bugün

derailed filminde başrolü jennifer aniston ile paylaşan, king arthur ve closer filmleriyle ismini duyurmuş amerikalı aktör.
nedense acaip şekilde nicholas cage e benzettiğim aktör . bakışlarındaki donukluktan olabilir.
http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?pid=1095
closer filminde ayrı bir güzel oynamış aktör. sin city ve inside man filmlerinde de oynamıştır.
son dönem aktörlerin en bir mükemmellerinden.. aktör elektriği çok çok yerinde ve müthiş.. çıtayı biraz daha yükseltirse neden bir sean pennolmasın diyorum ben.. özellikle closer ve derailed de harikuladeydi..
Bmw kısa filmlerinde başrolde oynayan şöför olarak tanıdığım daha sonra closerı izledikten sonra takip etmeye devam ettiğim en son ise beni sin city filmiyle gönlümden yaralayan müthiş aktör.
children of men filminin aktoru.
(bkz: son umut)
acayip bir karizmaya sahip. ayrıca gladiatör, king arthur, kingdom of heaven, troy gibi bir epik filmin yapımcısı olsam oynatacağım ilk adam olur...
konuşmasını oturup da öyle saatlerce dinleyebileceğim****,son derece çekici bakışları ve yüz hatları olan, şuan dünyadaki en yetenekli sayılı oyunculardan biri. ayrıca gayet mütevazi şöhreti bulan diğer kişiler gibi burnu kalkmamış 2.el mağazalardan giyinen bir insandır...
özgürlüğe değer veren ve inançlarını sorgulayan king arthur rolüyle ön plana çıkan ingiliz aktör. role tam oturmuştur.

--spoiler--

arthur ve adamları romalılar' ın sınırdaki kalesine ulaşır. halktan bir sürü kişi hapsedilmiştir. bir ihtiyar da meydanın ortasında, tahtalara bağlanmıştır. arthur halka sorar.
- bu da ne? kim yaptı bunu?
- romalılar efendim. kurallara karşı gelenleri hapsedip bağlıyorlar. çocuk tanrının elçisi, yaşlı adam da ona karşı geldi.
- çocuk tanrı' nın elçisi falan değil. siz doğduğunuzdan beri özgürsünüz ve sonsuza dek özgür kalacaksınız!
--spoiler--

değişik rollerde başarıyla boy gösteren bir aktör olsa da, kahraman rolünde yeri tartışılmazdır. özgürlüğün reddine karşı verdiği amansız savaş ve vatan sevgisi ile ön plana çıkan king arthur rolüyse şüphesiz en çok yakıştığı roldür. hele o sözler...

--spoiler--
siz doğduğunuzdan beri özgürsünüz ve sonsuza dek özgür kalacaksınız!
--spoiler--
yakışıklı ve soğuk ingiliz erkeğine verilebilecek en güzel örnek.
BMW'ye çekilen aksiyon türünde reklam filmleriyle ünlenen aktör.
filmlerine gözü kapalı gidilecek aktör. keşke 40'ından önce fark edebilseydik.
sin city ile gönlüme taht kuran karizmatik aktör.
günün birinde inanıyorum ki james bond ve max payne i canlandıracaktır. tüm dileklerim bu yönde...
bu akşamki inter fenerbahçe maçını stattan izlemiş oyuncu.
az önce biten inter-fb maçını san siro'da statta naomi watts ile izlerken tv de görülmüş, şaşırılmış, orada ne işi olduğu merak edilmiş ,süper oyuncu.
filmlerinde ısrarla zeki ve az konuşkan karakterleri oynayan oyuncu. bilerek mi alıyor bilmem ama bugünkü maçta da görünce çok şaşırdım kendisini.
27 kasim 2007 inter milan fenerbahce macini tribünden izlemiş aktör.
king arthur adlı yapımda kulağındaki 2 adet küpe deliği izleriyle akılda kalmış aktör.
yeryüzündeki en güzel,en aşık olunası bakışlara sahip erkek.
uzun uzun seyredeyim diyenler için bir albümü;
http://www.imdb.com/name/nm0654110/mediaindex
charlie rose SHOW A KONUK OLARAK KATiLDiĞi PROGRAMDAN;
http://fizy.org/yI4oAj42_C1B
kendisi bile farkında değildir belki ama en baba performansı "raydan çıkanlar"dadır. boş filmi yoktur. julia roberts ile baş rol paylaştığı yeni filmi de yakında vizyondadır. böylece julia ile de bir kez daha izleme şansına nail olacağız onu.
the bourne identity filminde de oynamış, her role giden usta aktör. her filmini izleyeceğim.