1. 1.
  barbar conan'ın barbarcası. süper bir hikayedir. çok çok eski çizgi romanları sahaflarda hala yok satmaktadır. bir ara da arnold schwarzenegger oynamıştı.*
  ... antipatik oldum anne
 2. 2.
  (bkz: conan)
  ... aabi
 3. 3.
  cizgi roman kolleksiyoncularının gozbebegi chaotic good kimmeryalı
  yasadıgı cagın gerceklerine uygun sekilde yasamak icin savasan gerekirse kacan http://www.spawn.com da super oyuncakları olan antikahraman
  -1 ... tamagawa
 4. 4.
  (bkz: baybars)
  1 ... saldirici
 5. 5.
  filmine limewirelardan,bearsharelardan ulasamayanlar google da ""conan the barbarian rapidshare" diye arayarak bu hasrete son verebilir.
  ... optimus prime
 6. 6.
  filminin soundtrackleri müthiştir.(basil poledouris tarafından yapılmıştır) arnold ı üne kavuşturan filmdir. 1982 yılı yapımıdır. film bizi öldürmeyen şey güçlü kılar sözü ile başlar.konusu kısaca , çocukken kabilesi yılan tarikatı büyücüsü tulsa doom ve adamları tarafından yok edilen conan ın intikam mücadelesini anlatır.
  8o li yılların gırgır dergisinde de bu karakterin türk versiyonu berber kenan ın maceraları anlatılmaktaydı.
  ... balsikeste baysungur
 7. 7.
  kült bir filmdir, john milius harika bir film çekmiştir, ancak ne yazık ki bir conan filmi değildir. arnold, filmde kendisi gibi bir kalastan beklediğimden daha iyi oynamıştır, ama çizgi romandaki conan'ın karizmasına teğet geçmekten bile uzaktır. senaryo film için özel olarak yazıldığından (daha sonra bunu da çizgi roman şeklinde çıkarmışlardı bir sayıda. güzel bir kapağı vardı, halen kafam estiğinde okurum.) çizgi romanla, dolayısıyla robert ervin howard'ın yazdıklarıyla uyumlu değildir. thulsa doom gibi ortak karakterler olsa da çizgi romandakiyle, filmdekinin pek alakası yoktur. neyse yine de güzel filmdir, özellikle en sevdiğim maceralarından biri olan the tower of elephant'a yapılan gönderme bile bu filmi sevmem için yeterli.

  yeri gelmişken diğer conan uyarlamaları için de bir çift laf edeyim. bir ara kanal d'de oynayan bir dizi vardı. conan rolündeki eleman, arnold'a kıyasla orjinaline daha fazla benziyordu. ama öyle beceriksizdi ki bu abim, kılıcı beş yaşındaki bir çocuğun yapabileceğinden daha kötü sallıyordu. senaryoyu pek hatırlamıyorum, thulsa doom yine vardı galiba, bir de uyuz bir büyücü vardı. büyücünün adını şimdi hatırlamıyorum da normalde thulsa doom'la uzaktan yakından bir alakası olmamasına rağmen thulsa doom büyücüye hizmet ediyordu. conan'ın tek düşmanları bunlardı dizide, yani senaryoyu yine kafalarına göre yazmışlardı. bir de conan'ın düzenli olarak beraber dolaştığı bir grup arkadaşı da vardı ki kanımca conan'ın karizmasına en çok zarar veren de buydu. korsanlık yaptığı bölümler, ve sonrasında kral olduğu bölümler dışında asla düzenli bir arkadaş grubu bulunmaz. zaten kendisini diğer pısırık kahramanlardan ayırandan da bu özelliğidir. kimseye ihtiyaç duymaz conan, kendi tanrısına bile dua etmez. zorunlu olduğu durumlar dışında işini yalnız görmeyi yeğler, o durumlarda da arkadaş kazığı yememek için çok dikkatli olur.

  çizgi filmi de vardı bir zamanlar. onu da pek hatırlamıyorum, çok izlememiştim. buradan onun da kaliteli bir yapım olmadığı ortaya çıkıyor. çünkü aksi olsa kardeşimle oturur, bütün bölümlerini izlerdik.
  1 ... melkor
 8. 8.
  gelmiş geçmiş en iyi film.

  hele müzikleri..
  1 -1 ... krizantem
 9. 9.
  (bkz: barbarian)*
  1 ... semigod
 10. 10.
  kenan the berberian
  2 ... isvicreli bilim adami