nutuğu eline alıp okumamış veya ak trol olup burada çakma kemalizm ideolojisi adı altında provokatörlük yapanlar beni pkk sevici, yetmez ama evetçi olarak değerlendirmiş.
maalesef buna nik altı yapma hakkım var.

(bkz: yetmez ama evet/#18457361)
(bkz: yetmez ama evet/#21835268)
(bkz: yetmez ama evet/#22121778)
ben bu entryleri girdiğimde sen altına sıçıyordun. şimdi siktir git ve tiktok da takıl.
(bkz: sümüklü böcek)
hakkında yazılanlara bakılınca; dönem dönem kendi nick başlığının altına bir şeyler yazarak kendini ön plana çıkarmaya çalışıp, nick başlığını up'layıp, kendi egosunu yine kendisi okşayan yazar.

yaşının benden büyük olduğunu belirtmesine rağmen, 14 yaşındaki iq'sünün üzerine ekleme yapmamak için beynini buzdolabında saklayan bu yazar arkadaşımız; kendisinin bilgi seviyesi tartışma boyutunda yetersiz kaldığı zamanlarda belli ki sataşma boyutunda ilerlemeye çalışmaktadır.

kendisinin yazdığı bir entry'ye "ekşi'den de burdan da okuyabilirsin." yazdığım için kendi kendine beni "ekşici hain" ilan etmeyi kendine misyon edinmiştir. galiba hayattaki tek amacı da başkalarına parazit olarak sırtından geçinmektir. yine bellidir ki kendi bilgi yetersizliğini kabullenip, destekçi toplamak adına olur olmaz iftiralar atmaktan çekinmemiştir.

daha önce kendisine verdiğim bir cevapta belirttiğim "taş" ı, yaşının gerektirdiği gibi davranabilmesi ve ağırlık yapması açısından cebinde bulundurması gerektiğine inandığım bir yazardır. örnek teşkil etmesi açısından fotoğraf ektedir.

görsel
ak gezenlerin türk versiyonu. ayrıca sözlükte okuduğum yazarlar arasında en nitelikli yazar severek okuyoruz kendisini.
not: ccc congolos reis ccc.
nick altına uğramayalı vay anam neler dönmüş serhat ya. *
diyaloğumuz farklı, düşüncelerimiz farklı tek bir noktada buluşuyoruz o da bizde kalsın. * *
kendisi hep benim için belki bir gün bir yerde yazarı olarak kalacaktır.
kattıkları fazla, paylaşımımız fazla. daha fazla olması dileği ile.
selam ederim iki gözüm.
sözlük yazarlığı; bir konu hakkında fikir üretmekten daha çok, bir başkasının fikirlerini desteklemek ya da çamur atmaktan öteye gitmeyen, bir entry sonrası eleştiri alınca yardakçıları tarafından hemen "tepki alıyorsa doğru yoldadır" şeklinde komik bir savunma mekanizmasıyla korunup kollanan ak köpeklerden kat be kay daha iyi yazan yazar.

sözlükle ilgili yaptığım bir eleştiriye edepsizlik yaparak karakterini belli edene verdiğim cevaptan sonra bana alenen küfreden başka bir karaktersizin, aldığı karşılıktan sonra zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalıştığı sözlükte, at gözlüklü demokrasi havarisi geçinenlere çok gülüyoruz birlikte. hele biri var ki, kendinden olanların en ağır hakaretlerine bile onay verirken, en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemeden nohut kadar beyniyle sözde demokrat havaalrına girmelerine kahkahalarla gülüyoruz.

aynen devam aziz dostum, aynen devam.
sözlüğe geldiğim zamandan bu yana mesajlaştığım yazarlardandır.
bana karşı bir gün olsun efendiliğini bozmadı.

bugün nick altı enflasyonu yaşanınca bir bakayım istedim yazılanlara.
belki bazı kelime seçimleri yüzünden hedef alındı ancak söylediklerinde genelde haklı.
zannediyorum isyanı da çifte standarda.

gezi olaylarından aylar önce dile getirmiştim bu konuyu
(bkz: empati yoksunluğu/#19544201)

yazının özeti:
"güçlü olan her zaman haklıdır" yerine "güçlü olan güçsüz olanın da hakkını savunmalıdır" anlayışına geçtiğimizde gerçekten ileri bir toplum olacağız.

