bugün

10 SAATE kadar pil ömrü olan, ufacık tefecik, 40 dolara satılacak (türkiye'de 80ytl civarı olur büyük ihtimalle) mp3/wma çalar. 1 gb entegre hafızası ve ums olarak bilgisayar tarafından tanınabilmesi çok ciddi bir artı.

ipod shuffle'a kat kat üstün bir alternatif.

http://images.creative.co...s/prod16424_hdr_1_6_1.jpg
http://images.creative.co...s/prod16579_hdr_1_6_1.jpg
bir üst versiyonu için : (bkz: creative zen stone plus)
tip olarak ipod shuffle in aynisi olan alet.. ses kalitesi daha iyidir muhtemelen.. boyut olarak cok az daha buyuk ama clip-on u yok.. yani cep lazim tasimak icin..

edit: anahtarlik olarak tasinabiliyormus ayrica..
insanı programlarla uğraştırmadan direkt olarak şarkı aktarılmasıyla beğenimi kazanmış, beyaz olanına hayran olduğum şirin mp3 player. pil ömrü uzun yolculuklarda bu minik devi öpüp başa koyma isteği uyandırır.*
bir üst versiyonu için :

(bkz: creative zen stone plus)
sadece müzik dinlemek için kullanılan bir alet. ekranı mekranı bir şeyi yok, fm radyosu yok. olan özellikleri ise karışık çalabilmesi ve klasör atlanabilmesi. 2gb versiyonu yaka tutacağı, plastik kılıf, kulaklık ile 50 liraya satılan güzelimsi alet.
hoparlörü iyi olan alet. dışarı ses konusunda gayet iyi.
Gittiğim elektronikçiye "bana hangi mp3 playeri tavsiye edersin?" diye sormuştum. Oda ne özelliği olsun deyince "mp3 çalsın yeter. ekran bilem gerekmez, ehe mehe" demem üzerine bana bu cengaverin pembesini uzatmıştı. Lan ne iş, pembe filan demeye kalmadan, elinde bi tek o kalmış anlamıştım. Bugüne kadar creativenin birkaç ürününü kullanmış ve hepsinden memnun kalmış biri olarak; pembe membe iyi kayarım, öhm.. Dinlerim ben bunu diyerek 50 tlye bunun pembesini aldım. 3 aydır kullanıyorum.

paket içeriği;
-kendisi
-Pc kablosu
-saydam kılıfı
-mandalı
-kulaklığı

arkadaş bana mp3 player lazım, ama sadece mp3 çalsın, diğer özellikleri olmasa da olur, o asıl işini güzel yapsın yeter diyorsanız size en uygun mp3 player.

Gelelim bizim pembişin özelliklerine...

Küçücük boyu olmasına rağmen gayet yüksek derecede böğürüyor. ufacık bu lan demeye kalmadı, açtığımda inletmişti ortalığı.

Tuşları az deniyor. Ama ekranı olmayan bir playerde de tuş kalabalığını kim ne yapacak anlamak zor. Sizin ihtiyacınız olan tuşlar (ileri, geri, sonraki-önceki parça, klasör atla, shuffle) Hepsi alette mevcut.
Ayrıca deli gibi şarj tutuyor. Gece 1:30 da dinlemeye başlamış ve sabah 10da yataktan vızıltılar duyup, noluyo lan derken bu aleti bulan ve gece açık unuttuğunu anlayan biri olarak, bu olayın ardından daha 3 gün daha kullandım. 3. günün sonunda kırmızı ışığı yanmıştı nihayet.

ha bide bu alet nokia gibi kendi kendine doluyo nedense. Zira kırmızı ışığı yandıktan sonra kapatıp 2 gün sonra tekrar açtığınızda yeşil yanıyor. Birkaç saattir dinliyorum, hala yeşil. bi yerden doyurmuş karnını ama neyse,.
pembe renk olanı inanılmaz tatlıdır, 50-60 ytl gibi bir de fiyatı vardır. tasarlayanın yanağından öpmek gerek. oyuncak gibi alettir.
görüp görülebilecek en işlevsel, ultra minik, mp3 player olmakla birlikte, adı üstünde, taş gibi alettir.