1. 1.
  ing.Murakabe, denetim, kontrol.
  ... expert16
 2. 2.
  ian curtis'in hayatını anlatan film, yönetmeni anton corbjin'dir. bu sene cannes'da gösterilcekti edilcekti, noldu bilmiyoruz. 2007'nin sonuna doğru izleyebilicez sanırım.

  http://www.imdb.com/title/tt0421082/
  1 ... meric
 3. 3.
  janet jackson'ın '86 tarihli, üçüncü stüdyo albümünün adı ve aynı isimli şarkısı.

  albümde yeralan şarkılar;

  1. "Control" (single olarak da yayınlandı.)
  2. "Nasty" (single olarak da yayınlandı.)
  3. "What Have You Done for Me Lately" (single olarak da yayınlandı.)
  4. "You Can Be Mine"
  5. "The Pleasure Principle" (single olarak da yayınlandı.)
  6. "When I Think of You" (single olarak da yayınlandı.)
  7. "He Doesn't Know I'm Alive"
  8. "Let's Wait Awhile" (single olarak da yayınlandı.)
  9. "Funny How Time Flies (When You're Having Fun)" (single olarak da yayınlandı.)
  ... leggare
 4. 3.
  nuri bilge ceylan filmi gibi bir şey. boş sahneler bol. böyle bakıp duruyorsun. şarkılar desen boş. iyi bir film ama çok da ahım şahım değil.
  -1 ... blackened
 5. 4.
  70'lerin sonundaki kötü ve karamsar ingiltere portresi için (insanları geçtik toprakta, havada bile bir sıkıntı var) o kadar iyi bir seçim ki, siyahla beyaz. çok da mutlu olmayan bir adam ve onun grubunu anlatmak için ister istemez renk kullanası da gelmiyordur herhalde insanın. "24 hours party people" da kıyısından köşesinden manchester'a ve dönemin eğlence hayatına dair epey renkli şeyler bulunabiliyorken bu filmin hiç de öyle bir kaygısı olmadığı göze çarpıyor. yanlış bir evlilik, başka bir kadın, sürekli tekrarlayan epilepsi nöbetleri ve bütün bunların ortasında sizden hep daha iyisini bekleyen grup arkadaşlarınız ve diğerleri... senaryo sanki "iki kadın ortasındaki ian curtis" i temel almış ve grubun kayıt serüveni neredeyse atlanmış gibi. Vaziyet böyle olunca, film de, -amacı o olmasa bile- "ian neden intihar etti?" sorusuna cevap aramak için çekilmiş gibi duruyor ve fakat net cevap verilebildiğini söylemek de güç. (bir adamın niçin intihar ettiğini gerçekte kim bilebilir, o ayrı mevzuu tabi.) buna rağmen yine de iyi bir film control. zaten finalde "atmosphere" çalmaya başladığında iyi bir şey seyrettiğinizin bir kere daha farkına varıyorsunuz.

  (not: eğer annik gerçekte de filmdeki gibi bir şeyse, ian curtis'in kafasının karışması çok anlaşılırdır ağa.)
  ... salamander
 6. 5.
  başlat + çalıştır a gelip control yazarsanız denetim masası karşınıza çıkar.
  2 ... wings for marie part 2
 7. 6.
  anton corbijn 'in yönetmenliğini yaptığı, senaryosu Ian Curtis 'in karısı Deborah 'ın anı kitabı "Touching From A Distance" kaynak alınarak oluşturulan , Ian Curtis biyografisi ve Joy Division belgeseli niteliğini taşıyan film.
  ... muein
 8. 7.
  edinburgh film festivalinden iki ödülü kapmış, güzel bir biyografi filmi. konu joy division ile doğru orantılı olunca film müzikleri de dehşet oluyor doğal olarak. insanın beynine doluyor müzik izlerken; doluyor ve vuruyor.
  ... amrosia
 9. 8.
  tamam ian curtis'i ondan daha iyi oynami$sin ama film oyle sikici ki bundan bahsetmek istemiyorum.

  she s lost control ve love will tear us apart'in ciki$ $ekillerini filan bilmek isteyenler izlesin ama across the universe gibi bir guzelligin yakinina bile yakla$amayan bir siyah-beyaz yapim control. ben sevmedim, sizi bilmem.
  ... ceviz agaci
 10. 9.
  2007 cannes film festivali yönetmenler haftası 'nın açılış filmi olan dramatik filmdir.
  karamsar bir havası olmasına rağmen izleyen herkesten ortalamanın üzerinde beğeni topladığını gördüğümüz filmdir.
  ... olricc