- benim inanç özgürlüğünü savunuyor olmam için illa ki türban takıyor olmam gerekmez / gerekmemeli
- benim alevilerin haklarını savunuyor olmam için illa ki alevi olmam gerekmez / gerekmemeli

vs... örnekler çoğaltılabilir!

fatihintakendisi her zamanki gibi
---- alıntı ----
sen hiç inşaatta çalışan ateist gördün mü
bu ülkenin ergen ateistlerinin yüzde 90'nı iradi işsiz.
---- alıntı ----
şeklinde saçma genellemeye giderek konuyu saptırmışsın!

ben de daha önce

münferit bir örnekten yola çıkarak aptalca genelleme yapmamak ve ahlakın belirli bir zümrenin tekelinde olmadığını vurgulamak açısından şöyle bir entry girmiştim.
(bkz: kocasını aldatan kapalı kadın/#18669092)

fatihintakendisi nin burada yazılanlara cevabı
kapalı ayran geyiği yapmak olmuştu!
(bkz: kocasını aldatan kapalı kadın/#22132294)

------------------------------------------------
başka bir yazımda her partinin sadece oy alma potansiyelinin olduğu zümreye yönelik haklar verdiği ve diğerlerini "mağdur" ettiğine değinmiştim.
(bkz: yok birbirimizden farkımız ama biz x partisiyiz)

congolos'ta bu yazılarında farklı bir şey söylemiyor!

kardeşlerim doğru doğrudur. partiye ya da kişiye göre değişmez.
aynı şekilde ahlaksızlık da ahlaksızlıktır. bu da partiye ya da kişiye göre değişmez!
birinin başkasının karısı ile ilişkiye girmesi ahlaksızlık ise
ilişkiye giren kişi imam olduğunda bu o durumun ahlaksızlık olmasını ortadan kaldırmaz!
(arandığında konuya ilişkin haber bulunabilir.)
bugünün şartlarında yetişkin bir adamın 13 yaşında bir kız çocuğu ile ilişkiye girmesi sapıklıktır!
bunun lamı cimi yok! kimse bu tür bir ahlaksızlığa dini alet etmemelidir. özellikle muhafazakar kesim bunu yapanlara tepki göstermelidir ki islam'ın güzel ahlak vurgusu yaptığını herkes öğrenmelidir.
(ama gelin görün ki congolos'un dediği gibi aynı anda anası ve küçük yaştaki kızı ile ilişkiye giren sözde muhafazakar bir gazeteci ak yargı tarafından serbest bırakıldı. kaç tane muhafazakar ya da o gazetenin okuyucusu buna tepki gösterdi?)

bugün anayasa'da olan haklarını kullanarak demokratik bir şekilde gösteri yapan gençlere "orantısız güç uygulayan", bu gençlerin arasına sivil polisleri sokarak kışkırtan, ne hikmetse 10 gün boyunca kafasını kuma gömen "penguen" medyanın canlı yayında olduğu gün birilerine "toma yaktıran" böylece halk gözünde anarşist olarak görülmelerini sağlamak isteyen, "camide içki içtiler" "başörtülü kadına saldırdılar" yalanları ve "%50 yi zor tutuyorum" resti ile halkı eylemcilere karşı kışkırtan iktidara sempatizanları olarak başta siz tepki göstermezseniz yarın iktidar değiştiğinde ve size karşı uygulanacak bir baskıda gösteri yapmak istediğinizde size "orantısız güç uygulandığında" şikayet etmeye hakkınız olmaz!

en başta söylediğim gibi
"güçlü olan her zaman haklıdır" yerine "güçlü olan güçsüz olanın da hakkını savunmalıdır" anlayışına geçtiğimizde gerçekten ileri bir toplum olacağız.
(#22151857)

vaaay çalışmış belli. demek ki, iş yok güç yok, sabahtan akşama kadar kaşınıp durma var. akşama kadar böyle arşivcilik, bakınızcılık felan.

inan, senden çıkmış çakma bilgin nağmeleri, beni hiç enterese etmiyor.

