bugün

creative markasının çıkarmış oldugu mp4 modeli.
ekran donması ve bazı bilgisayarlarla usb bağlantılarında sorun yaşatması olayı creative'in sitesinden firmware update ile çözülebilen mp4 modeli.
creative video cenverter'i çalıştırabilmek için cihazın takılı olması zorunlulugu getirilmiş ve creative.com/register adresinden kayıt olduktan sonra ücretsiz indirlen firmware ile sorunsuz çalışan alet.
ipod'un eline vermiş olan mp3 player. ses kalitesi, ekran görüntüsü, video ve geri kalan tüm konularda ipod'dan çok daha iyi bir mp3 playerdır. ürün hakkındaki görüşlerim:

- ürünün ekranı bu kadar büyük olmasına rağmen ağır değil.
- ürünün kendi kulaklıkları iyi değil. onların yerine bir adet sennheiser cx300 edinmek en mantklısı. - ürünün usb kablosu dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış, masaüstü bilgisayarda uzatma kablosu olmadan kullanılamıyor.
- ekran çok büyük ve çok net.
- içindeki temalar çok şık ve gözü yormuyor ayrıca istediğiniz fotoğrafı tema olarak belirleyebiliyorsunuz.
- kullanım çok kolay. türkçe dil desteği var.
- ürünün yanında gelen programın kullanımı çok kolay, sürükle bırak mantığıyla şarkı atılabiliyor.
- bu cihazda video izledikten sonra ipod'da video izledim. attan eşeğe binmiş gibi oldum.
- ses kalitesi inanılmaz derecede güzel.bugüne kadar 4 tane mp3 player kullandım* hiçbirinin ses kalitesi creative zen'e yaklaşamadı.
- ipod nano sadece bir tane video formatı desteklerken creative zen neredeyse hepsini destekliyor.
- hafıza kartındaki şarkılarla mp3 player'ın hafızasındaki şarkılar aynı playlistte çalınamıyor.
- şarjdan sonra ürün kilitlenebiliyor, reset atmak gerekebiliyor*

edit: cihazı 1.20.02 sürümüne yükseltince insanın ilk gözüne çarpan şeyler,

- ürünün açılma süresi gözle görülür bir biçimde kısalmış*.
- takılma sorunu halledilmiş.
- hafıza kartıyla ilgili bazı gelişmeler yapılmış.
soundblaster 16 ile tanıştığımız* creative markasının, apple ipod'u ezen geçen mp3 player'ı.
hayatımda ilk defa bir elektornik aleti* araştırmadan almaya karar vermiş idim ve creative zen ile samsung ve philips denklerinin arasında kalmıştım. mağazadaki eleman da creative'in sesi çok iyi demişti. dedim, iyi o zaman; creative alayım.
valla hiç pişman olmadım, zira çok iyi bir alet imiş kendisi. ekrandaki renklerin canlılığı ve görüntü netliği mükemmele yakın. pek çok video formatını da oynatabiliyor. ses kalitesinde herhangi bir sorun yok gayet iyi. içinde 6 adet tema seçeneği var. ürünün ağırlığı ise yok'a yakın; göründüğü gibi değil. hatta kutudan ilk çıkardığımda hafifliğine şaşırıp "ulan şimdi bataryayı takıcaz bin kilo olcak alet" demiştim, lakin batarya takılıymış zaten. kutudan çıkan usb kablosu felaket kısa. 10 cm civarı birşey ve usb'ye takmanız gerek, bu nedenle zorluk yaşayabilirsiniz. playlist hazırlama ise biraz kastıran bir iş. eğer playliste eklemek istediğiniz şarkılar hep farklı şarkıcılara ait ise, hepsini gidip tek tek aktarmak gerekiyor. keşke sony'deki gibi şarkıları işaretleyip aktarma özelliği olsa idi.

mükemmel bir player; gidin alın.*
tek kötülüğü * içinden çıkan usb kablosunun 10 cm olması. gidin alın.
playlist sorunları her modelinde devam eden, ses kalitesi mükemmel alet.

uzun süre kullandığım creative zen touch isimli, devasa boyutlarda olan ama aslında koca bir müzik setinin ufaltılmış hali olan alette de bu sorun var. misal, playlist oluşturmak için kendi yazılımı öneriliyor. fakat oluşturduğunz playlisti alete yükleme yaptığınızda görmeyebiliyor. ayrıca mp3 dosyalarının id tag'larında v2 taglarını okuduğundan, tek tag kısmı doldurulmamış bilgilerde, albüm ismi ve artis isimlerinde sapıtabiliyor bu creative'ler.

bunun doğal sonucu olarak da sanatçi ve albüme göre tarama yaptığınızda mükerrer dosya isimleri görünüyor veya o parçaya dosya ismiyle ulaşabiliyorsunuz sadece.

bunların dışında hiç bir zen serisinin ses kalitesine (özellikle sennheiser marka kulaklıkla kullanılan bir zen'e) aynı kategorideki hiç bir cihaz kafa tutamaz.
(bkz: creative zen stone)
(bkz: creative zen stone plus)
ipod dan sonra ilaç gibi gelen mp3 player. hatta daha da fazlası.
Genelde elektronik ürünlerde marka takıntım yoktur. Fiyat performans odaklı bir tüketiciyim.

Hayatımda aldığım elektronik ürünler içinde en memnun kaldığım marka ve ürünü diyebilirim. 10 sene geçti hala kullanırım hala taş gibi. ve bataryası hala sanki ilk günkü gibi.

Yani kalite sadece pahalı demek olmuyormuş. diyenlere bazen gerçekten de kalite pahalı ve iyi bir markadan geçiyor.
güncel Önemli Başlıklar