bugün

yaptığı bir çok şarkı güzel olan ve severek dinlediğim 24 yaşındaki ingiliz şarkıcı.
(bkz: seven days)
(bkz: walking away) sözler açısından dinlenesi şarkılarıdır...
çok başarılı bir melez zenci şarkıcı.walking away süperdir.
ad soyad: Craig David

doğum tarihi: 05 mayıs 1981

doğum yeri: hampshire, ingiltere

albümleri :
(bkz: born to do it)
(bkz: slicker than your average)
(bkz: all the way)
asıl adı Craig Ashley David olan r&b ve pop şarkıcısı. kendisi southampton fc taraftarıymış.
sting'le dinlenir kılınan*. ayrıca (bkz: rise and fall).
15 yaşında dj'lik yapmaya başlayan, 18 yaşında ilk albümünü (bkz: born to do it) çıkaran, ses tonunu çok beğendiğim fakat maalesef şu sıralar ortalarda pek görünmeyen ingiliz melez şarkıcı.
born to do it albümü takdire şayandır. bir de çok güzel klipler çekiyor. (bkz: rendezvous)
yeni şarkısı let's dance(hot stuff) dinlenilmeye değer gerçekten.
genelde seven days,walking away sarkılarıyla unludur fakat bizleri hayran eden diger sarkıları için;
(bkz: Hidden agenda)
(bkz: slicker than your average)
(bkz: whats your flava)
(bkz: u dont miss your water)
asıl adı craig ashley david' tir. 05.05.1981, Hampshire, ingiltere doğumlu zenci bir r&b şarkıcısıdır. rise%fall şarkısında sting ile düet yapmaktadır ve çok güzel bir tat bırakmaktadırlar. kendisini ilk bu şarkıyla duymuştum. hatta işi arabeske döküp, benim gibi kendisine hayran olan arkadaşıma kafa tutmuşluğum var. * elinden albümünü bilem aldım. maksat çirkeflik olsun. ama pişman değilim, yine olsa yine yaparım.
eşsiz bir sese sahip r&b şarkıcısı. kadife gibi (bu tabiri de anlamadım ama burda kullanmak nasip oldu işte) bir sesi var bu adamın.

seven days'le tanıdım bu adamı. o ne güzel bi melodiydi? abim hemen kasetini almıştı. deli gibi walking away dinliyordum platonik aşkımı düşünerek.. klibinde, her gördüğü hatuna randevu verdiği rendezvous geldi sonra. artful dodger'la yaptığı düet rewind da unutulmadı. born to do it albümünün en iyi şarkısı da -bence- albümün son şarkısı olma özelliğini de taşıyan you know what'tı.

1 yıl aradan sonra 2. albümü geldi. ilk albüm kadar iyiydi hemde. bu albümde öne çıkan şarkı, sting şarkısı olan ve leon filminin ünlü müziği rise and fall oldu. diğer şarkılar biraz güme gitti bu şarkının çok tutulmasından dolayı.. ama yine gözümden kaçmayan, albümün en iyi parçası olduğunu düşündüğüm what's changed'i deli gibi başa sarıp sarıp dinliyordum.

sonraki albümlerini açıkça söylemek gerekirse pek sıkı takip edemedim. bazı şarkılarını bulup dinleyebildim. kaldığım yerden devam etmem lazım, her ne kadar kendisi pek ortalarda gözükmese de gayet kaliteli bi müzisyendir. güzelim sesini dinlemeye doyamazsınız.
walking away isimli zamaninda listelerin ust siralarini cok mesgul etmis sarkisini (bkz: Lynnsha), (bkz: alex ubago), (bkz: nek) isimli sanatcilar ile yeniden yorumlamis, hepsine birer birer klip cekmis kisilik. bir tek alex ubago ile olan duetinin elle tutulur yani vardir
''Fill me in'' adlı şarkısıyla listeleri kasıp kavurmuştur zamanında.
seven days akustik versiyonunda bu sesle sabaha kadar telefonla konuşulur be diye iç geçirilen kız zihniyetidir hayran olduğu insan.
Babası Afro-Amerikan, annesi Yahudi bir ingilizdir.
(bkz: en iyi erkek vokaller)
sakal modeliyle bir kısım gence idol olmuş şarkıcı.

(bkz: craig david sakalı)
insomnia ile ortalığı kasıp kavurmuştur.
falsetto' ları, vibrato' ları ders olarak okutulması gereken bir ses. en iyi ingiliz müzisyen. bir nesil onla büyümüştür. walking away, seven days' i herkezin zaten dinlediğini düsünerek dinlenmesi gereken bir başka şarkı ;

[http://www.youtube.com/watch?v=jGCrtmiIg0o&feature=related ]
sadece sesi güzel bir "şarkıcı". sıradan, sıkıcı ve bayık şarkıları var. iyi bir bar şarkıcısı olur ancak.
7 Days ve Walking Away şarkıları ile hayatıma giren sanatçı. Şarkılarının hoş, yumuşak, dinlendirici bir tadı vardır.
(bkz: rise and fall)
insomnia ve unbelievable isimli muhteşem şarkıları olan şarkıcı.
Ajda Pekkan'ın Katıldığı bir tv programında Çocuk diye hitap ettiği şarkıcıdır.Çok Güzel şarkıları olan şarkıcıdır...
born to do it albümündeki o bereli, kulaklıklı halini özlemişizdir. iri yarılık onu itici yapmıştır.
seven days, walking away falan bir zamanlar gencüken çok dinlerdik şimdi de dinliyoruk.