(bkz: laf bedava amk)
(#20322696) ahahaha, "bir haber" nedir?

konuştuğu dilden bihaber yazar.
pis pis küfür eden, saçma sapan şeyler yazan birilerinin tanımını fazlası ile yapmış yazardır.
(#20322696)
(#20322833)
(#20324472)
(#20387291)
(#22151801)
(#22182145)

sonuç ise gayet açık ; (#19201721).
(#22151801)

o şark kurnazlığı ile ürettiği salyalı kelimelerden bulup bulabileceği de bu işte.
(#22151741)

çakma bir bilginlikle fakirlik ve din arasında garip bir ilişki kurmuş işgüzar.

olum senin işin gücün yok mu ya, ne çırpınıp duruyorsun bu kadar.
(#22151542)
inşaata çalışan ateist gördüğü gibi, sokakta yaşayıp tanrıya inanmayan birini de görmüştür.

ve fakat ilgili cahil yazar (#22151542) istemeden olsa da, fakirlik ve din ilişkisine parmak basmıştır. iki sebepten 1. fakir olan insanların geneli inançlı ise bu inançlarının kaynağı yoksul olmaları olabilir ?
2. nedenimiz ise dini bürokrasinin egemen tonları bu olgunun farkında olup hareket ediyor olabilirler mi ? yani asimetrik bir enformasyon mu söz konusudur ?

elbette (#22151542) ilgili entrynin sahibi bu soruları soracak kapasite olmadığı aşikar ve fakat ortada bir gerçek olmalıdır ki din - güç ilişkisi olumsuz bir genellemeye, özellikle günümüz kapitalist sistemin de tabidir.
ve eğer böyle ise ; ki bu genelleme doğrudur yani muhafazakar olduğunu sanan, yada düşünen (ki değiller) fakir kişilerin daha inançlı olmaları, neden garip gelmemektedir. ve bu yanlış değil midir ? ortada bir problem yok mudur ? komşun açken sen tok yatamazsın ilkesine aykırı değil midir ve hak arayanları dini, inancı, dili vs ne olursa olsun onlara terörist damgası yapıştıyor olman doğru mudur ?

sonuç olarak ilgili yazar congolos durumu şu şekilde özetlemektedir. fakir olmak, maddi durumunun kötü olması insanın davranışlarında etkili olmaz, fakirlik kişinin beyinde ve maneviyatında ise bu daha ezik, daha rezalet ve daha aşağılık bir durumdur.

dolayısı ile fakir olup inşaata çalışan bir ateist, fakir olup üç kuruş çıkarları için muhafazakar görünenlerden benim gözümde çook yukarıdadır.
muhafazakarların ensest olduğunu savunan yazar değildir, (bkz: türkiye de muhafazakarlık) nedense bu çizgide seyir ederken, trajik olaylara sessiz kalan kesimin kendisini muhafazakar olarak tanımlıyor olmasına itiraz etmiş yazardır. çünkü ilgili yazar muhafazkarlığın ne olduğunu ve ne olmadığını biliyor olması sebebi ile "yemezler" noktasında durmaktadır.

misal geçenlerde pedofili ile ilgili savaş başlatıldı, başlatan sivil toplum örgütlerinde r4biacı bir tip gördünüz mü ? olmamasının nedenini anlamaya çalışmakta ve bunu sorgulamakta olan yazardır.

