bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kitabıda vardır.filmden çok daha kapsamlıdır ancak kitap küfürlerden ibarettir.
  7 ... baadir
 2. 2.
  bir irvine welsh romanı.
  3 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  en bomba karakterinin bagbie olduğu filmdir.bir bağımlı olmanın ne kadar berbat olduğunu bize anlatan filmdir.filmde geçen bir replikte
  -dünyada sömürülecek başka ırk bulamadık mı biz?ingilizler serseridir.bizde serseriler tarafından sömürülen bir ırkız. bu kadar aciziz.
  "iskoçlar çıldırmamak için uyuşturucu kullanıyor"
  10 ... baadir
 4. 4.
  soundtrack şarkılarıda oldukça kalitelidir.
  4 -1 ... baadir
 5. 5.
  sağlam,bunalım film...

  ""
  ayrıca esas oğlanın yol ortasında komadayken fonda çalan lou reed'in perfect day'i bir sahneye ancak bukadar yakışabilirdi
  "" dedirten sarsıcı film... ****
  5 ... cartman
 6. 6.
  uyusturucu temasini sakin baslamayin ebenizi bellerseklinde insanin gozune sokmaya calismadan isleyen, seyircinin bu mesaji kendisinin cikarmasina olanak saglayan basarili film.
  1 ... dramtatatam
 7. 7.
  küçük bebek dawn'nın ölmesi herkesi şok eder.o kadar tatlı bir bebeği ölü görmek cidden çok kötüdür.tüylerimiz böyle diken diken olur resmen.daha sonraları rents* boy uyuşturucudan kurtulmaya çalışırken kilitli odasında dawn'nın hayalini görür* bebeğin kafası 180 derece döner ve yüzünün üstüne düşer.o sahne film bittikten 1 yıl sonra bile belleğinizdeki yerini korur.etkileyicidir.sürükleyicidir.dosluklar ve junkielik hakkında oldukça çok ipucu verir bize film.hayatı sallamayan bir grup gencin hikayesidir aslında.
  6 -3 ... baadir
 8. 8.
  "işaretlemek";birkaç anlamı var.biri "gelen trenleri kontrol etmek için zaman çizelgesine bakmak";bi başkası "işsiz glasgow'lu gençlerin merkez istasyonu 'na giren trenlerin numaraları üzerine,birasına oynadıkları küçük bir kumar";daha bi başkası "doğru bir işi doğru zamanda yapmak" vs.vs.hangisini beğenirseniz.

  not:trainspotting kitabının çevirmeni olan sabri kılıç tarafından kitabın bir bölümünde düşülmüş bir nottur.*
  4 ... baadir
 9. 9.
  Irvine Welsh'in romanından Danny Boyle tarafından sinemaya uyarlanan film.
  Danny Boyle'un en iyi filmidir... Her sahnesiyle olay yaratmıştır.. Haklıdır... Gerçektir...Çok iyi bir uyarlamadır...
  -1 ... janjan
 10. 10.
  en beğendiğim quote'sı:

  "Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends.Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourself. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life. I chose somethin' else."

  değil mi ki kimse seçmez yaşamayı; yaşam bizi seçiyor istemesek de...**
  8 -1 ... charmofsmyrna