bugün

Colony bir Amerikan science fiction drama tv dizisidir.
Uzaydan gelecek saldırılara karşı koymak için dünya ülkeleri büyük bir konfederasyona dönüşmüş ve kolonilere bölünmüştür. Hükümet ay üssünde uzaylılara karşı koymak için silah imal ettiğini iddia etmektedir ancak hükümet propagandasında bazı gariplikler ve tutarsızlıklar vardır. Soru soran insanlarsa kaybolmaktadır. Bu durumda Josh Holloway and Sarah Wayne Callies direnç adlı bir terör örgütüne katılırlar. Diğer liderlerin ölmesiyle direnişin liderliği josh hollowayin eline geçer ama colony liderleri görünüşte direnişle mücadele ediyor numarası yapsada , onlardan endişeli olmadıklarını farkeder. Ayrıca devletin içinde onlara silah ve para sağlayan, başları sıkıştığında yardım etmeye çalışan kim olduğu belirsiz birileri vardır. Onların örgütünü kimin ve niye desteklediğini bulduklarında çok şaşıracaklardır.

ilk iki bölümü fazla ucuza kaçılarak yapılmış o yüzden biraz sıkıcı. Ama sonraki olayların gelişimi dünya siyasetinin nasıl yürüdüğünü, siyasilerin koltuğunu korumak için ne kadar iki yüzlü olabileceğini anlatan için ilginç bir film. Alışıldık şeylerden ayrı konusuyla seyrettiğim en enterasan ve heyecanlı dizilerden biri
skeb studios tarafından geliştirilen yerli bir oyundur. oyunun hikayesinden kalite kokmaktadır. oyunun resmi olarak açıklanan konusu şöyle :

'dünyadaki uzay üssünden yolculukları başlayan astronotlar, yeni bir koloni arayışı için mars gezegeninde araştırmalar yapmaya karar verdi. her şey yolunda gidiyordu, ta ki iki astronot girdikleri mağarada kaybolana kadar. ekip üyelerinden atlas ve scarlett, kaybolan arkadaşlarını bulmak için çıktıkları yolda yalanlar üstüne kurulmuş bir dünyanın ardındaki gerçeğin peşine düştü. ve siz.. '

ama tabi bu kadar üstün körü bir konusu yok. fragmanı yayınlandı oyunun. fragmanında anlıyoruz ki atlas'ı seslendiren kişi hepimizin bildiği (bkz: harun can). fragmanda ilerleyen dakikalara doğru bir kitap çıkıyor. kitap belli ki oyun dünyasında geçmiş zamanda yazılmış, gelecektekileri uyaran bir kitap. sahnelerin çok çabuk geçmesiyle kitabın olduğu sahne çok çabuk kayboluyor ama ben durdurdum ve kitabın görünen sayfasını okudum.

özetle şunlar yazıyor : 'rejim (uzaylılar) dünyamıza geldi ve bizi sorgulamaktan mahrum bıraktılar. insanlar, köle olarak onların istediği şekilde yaşıyor ama hala sorgulayan insanlar var. rejim tarafından çok sert baskıya maruz kalıyorlar. '

oyun sanki biraz günümüz dünyasını eleştiriyor gibi de geldi bana. güzel gibi duruyor. umarım çıktığında hakettiği değeri görür.
Yeni başladığım dizi. Sawyer ve tancredi sağolsun.
1. sezon muhteşemdi.. 3. sezonun ilk 5 bölümü çok iyi gidiyordu fakat ne olduysa bölümler ilerledikçe dizi kendini bozmaya başladı ve sıkıcı olmaya başladı.. 1. sezonda aldığım tadı diğer sezonlarda malesef alamadım.. zaten iptal edildi ve iptal edilmesi beni çok üzmedi isabet bir karar olmuş daha fazla uzamasına gerek yoktu..
Vee 4. Sezon onayını alan bu dizi 3. Sezonda ekranlara veda etti... Sezon finali gibi final izledik ya bu ne.
Dizi tam güzelleşiyor dedik aha bitti işte. Off ağlicam.

