devrimci yazardır. *
fevkalade aydın bir yazar. zira çok da iyi bir insan.

la nuit le olan tartışmasında da tamamen haklı. la nuit'in şu entryi (#14899999) daha iyi okumasını öneriyorum. eğer buradaki hicvi göremezse bir 10 yıl sonra bu yazdıklarından dolayı yanakları kızaracaktır.
(#14944080) entrysi ile gülümsetmiş nesildaşım yazardır.
(#14944080) ilginç bir durum yazarı. Bunun aynısı, geçtiğimiz cumartesi Yahşi Cazibe'de işlenmişti. Simge'nin babası, Simge ile o aptal arkadaşından şirketi kalkındırmaya yönelik yeni ürünler bulmalarını istiyor, bunlar da fikir olarak bula bula kadınların, hem de çantalarında (bak bak bak ne rastlantı) yedek ayakkabı topuğu taşımalarını. böylece her ortamda giyebilecekleri ayakkabıları olacağını veya buna benzer bir şeyler öneriyorlar.

Afedersiniz derim ama bu kadar rastlantı biraz fazla gibi geldi. Kim kimden etkilendi veya ilham aldı ilginç. Tam da konu Yahşi Cazibe'de işlendikten sonra burada işlenmiş. Belki yazarın aklına diziyi seyredince gelmiştir o da olabilir yani bilemedim.
(#14954392) nick altıma bunu yazmasıyla kendi cehaletini ortaya koymuş yazar. fakat bilgilendirmek bizim görevimimiz. uyandırmaya öncelikle, bir kelimenin tek anlamı olmayacağını söyleyerek başlamam gerek. daha sonra da kaynak vererek devam ediyorum oysaki kendisi de google'a faşizm nedir yazıp okuyabilirdi bunu yapmak yerine kendini rezil etmeyi tercih etmiş. tercihlere saygımız sonsuz elbette.

--spoiler--
Faşizm, ilk önce, italya'da kurulan milliyetçi, otoriter ve halkçı rejimi ifade etmek için kullanılmıştır. Daha geniş anlamıyla özellikle iki dünya savaşı arası ortaya çıkan aşırı milliyetçi, antidemokratik, antikapitalist ve antikomünist bir ideolojiye ve otoriter siyasi bir yapıya sahip bütün politik hareketler, bu isimle tanımlanmıştır.
--spoiler--

http://fasizmnedir.blogspot.com/
http://fasizm.nedir.com/

kendi yazısında faşizmin ilk çıkış tarihini açıklayıp, birtek "iyi birşeydir" demediği kalmış yazardır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%9Fizm
Adolf Hitler'in yahudileri öldürüp öldürmediğini hala "doğruysa" diye sorgulayan ve Hitler'i irdelerken "insanlığını" bir yana bırakmamızı ögütleyen "insanlığını bir yana bırakmış" yazar. iki açıdan nickine yakışmıyor: Böyle nick alan biri bu kadar cahil olabilir mi? ("katliam doğruysa"). Ayrıca kültürlü bildiğimiz insanlar insancıldırlar, insanlığı bir kenara bırakmazlar.
sözlüğün kültür abidesi yazarı, fikirlerimiz de uyuşmakta bu güzel insanla.
Turk dil kurumu terk..
nickinin hakkını veren yazar.
#15045575 nolu entry si ile hayatın sırrını vermiş yazardır, acaba osmanlı nın rönesansa ihtiyacı var mıydı sorusunu sormak lazım kendisine, dünya yuvarlaktır diyen kimse yakılmış mıydı acaba o dönemde istanbul da ya da başka bir şey söyleyen herhangi bir kimse yakılmış mıydı? fener rum patrikhanesi nin ekümenikliginin fatih in verdigi berat a dayandıgını, yani hristiyanlarında istanbul da özgür olduklarını söylemekle bu cültürist bünyenin sanat hayatının gelişmesine katkımız olabilir, malum içinde yasadıgı toplumdan kopuk insanların gelecegi yer ancak faşizmin ya da emperyalizmin köpekligi sınırıdır, onun bir adım dışına çıkması mümkün olmaz kendi köklerinden kopmuş bünyelerin.
(#15200168) kıskandığım yazar.
tarihe ilgisi olan yazar. her görüşüne katılmasam da ilgiyle takip ediyorum.
görsel
bu görseli ile beni benden alan yazar.
bu aralar tablolar konusunda yardıran yazar.

sağolsun, sayesinde unutuğum ve zevk aldığım konular ile ilgili
internette araştırma yapar, sözlüğe bir şeyler ekler oldum.
kültürcü.
kelime anlamı olarak klasik etkili heykelleri seven anlamına gelir.
ek: bi skide beğenin amk.
bir kaç gündür ortalarda görünmeyen yazar.
kara şahin düştü operasyonu yaptığına dair duyumlar alınmışsa da otoriteler
tarafından herhangi bir doğrulama gelmedi.
moderatörlerin gereksiz yere çaylak yaparak, sevenlerinin tepkisini çektiği yazardır. culturist yoksa biz de yokuz, haberiniz olsun. ayağınızı denk alın!
şükür ki çaylaklığı bitti. galeride natalia orelio resimleri görmekten fenalık gelmişti.
evet çaylaklığına tepkiliyim çünkü;

sen tereyağı ile cinsel ilişkiye girmekten, sevgilisini oral seksle uyandıran kızdan, 14 yaşında kıza tecavüzü mübah sayanlardan
uzakta kal, ama "dedirten" kalıbı nedeni ile sözlüğün kültür abidelerinden birisini çaylak yap.

ayrıca;
(bkz: malca gammazlama)
çıplak çıplak kadın heykellerini paylaşıyor, sonra yok efendim niye çaylak oldum. arkadaş pek tekin birisi değil gibi. *
güme gitmiştir.
nice entriler gördüm gammazlanmamış, nice gammazlar gördüm..
neyse alışır alışacak. formata uygun kurallara uygun hareket etmeme rağmen bir çok kez tokat yedim modlardan.
gider ayak tüm uludağ modlarının anasını sikeyim diye başlık açan uludagsozluk gibi isyan etmek istiyor insan bazen.
belgeler ortada:
(bkz: uludagsozluk/#15681952)
sözlük botu çizmesi bile isyan etmiş sözlük yazarını ipleyen kim..
heykel fetişisti mümin bir moderatörün gazabına uğradığından şüphelendiğim yazar...

neyse ki çıkmış çaylaklıktan..
"kültürlülük göstergesi" bir ara böyle elitist bir başlık açıp Araplar'ı aşağılamaya çalışan yazar. başlık ise silinmiş veya silmiş sonuç olarak yok.
nickini akıllara ispanya'nın cultural takımını getiren yazar. *