun cevabını merak ediyorum. giden arkadaşlar anlatıyor. her tarafta ahırlar varmış camileri kapatmışlar, namaz kılanları yakalayınca kırbaç cezası veriyorlarmış malum en son cehape kazanmıştı seçimleri.

iddialar doğru mu acaba?
istanbul a cami Karadeniz den önce ulaştı

300 yıllık maziniz var boş yapmayın bence.
ayasofya var.
istanbul un yarısından çoğu camii.

Raadd ol knk, benim dedem raaaadliktan öldü.

Evet
Yok camii, gelme sen, istanbul sensiz daha güzel.
Hayır imamoğlu hepsini müze yaptı.
Hem de istemediğin kadar.
MaşaAllah her yer cami. Girdiğim her camide cemaat boldu. Rabbim herkesin ibadetini kabul etsin.
cami yok da reis allah razı olsun, geçen ay sultanahmet'te ayasofyaland diye din temalı bir yer açtı. yalnız girişi biraz tuzlu kelle başı 25 euro.
sultanahmette 2 tane cami var .
istanbul da binden fazla cami ve mescit vardir. çok rahat da yer bulursun, zira bu hükümet döneminde islamiyetin siyasi ve ekonomik menfaat için kullanılması 18 35 yaş arası nüfus içinde ateizm ve deizmin %10'u geçmesinde etkili bir faktör oldu. ayrıca inançlı insanların bir kısmı da islamiyetin evrensel olmasının sembolleri arasında yer alan camilerin, akpnin uyduruk ve ahlaksız propaganda merkezlerinden birine dönüşmesi nedeniyle ayağını ibadethanelerden kesti.
Gel gel. Sikini sallasan camiye çarpıyor.
Okul sayısının 5-10 katı cami var.
Camilerden rahatsız olan yığınlara rağmen vardır. Ama cuma namazı için yeterlilik noktasında garanti veremem. Cemaat sokaklara kadar taşar ve ömründe yolu bir kere camiye düşmemiş ülkesinin gerçekliklerinden kopuk güruh bu durumu şov olarak niteler. Her yeni cami inşasına oy toplama anlamı yükleyen kimselerin milletin karda kışta ayazda sokak ortasına seccade serip namaz kılma çabasını gösteriş gibi algılamasına şaşırıyor muyuz peki? Tabii hayır.
vardır tabii olmaz olur mu. en kötü eminönü'nde kılarsın namaz. bizim sokaktan aşağı inince bile şirinevler ulu camii var, bir de siyavuşpaşa merkez camii var.
yok karşim, sen seferisin kılma sonra dönünce kıların.
Yok camii, hepsini ahır yaptık biz, taksim'den mecidiyeköy'e dıgıdık dıgıdık at biniyoruz biz.

Sen sivas'a falan git.
ayasofya var.