Bitti gönlümün efendisi. Özleyeceğim sizi bowman ailesi. Katie'in direnişçi ruhunu, will'in ihtiyatlı oluşunu hatta bram'ın salaklarını bile...
Sırf josh holloway için izlemeye karar kıldığım, daha ilk bölümünden pek bi sevdiğim; Gerilimi bol aksiyon dolu kurgu dizisi olmuş. Bayıldım.
Josh, losttaki Sawyer karakterinden hiç de uzaklaşmamış, seyrederken aynı tadı alabiliyorsunuz.
Sanki her an koca cüssesiyle hurley, iri koca gözleriyle Benjamin Linus çıkıp gelecekmiş gibi.

yalnız will'in göt korkusundan postal yalayacak kadar Ödlek, karısı kate'in ise direnişe katılıp işgalcilerin arasına sızacak kadar gözü kara olması yine bir kadın cesaretini gözler önüne seriyor.
Bu erkeklerin hepsi aynı halt anam.
güzel bir dizi.. 1. sezon çok çok iyiydi.. 2. sezon ise daha fazla dram ve diyalog üzerine kuruluydu bu da zaman zaman sıkıyor.. sezon finalleri çok sıradan bitiyor biraz daha gizemli şaşırtmalı final yapılsa daha heyecanlı olur.. şimdi 3. sezonu merakla bekliyorum umarım 2. sezon gibi durağan geçmez, azcık hareket gerilim getirin şu diziye.
çok güzel bir dizi.. Josh Holloway ve Sarah Wayne Callies bir arada görmek güzel..
o değilde red hand iyiydi be abi niye sıçtılarki ağzına uff.
alan snyder adam gibi adam verdigi sözü tutuyor ama sezon finalinde bi yaraklar yedi galiba hadi hayırlısı.
lori orospuluğunu burdada gösteriyor.
imdb puanı düşük diye ilgi görmüyor ama güzel dizi.
lost'un yazarlarının yarattığı dizi.
Uzaylıların ufaktan naziyi oynamaları gözden kaçmamış dizidir.

(bkz: ulan yoksa)
dünyaya bu seferde uzaylılar dalıyor ve amerikalılar hayatta kalma mücadelesi veriyorlar.

abd'de sürekli böyle diziler yapılıyor. birilerinin kendilerinin amına koymasından çekiniyorlar galiba.
hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım dizi. Yakında popülerleşeceğine eminim.
izlenmesi gereken bir dizi.
Lost dizisine hasret birisi olarak sawyerkarakteri canlandıran Josh Holloway tekrar izlemek epey bi keyif verici.
ilk bölümü çıkmış gayet tatlı bir dizidir , buralar değerlenir.
başrolünde lost'ta ünlenen josh holloway ve itici ötesi sarah wayne callies'in bulunduğu, normalde 14 ocak'ta başlaması gereken, fakat ilk bölümünün malum ortamlarda bulunduğu yeni dizi. biraz distopik bir şey. şu itici karının adını görene kadar aslında şans vermeyi düşünmüştüm de. neyse, bi siz izleyin, eğer çok iyiyse bakarım belki. gerçi konusu da pek açmadı ya beni.

http://www.imdb.com/title...plotsummary?ref_=tt_ov_pl
embody the invisible gibi jotun ile eşdeğer sayılabilecek bir şarkıyı barındıran in flames albümü.
in flames'in en baba albümüdür. melodic death tarihinin de en kral albümüdür.
in flamesin, sonisphere 2011de söylemesini deliler gibi beklediğim şarkıdır.
pek tabii, bağıra -böğüre- söyleyeceğiz.
in flamesin enerjik bir şarkısıdır. andersin vokalinden sonra hemen çalan aletler şarkıya ayrı bir tad vermiştir.
in flames in pek çok şarkısı gibi mükemmel bir şarkı.

2006 rock am ring konserlerinin de açılış şarkısıdır ayrıca.
güzel albüm, süper şarkı.