1. 1.
  ing. uygunluk.
  1 ... delismen
 2. 2.
  ing . tutarlılık ,mantıklılık.
  1 ... laedri
 3. 3.
  kısıtlı imkanlar ve düşük bir bütçeyle çekildiği halde oldukça güzel bir film. tek bir ortamda geçen ancak kesinlikle sıkmayan filmlerden. bir kuyruklu yıldızın geçişiyle başlayan hikaye işlenişiyle sizi içine çekiyor ve paralel hayatlar üzerinden ilerlese bile sosyal mesajlar da veriyor.

  --spoiler--
  en etkileyici kısmı da başroldeki kadının * tüm evlere bakıp da içerisinde olmadığı evi değil de en mutlu olduğu evi seçmesi idi. üstelik bunun için kalkıştığı iş bile biz insanların mutluluğa ya da rahata ulaşabilmek için neler yapabileceğimizin bir göstergesi.
  --spoiler--
  4 ... littlewitch
 4. 4.
  kuantum fiziği ve paralel evrenleri anlatan, küçük bütçeli fakat çok güzel bir film. Bu konuları merak edenlere tavsiye ederim.bence underrated bir film.
  3 ... kadersizim ulan
 5. 5.
  Genç ve henüz çok fazla bi başarıya ulaşmamış yazar ve yönetmen James Ward Byrkit' in düşük bütçeli, isminden de belli olacağı gibi bir paralel evren filmi.

  Bilim kurgu - gerilim - paralel evren filmi.

  Bir kuyruklu yıldızın dünyanın yakınından geçtiği bir gecede bir grup arkadaşın akşam yemeği için toplandığı sırasında gerçekleşen gizemli olayları ana konu alan filmde aynı zamanda yer yer kıskançlıkları, sinir krizlerini ve öfkelenmeleri gözlemliyoruz.

  Düşük bütçe ile güzel filmler çekilebileceğinin senaryosal olarak kanıtı. Çekimlerden tutun oyunculuklara kadar çok fazla bir beklenti sağlamayan bir film aynı zamanda doğaçlamaya dayandığı için bir bakıma da normal düzey oyunculukların yer aldığını kabul etmek gerekiyor. Oyuncularının, üstün bir performans sergilemediği fakat verilmesi gereken tüm mesajları verilmek istendiği gibi veren filmde konu bütünlüğü filmin sonuna kadar kendisini koruyor.
  Film boyunca yaşatılan akıl karışıklığının ve paralel evrenin etkilerini gözlemenin verdiği hazzı filmin sonunda basit sayılabilecek bir kapanış ile sonlandırmak filmi bi tık aşağılara götürmüş.

  Film 2013 yılında çeşitli ödül törenlerinde " En iyi senaryo " dalında aday gösterilmiş ve bunlardan 2 tanesinde " En iyi senaryo " ödlünü kazanmayı hak etmiştir. (bkz: 2013 Fantastic Fest ( Austin) , 2013 Sitges)
  2013 istanbul Film Festival' inde de yer almış olan film.

  Tavsiye edilir filmlerimin içerisinde fakat izlemeden önce " Paralel Evren " hakkında küçük bile olsa bi araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
  1 ... jameikali zenci cocuk
 6. 6.
  Beynim durdu,
  Ulan amma karışık filmmiş.
  1 ... sawran
 7. 7.
  muhteşem bir film. yalnızca bir ev ve bahçesinde geçen bilim kurgu.
  1 ... modaikonu
 8. 8.
  son zamanlarda izlediğim en kaliteli bilimkurgulardan biridir.
  düşük bütçesi ama çok ama çok derinlikli senaryosu ve ortalamanın üstü oyunculuklarıyla harika bir seyirlik.
  aynı zamanda değindiği teorilerle de güzel bir bilimsel derinlik de katabilmiş bir filmdir.
  1 ... cesikalarguzeldir
 9. 9.
  ing.tutarlılık.
  1 ... sek olsun
 10. 10.
  Film der ki; garip bir şeyler dönüyorsa evden çıkma. Merak etme. Bir dur güneş Çıksın.

  Bir de öneriler yazalım; bu filmi beğendiyseniz kesinlikle (bkz: the man from earth) (bkz: sliding doors) ve (bkz: los cronocrimenes) ve tabi (bkz: interstellar) da izleyiniz.
  3 ... 1984