türkiye de dinci bir gazetenin radikal dinci yazarı anne ve küçük kızına tecavüz eder ve serbest bırakılır tepki vermezler.
13 yaşında ki bir kız çocuğuna 30 kişi tecavüz eder tepki vermezler.
her gün işçi hakları, çocuk işçiler, sigortasız çalışan kadınların hakları gasp edilir tepki vermezler.
sınav soruları çalınır, kurumlar bu şekilde yapılandırılır ve bir işe girebilmek için yıllardır çalışan okuyan insanların emekleri çalınır ses çıkarmazlar.
siyasi yolsuzlukların daniskası yapılır, belediye de sana iş verilmiş, kömür makarna varsa ses çıkarmazlar.

ve toparlasak ;
türkiye de hayvanların yaşam hakları ile ilgili mücadele veren bir muhafazakar gördünüz mü ? veya hırsızlıklara, işçi haklarının gasplarına karşı mücadele veren bir muhafazakar veya r4biacı artık ne ise ? göremezsiniz çünkü türkiye de ki zihniyet muhafazakar değil tuhafazakardır ve bunlar bu işlerin dua ile çözüleceğine harbiden inanmıştır, bunun haricinde bu hak arayanları, eylem yapanları, terörist, gavur, zındık, kafir, kemalist vs vs diye fişlerler.

işin çok acı trajedisi de şudur ; bu kesim diyelim ki bir otelde aleviler toplanmıştır, aydınlar toplanmıştır orayı gözlerini kırpmadan yakarlar bugün bile... ki tarih bunu bize çok acı bir şekilde kanıtlamıştır.
metroda, parklarda, sahillerde sevgililer el ele tutuşur, belki öpüşür, belki birlikte yaşıyorlarsa bu kesim ağızlarında allahu ekber, ellerine ne geçirirlerse dışarıya dökülür ve birini öldürmekten zerre çekinmezler.
daha fazla örneklememe sanırım gerek yok örnek verirken benim mideme ağrı girmeye başladı.

işin en en en acı tarafını söyleyip ilgili yazarın düşünsel zeminine son noktayı koyuyorum, bu algılar hayat bulurken malum yönetimlerimiz gıglarını bile çıkarmadan buna izin vermekteler. çünkü önümüze konulan soyut havucun onlara çoook büyük bir getirisi olduğunu biliyor ve bu oyunu çok güzel oynuyorlar.

birileri de cennete gideceğim sanıyor...
tek cümlelik rezil entryleri bulma yazarı.

(bkz: tek cümlelik rezil entryler)
çaylak olmasıyla beni çok mutlu etmiştir.
samimi yazar. böyle olmamalıydı hiçbir şey ama oldu.
bir barda neyse neyse belki bir gün yazarı. *

içten, samimi ve doğru yazar. hep yazsındır.

selam ederim gözüm.
(#20516574) nolu entrysi ile beğenimi kazanmış yazar. devamını beklemekteyim.
sabah sabah paçaya yapışmış mahallenin uyuz bebesi.

para verdik gitmedi, kovaladık gitmedi. işeyeceği duvarı merakla bekliyoruz.
(#20322847)

anladık bir halt yapamamış yazarıdır.

hatta iki entry arasındaki 9 farkı ilişkiyi, nasıl olduysa buldum zanneden yazardırswh.

Aferin kendisine diyor, yılın şapşalı olarak boklu derenin içine doğru tepikliyoruz.
bu başlığı açmayan yazardır (bkz: mühendislerin boş beleş adamlar olduğu gerçeği)ayrıca bu entryi de girmeyen yazardır (#20321819)
(#20321835)

o zaman ağlayıp durma lan yazarı.
Yaratıcı 10. nesil yazar hayal gücüde baya geniş bu sayede iğneleyici sözleri daha etkili kullanabiliyor. (bkz: zekaküpü)
ne kadar sevenim varmış * şaka bir tarafa 29 olduk, otuza bir var, saçlar dökülmeye başlamak için acele etmese iyiydi...
(bkz: #20261959) okurken mutlaka her boku yalan yanlış şeylere dayandırarak savunanlarla dalga geçiyordur diyordum ki ciddiymiş kendisi. her şeyi çok biliyor, her şeye çok hakim. yazık. işi zor vallahi...